REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būrėja ir astrologė Vaiva Budraitytė šį mėnesį minėjo 50 metų jubiliejų. Išlikti energingai ir nejausti metų naštos žinomai tarologei padeda badavimas ir visiškos tylos dienos.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pailsite po astrologijos seansų?

Būrimai pareikalauja daug jėgų. Su vyru (transcendentinės meditacijos mokytojas Gaudentas Naujokas, – aut. past.) einame anksti miegoti, nevalgome mėsos, medituojame, darome specialius energinius pratimus. Intensyviai dirbant gali atlaikyti septynias-dešimt parų. Tačiau paskui reikia leisti organizmui išsivalyti, todėl labai atsargiai žiūrime į maistą, dažnai badaujame. Taip darbo krūvį atlaikyti lengviau, nei gyvenant be režimo ir savęs reguliavimo.

REKLAMA

Badaudama išvalote organizmą?

Negali sakyti, kad mes badaujame. Žmogus badauja tada, kai neturi ko valgyti. Pasninkaujame – sąmoningai nutraukiame maitinimąsi kuriam laikui. Pernai iš viso badavome 30 parų ir 16 valandų. Tačiau tai dar mažai. Planuojame pasninkauti daugiau nei du mėnesius. 20 proc. sumažinus maisto kiekį galima pasiekti labai gerų rezultatų, pristabdyti senėjimą. Ne paslaptis, kad kai kurios mano amžiaus draugės jau vos pakruta. Tačiau man toks gyvenimas yra nepriimtinas. Su vyru labai griežtai save prilaikome. Būna, kad ne tik badaujame, bet ir kelias dienas nekalbame.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek ilgai esate ištvėrusi be maisto?

Pernai badavau 10 dienų iš eilės, tačiau turėjau išvažiuoti ir teko nutraukti pasninką. Tačiau nutraukiame maitinimąsi ne iš karto, pasninkaujame kartą per savaitę, po to – per mėnesį.

Metų sandūra jūsų profesijos atstovams, ko gero, yra pats darbymetis?

Darbo krūvis šiuo metų periodu labai padidėja. Net ir sporto salę tenka pamiršti. Tačiau paprastai pasidarome tris darbo dienas per savaitę. O kitas leidžiame sau pailsėti, antraip psichika neatlaikytų, išprotėtum.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas žmones dažniausiai domina?

Asmeninis gyvenimas, sveikata, vaikai, darbas. Tačiau dėl darbo žmonės jaudinasi mažiausiai. Jaunimas domisi meile, mokslais. Prieš stojamuosius egzaminus ateina pas mane su tėvais, šeimomis. Taip pat klausia, ar emigruoti, ar pasilikti Lietuvoje?

Netgi savo likimą patiki kortoms?

Mano kortos ne čigoniškos. Tai – astrologija, matematika.

Pasitaiko etatinių klientų?

Ne paslaptis, – yra keli klientai, kurie ateina ne tik pas mane, bet ir pas Palmirą, ir pas Naglį Šuliją. Kartais netgi susipainioja – kalba su manimi, o taria kito astrologo vardą. (Juokiasi.)

REKLAMA

Astrologai tarpusavyje konkuruoja ar, atvirkščiai, bičiuliškai bendrauja?

Nebendraujame ir nelabai palaikome ryšių. Kiekvienas turi savo gyvenimą, savo šeimas. O bendrauti po darbo... Mūsų profesija yra viena iš tų, kur po darbo nebelabai norisi bendrauti. Nes jau tiek prisibendraujam! Į bet kokią komunikaciją žiūrime kaip į juodą darbą. Jei turime daug būrimų, kitą dieną su vyru nevalgome ir nekalbame - pasidarome laisvadienį. Antraip nesukursi energijos. Juk kunigų seminarijose taip pat yra dienos, kai jiems tarpusavyje draudžiama kalbėti. Ši tradicija egzistuoja jau tūkstantį metų. Mes nežiūrime televizoriaus, neklausome radijo, medituojame, užsiimame joga, skaitome knygą.

REKLAMA

Gal toks apsivalymas patartinas visiems žmonėms?

Ypač tiems, kurie gyvenime patiria didžiulę įtampą, patartina riboti ne tik bendravimą, bet ir valgį, alkoholį. Žmonės sako: “Kai atsidarau šaldytuvą, jo nebeuždarau.„ Arba: “Atsisuku buteliuką, įsipilu 50 gramų, bet jau nebeužsuku.“ Žinoma, kiekvienas atsipalaiduoja skirtingai. Mums su vyru tinka viena, kitam - kita. Todėl stengiamės nekišti savo nuomonės. Kompanijose apsimetam vartojantys alkoholį. Draugai tai žino. Mes nesakome: “Nepilkite, negersim!„ Kilnojame taurę su visais, tačiau su ta pačia taure sėdime visą vakarą. Arba renginiuose nešaukiame: “Oi, nedėkite mums tos mėsos!“ Jei jau taip nori ir nepasitiki mūsų skoniu - įdėk. Tačiau mes valgysime ką norime. Kartais, žinoma, valgome mėsą. Paaiškink tu mamai, kad cepelinai būtų be mėsos. Be to, su varške aš nemėgstu, tad jau geriau mėsa. (Šypsosi.) Būdavo, atvažiuojame pas Gaudento mamą, kurios jis prašydavo išvirti cepelinų su mėsa. Nors jis vegetaras. Klausiu, kodėl valgai su mėsa? O jis man atsako, kad varškę labai sunku iš cepelino iškrapštyti. (Šypsosi.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grįžkime prie būrimo. Būna, kad klientai į gautą informaciją reaguoja neadekvačiai, pradeda verkti?

Kartais sureaguoja. Kai pasakau, kad perspektyvų su tuo užsieniečiu ar vedusiu ponu nėra. Kokios perspektyvos su tokiais vyrais, ir mama be kortų gali pasakyti. Tačiau nuo to niekas nepasikeis, verks jos ar neverks. Vieni nenori žinoti teisybės, kiti gyvena iliuzijomis. Kartą būriau draugės bičiulei, ši pasakė, kad aš - šarlatanė ir nieko neišmanau. Bet po keturių mėnesių mano pranašystės išsipildė. Tuomet jau tapo didele mano gerbėja. Tačiau tuos keturis mėnesius spjaudė ugnimi, mat ji buvusi pas kitą būrėją, kuri jai pasakiusi priešingai. Todėl kartais agresyviai nusiteikusioms klientėms būrėjos pasako tai, ką šios nori girdėti. O aš sakau taip, kaip turi būti. Nors po to sulaukiu replikų, kam viską pasakiau, juk ji labai turtinga ir įtakinga... Tačiau tokiems, kurie nori girdėti tik tai, ką nori girdėti, sakau, kad geriau jau nueiti pas tėvus, kurie neima 100 litų už patarimą.

REKLAMA

O sau kortas išmetate?

Žinoma, kaip tik būriausi gimtadienio proga.

Ar įsivaizduotumėte save kitos profesijos atstove?

Šiandien – ne. Man patinka mano darbas. Galbūt būčiau dailininke, tačiau vis tiek reikėtų pakaitinės veiklos. Su vyru labai daug skaitome. Toks mūsų darbas, visada turi mokytis.

Lietuvoje yra daug būrėjų, metančių kortas tiek kaimuose, tiek miestuose. Dauguma jų iki šiol buria tik savo kaimynams ir bičiuliams, kitos – jūsų atveju – tampa žinomos visoje šalyje. Nuo ko tai priklauso?

REKLAMA

Pirmiausia, žmonės neretai įsivaizduoja, kad išmoks kortų reikšmes, sudėlios jas pagal knygą ir išmoks burti. Iš tiesų reikia daug mokytis. Gaudentas yra fizikas. Naglis – hidrologas, meteorologas. Visi turi specialybes. Antra, būrimas be astrologijos ir matematikos yra niekas. Taro kortos yra astrologija. Kiekviena korta turi mėnesį, dieną. Laimei, dabar yra kompiuteriai, nebereikia bent skaičiuoti popieriuje. Todėl prasimušė tie, kurie rimtai žiūrėjo į šį darbą.

Tad būrimo galima išmokti, nereikia gimti Vanga?

Vanga nebuvo būrėja, kortų nedėliojo. Ji jausdavo impulsus ir sakydavo tekstus, gautus iš informacinio lauko. Pirmiausia turi įgyti atitinkamą išsilavinimą, suvokimą ir intuiciją. Aišku, pasirinkti tokią specialybę yra prigimtinė savybė. Dievas žino, kodėl vieni tampa baleto artistais, o kiti būrėjais. Tačiau tarp astrologų, ekstrasensų ir ezoterikų yra labai daug fizikinį išsilavinimą turinčių žmonių.

Manau, kad dar reikia turėti ir drąsos. Būrėjo profesija šiais laikais visgi vertinama kontroversiškai...

Taip, daug kas jų nemėgsta. Jei esi būrėja, tai jau yra blogai. Bet jei astrologė – gerai. Aš esu užsiauginusi storą odą. Jau keliolika metų neskaitau apie save komentarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų