REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos sulėtėjimas didžiausiame Europos ūkyje – Vokietijoje, skaudžiai atsilieptų Lietuvos verslui ir biudžetui, Lietuvos centrinio banko vadovas Vitas Vasiliauskas teigė interviu „Bloomberg“. Tokią priklausomybę lemia Lietuvos eksporto orientacija į Vakarų kaimynę.

REKLAMA
REKLAMA

Per pastarąjį mėnesį Vokietijos verslo pasitikėjimo indeksas sumažėjo nuo 109,9 iki 106,9 punkto.

REKLAMA

Šiuo metu Lietuvos eksporto dalis į Vokietiją sudaro 8,5 proc. bendro kiekio.

„Jeigu Vokietijos ekonomika pradės rodyti lėtėjimo ženklus, tuomet neišvengiamai susidursime su eksporto nuosmukiu ir biudžeto įplaukų sumažėjimu“, - sakė V. Vasiliauskas.

Pirmąjį metų ketvirtį Lietuvos ekonomika augo sparčiau nei buvo tikėtasi ir siekė 3,9 proc. BVP. Tokį augimą lėmė sustiprėjęs vartojimas šalies viduje ir geresni nei tikėtasi ekonominiai rodikliai pagrindinėse Lietuvos eksporto rinkose.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos centrinis bankas mano, kad šiemet šalies ekonomikos augimas sulėtės ir sieks 3 proc. Tuo tarpu pernai Lietuvos ekonomikos augimas buvo antras pagal spartą visoje Europos Sąjungoje (ES) ir siekė 5,9 proc.

V. Vasiliausko teigimu iki metų pabaigos Lietuva gali atitikti euro įsivedimo kriterijus. 2011 metais biudžeto deficitas siekė 5,9 proc., tačiau sparčiau nei tikėtasi augančios pajamos leistų šį rodiklį sumažinti iki 3 proc.

Anot V. Vasiliausko, pagrindinė kliūtis įsivesti eurą yra infliacija, tačiau tikimasi, kad šiemet kainų augimo tempai sumažės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad dar šiemet Lietuva atitiks infliacijos kriterijų, kuris yra reikalingas siekiant prisijungimo prie euro zonos, tačiau didžiaja dalimi tai priklauos nuo užsienio faktorių“, - sako V. Vasiliauskas.

Tam, kad valstybė galėtų prisijungti prie euro zonos, infliacija negali būti daugiau nei 1,5 proc. punkto didesnė už trijų ES narių, kuriose infliacija yra žemiausia, vidurkį.

Praėjusią savaitę finansų ministrė Ingrida Šimonytė sakė, kad Graikijos krizė gali pagelbėti Lietuvai prisijungti prie euro zonos, o prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad kad Lietuva bus pasiruošusi pereiti prie euro 2014 metais, jei euro regiono plėtros nesustabdys Europos skolų krizė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų