REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį šalies vadovui Valdui Adamkui grąžinus Seimui pakartotinai svarstyti Aukštojo mokslo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymą, Seimo nariai tikina to ir tikėjęsi, nes priimant įstatymą buvusi padaryta klaida. Tai portalui „Balsas.lt“ kalbėjo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas.

REKLAMA
REKLAMA

Grąžindamas Seimui pakartotinai svarstyti įstatymą, Prezidentas pasiūlė, kad jame būtų aiškiai nustatyti kriterijai, kas yra gerai besimokantys studentai.

REKLAMA

2008 m. birželio 5 d. Seimo priimtu įstatymu įtvirtinama nuostata, jog gerai  besimokančiais studentais laikomi studentai, kurių studijų dalykų įvertinimų vidurkis per semestrą yra ne mažesnis kaip įvertinimas ,,gerai“ pagal aukštosios mokyklos patvirtintus studijų rezultatų vertinimo kriterijus.

Prezidento nuomone, apibrėžiant gerai besimokančio asmens sąvoką yra pažeidžiami iš šalies Konstitucijos 41 straipsnio 3 dalies kylantys reikalavimai gerai besimokančio asmens kriterijams nustatyti, kurie yra atskleisti oficialioje konstitucinėje doktrinoje.

REKLAMA
REKLAMA

O Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas portalui „Balsas.lt“ teigė, jog komitetas tokio šalies vadovo sprendimo tikėjosi. „Mes tikėjomės, kad Prezidentas tą padarys, nes mūsų Teisės departamentas padarė klaidą neatkreipdamas dėmesio į 2002 metų Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kuriame sakoma, kad gerai besimokantys turi būti nustatyti įstatymo“, - tikino V. Domarkas.

Prezidentas pranešime spaudai atkreipia dėmesį, kad remiantis tokiu įstatymu kiekviena aukštoji mokykla įgytų teisę savarankiškai nustatyti įvertinimo „gerai“ sampratą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks teisinis reguliavimas reikštų, kad konstitucinės gerai besimokančio piliečio teisės į nemokamą aukštąjį mokslą įgyvendinimas visiškai priklausys nuo to, kaip konkreti aukštoji mokykla apibrėš įvertinimą „gerai“.  

Prezidentas grąžino įstatymą Seimui pakartotinai svarstyti, aiškindamas tuo, jog įstatyme nustatyti kriterijai, pagal kuriuos asmenys laikomi gerai besimokančiais, turi atitikti iš šalies Konstitucijos kylančius reikalavimus.

V. Domarkas portalui „Balsas.lt“ aiškino nežinojęs, kad egzistuoja toks Konstitucinio Teismo išaiškinimas. „Aš nežinojau. <...> Blogas faktas, kad arba Teisės departamentas neatsakingai pažiūrėjo, ar dar kažkaip“, - sakė V.Domarkas.

REKLAMA

V. Adamkus primena, kad šiuo metu aukštosiose mokyklose taikoma dešimties balų vertinimo skalė nėra įtvirtinta jokiame galiojančiame įstatyme, todėl įvertinimas „gerai“ gali būti labai įvairiai suprantamas ir interpretuojamas.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Povilas Jakučionis portalui „Balsas.lt“ teigė, jog surasti geresnį apibrėžimą, ką derėtų vadinti gerai besimokančiais asmenimis, būtų neblogai, kadangi patys studentai, anot jo, besitęsiančia neaiškia padėtimi yra nepatenkinti.

Kodėl komitetas iš pradžių nesiėmė įstatymiškai apibrėžti, kas yra gerai besimokantis asmuo, P. Jakučionis paaiškinti negalėjo. „Ką aš žinau, matyt nesugalvojo. <..> Sakau, nesugalvojo, kaip geriau padaryti“, - sakė jis.

Apibrėžti, kas gerai mokosi, pasak P. Jakučionio, nėra taip jau lengva. „Visi skundžiasi, studentai skundžiasi, bet nieks nepasiūlo, kaip protingiau padaryti“, - sakė parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų