Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Mest is posto toki menta!
As uz tvarka. Butuose zmones nori ramiai pailseti, nuo rupesciu, darbu ir tt.
Norì svesti ieskok, nuomuokis patalpu ir svesk ir niekas tau nervu negadins...
Sioje situacijoje palaikau pareigunus. Bet kuriio atveju reikia laikytis tvarkos.
Griestas pareigunas - Geras pareigunas ;)
Bent taip manau,kol pats nesusiduriau :D
Visi mes esam issnagleja ir per daug zinantys viska :D
tai palieka vaikus be priežiuros, o tie terorizuoja namo kaimynus, o kai nubaudžia dar "geru" tėvu vaikai ieško teisybės...baust ir tėvus už\ toki elgesi...
jis nenormalus, kiek yra sustabdęs mane su auto tai visad provokuoja konfliktines situacijas, kalba pakeltu tonu. vadina save "angelu sargu" anksčiau kiekvieną kartą ir auto ir mane iškratydavo, paskutiniu metu apsiramino, matyt vaikus sspardyt ir žmones traiškyt labiau patiko... mest jį lauk iš policijos... gėda tik daro..
,,gerbiami pareigunai"atsirado,,,neabejotinos reaputacijos"strybenos!
. Be to, vadovaujantis ATPK 268 straipsnio 5 dalimi, bet kokie asmens teises varžantys veiksmai privalo būti užfiksuoti. Tokiu būdu dėl asmens apžiūros ir daiktų patikrinimo turi būti surašomas protokolas arba tai įrašoma administracinio teisės pažeidimo protokole ar administracinio sulaikymo protokole.
Įsivaizduokime: einate gatve ir staiga prie Jūsų prišoka uniformuotas policijos pareigūnas, pareikalauja parodyti savo dokumentus, ima raustis po Jūsų daiktus, t.y. atlieka dalinę Jūsų ar Jūsų daiktų apžiūrą. Sakysite, kiek neįprasta, o gal policijos pareigūnas viršija savo įgaliojimus? Žinoma, tokie veiksmai sukeltų daugelio nuostabą, išgąstį, o gal net norą bėgti. Tokiu atveju reikėtų žinoti, kokiais atvejais policijos pareigūnas gali atlikti minėtus veiksmus, o svarbiausia, ar tokie veiksmai nepažeidžia teisės į asmens neliečiamumą bei ką daryti, jei vis dėlto asmens teisės yra pažeidžiamos?

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnio 1 dalis skelbia, kad žmogaus asmuo yra neliečiamas. Šios teisės ribojimas yra galimas tik teisės aktų nustatytais atvejais. Pažymime, kad daline asmens ar daiktų apžiūra yra laikomi tokie veiksmai, kai asmuo yra patikrinamas jo nenurengiant, patikrinant drabužių, kišenių turinį ar asmens turimus daiktus. Atliekant tokią apžiūrą, yra siekiama surasti daiktus ar kitą turtą, kuris galėjo būti nusižengimo įrankiu, dalyku. Apžiūros metu gali būti siekiama nustatyti ir asmens tapatybę. Šiuo atveju, dalinė asmens ar jo daiktų apžiūra yra laikoma teisės į žmogaus asmens neliečiamumą apribojimu. Toks apribojimas yra galimas tik teisės aktų nustatytais atvejais, laikantis proporcingumo principo. Taigi, kiekvienu konkrečiu atveju, reikia įvertinti susidariusią situaciją ir nustatyti, ar teisė į žmogaus asmens neliečiamumą gali būti ribojama, ir ar toks ribojimas yra pateisinamas bei proporcingas.

Vadovaujantis Policijos veiklos įstatymu, policijos pareigūnas − tai Lietuvos Respublikos pilietis, turintis viešojo administravimo įgaliojimus nepavaldiems asmenims, t.y. būtent šiam subjektui yra suteikta teisė atlikti dalinę asmens ar daiktų apžiūrą. Vadovaujantis Policijos veiklos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 2 ir 4 punktais, vieni iš pagrindinių policijos uždavinių yra viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimas bei nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencija. Policijos pareigūnas savo tarnybos metu privalo siekti, kad Policijos veiklos įstatyme nurodyti pagrindiniai policijos veiklos uždaviniai būtų kaip įmanoma geriau įgyvendinti ir imtis visų jam leistinų priemonių šiems tikslams pasiekti. Tiek Policijos veiklos įstatymas, tiek ir kituose teisės aktuose viena iš tokių priemonių yra numatyta dalinė asmens ir daiktų apžiūra, asmens dokumentų patikrinimas. Šios teisės yra numatytos PVĮ 18 straipsnio 1 dalies 1 punkte, Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. liepos 19 d. įsakymo Nr. 5-V-673 „Dėl Policijos patrulių veiklos instrukcijose (toliau tekste − Instrukcijos) 21.1 punkte bei Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau − ATPK) 264 straipsnyje, 268 straipsnio 5 dalyje. Baigtinis policijos veiklos uždavinių įgyvendinimo priemonių sąrašas, kurių policijos pareigūnas turi teisę imtis, nėra pateiktas. Svarbu pažymėti, kad nors policijos pareigūnui ir yra suteikta teisė atlikti dalinę asmens, daiktų, dokumentų apžiūrą, tokie veiksmai gali būti atlikti tik esant teisiniam pagrindui tai daryti, t.y. esant teisiniam pagrindui riboti asmens teisę į jo neliečiamumą. Taigi, policijos pareigūnas turi teisę sustabdyti asmenį gatvėje ir atlikti dalinę asmens ar daiktų apžiūrą, kai, atsižvelgiant į konkrečią situaciją bei vadovaujantis savo įsitikinimu, policijos pareigūnas įtaria, kad galbūt yra daromas arba jau yra padarytas teisės pažeidimas, o tikrinamas asmuo galbūt yra su juo susijęs. Tokiu būdu, nesant realaus įtarimo, kad asmuo yra padaręs ar galbūt daro teisės pažeidimą, policijos pareigūnas neturi teisės atlikti asmens ar jo daiktų dalinės apžiūros ir taip riboti teisės į asmens neliečiamumą. Be to, vadovaujantis ATPK 268 straipsnio 5 dalimi, bet kokie asmens teises varžantys veiksmai privalo būti užfiksuoti. Tokiu būdu dėl asmens apžiūros ir daiktų patikrinimo turi būti surašomas protokolas arba tai įrašoma administracinio teisės pažeidimo protokole ar administracinio sulaikymo protokole.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad policijos veiklos uždaviniai atitinkamai reiškia ir tam tikras policijos pareigūno teises ir pareigas, atliekant tarnybą. Taigi, policijos pareigūnas, net ir vadovaudamasis suteiktais įgaliojimais, privalo vadovautis Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodekso nuostatomis. Policijos pareigūnai, vykdydami tarnybą, t.y. turėdami pagrįstą pagrindą manyti, kad asmuo padarė ar ketina atlikti teisės aktų pažeidimą ir tokiu pagrindu atlikdami dalinę jo ar jo daiktų apžiūrą, privalo pasisveikinti, pasakyti savo pareigas, pavardę, trumpai ir aiškiai išdėstyti kreipimosi priežastį ir tikslą, būti mandagūs, teisingi, nešališki, vengti viešų ir privačių interesų konflikto. Vadovaujantis Policijos veiklos įstatymo 22 straipsnio 2 dalimi bei Instrukcijos 108 punktu, policijos pareigūnas, pažeidęs teisės aktų reikalavimus, gali būti traukiamas tarnybinėn, administracinėn, materialinėn ar baudžiamojon atsakomybėn. Tokiu atveju, jei asmuo mano, kad jo teisės atliekant dalinę asmens ar jo daiktų apžiūrą buvo pažeistos, jis gali kreiptis su pranešimu į policijos pareigūno darbovietę (skundo formą galite rasti čia).
"Pagalbos skambutis " internete, 2016 02 23
Pagalbos skambutyje buvo vaizdas is Elektrenu su A 6 , manau, kad keleiviui buvo galimai neteisetai panaudota fizine prievarta Ir tai yra filmuota medziaga.pabandykit ja pasaudoti.
Man rodos cia tas pats Šo kuris vazineja per zmones :D
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų