Penktadienį iškilmingoje ceremonijoje UNESCO būstinėje Prancūzijos sostinėje Paryžiuje šios organizacijos generalinis direktorius Koichiro Matsuura vieną geriausių pasaulio visų laikų disko metikų Virgilijų Alekną inauguravo UNESCO sporto čempionu.

35 metų Lietuvos disko metikas dukart (2000 ir 2004) tapo olimpiniu bei pasaulio (2003 ir 2005) čempionu.

Pernai Europos lengvosios atletikos čempionate jis iškovojo auksą ir tapo pirmuoju lietuviu, po Nepriklausomybės atkūrimo tapusiu Senojo žemyno Europos lengvosios atletikos pirmenybių nugalėtoju.

V. Aleknos asmeninis rekordas - 73,88 m - yra antras rezultatas per visą šios sporto šakos istoriją pasaulyje.

Lietuvos disko metikas tapo devintuoju UNESCO sporto čempionu. Iki V.Aleknos UNESCO sporto čempionais buvo inauguruoti futbolo legenda brazilas Pelė, septyniskart "Formulės-1" lenktynių planetos čempionas vokietis Michaelis Šumacheris, dukart dziudo olimpinis čempionas Davidas Douilletas, tenisininkė belgė Justine Henin-Hardenne, daugkartinis šuolių su kartimi pasaulio čempionas ukrainietis Segejus Bubka, boksininkai Vitalijus ir Vladimiras Kličko iš Ukrainos bei ledo ritulininkas rusas Viačeslavas Fetisovas.

UNESCO sporto čempionai kartu su pripažinimu gauna ir atitinkamų pareigų - privalo padėti vykdyti tam tikras organizacijos programas.

V. Aleknai paskirta misija - sporto populiarinimas mokyklose.

S. Bubka ir broliai Kličko aktyviai dalyvauja UNESCO švietimo programose skurstančiose trečiojo pasaulio šalyse.

M. Schumacheris paaukojo asmeninių lėšų vargšų prieglaudos statybai Limoje (Peru), o J. Henin-Hardenne prisideda įgyvendinant UNESCO antidopingo konvenciją bei yra įkūrusi fondą vėžiu sergantiems vaikams gydyti.