Antradienį (04.22) sužaistos pirmosios dvejos UEFA čempionų lygos futbolo turnyro atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės, po kurių į pusfinalį pateko du Italijos klubai.

Turino "Juventus" ir Milano "Inter" komandos įveikė savo varžovus iš Ispanijos ir tapo pirmosiomis vienuolikėmis iš Italijos, kurios po ketverių metų pertraukos žais prestižiškiausios Europos futbolo turnyro pusfinalyje. Beje, mažiausiai du Italijos klubus UEFA čempionų lygos pusfinalyje matysime pirmą kartą po vienuolikos metų pertraukos.

Antradienį Hectoro Cuperio (Hektoro Kuperio) vadovaujami "Inter" futbolininkai svečiuose nors ir pralaimėjo 1:2 (1:1) "Valencia" komandai, su kuria H.Cuperis 2000 ir 2001-aisias rungtyniavo šio turnyro finale, tačiau svečiuose pelnytas įvartis po 22-jų metų pertraukos išvedė "Inter" klubą tarp keturių stipriausių Europos komandų, nes pirmoji dvikova Italijoje buvo laimėta rezultatu 1:0.

Turnyro pusfinalyje "Inter" komanda žais su "AC Milan" (Italija) ir Amsterdamo "Ajax" (Olandija) ekipų poros nugalėtoju.

Italijos čempionato lyderiai "Juventus" futbolininkai antradienį sustabdė pergalingą "Barcelona" klubo žygį Europoje ir nutraukė jo penkiolikos nepralaimėtų šio sezono rungtynių seriją (13 pergalių ir dvejos lygiosios) nugalėdami varžovus po pratęsimo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

Italai šiame mače pirmieji įmušė įvartį, tačiau antrojo kėlinio viduryje Katalonijos komanda rezultatą išlygino, o kai likus 10 min. iki pagrindinio laiko pabaigos už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas "Juventus" saugas Edgaras Davidsas, atrodė, kad šeimininkai netrukus įmuš pergalingą įvartį. Tačiau laikas bėgo, rungtynės buvo pratęstos, nes ir pirmasis susitikimas Turine baigėsi lygiosiomis 1:1.

Per pratęsimą "Barcelonos" vienuolikės teritorinė persvara buvo akivaizdi. Prie varžovų vartų Ispanijos komandos futbolininkai kūrė vieną progą po kitos, bet 114 minutę "Juventus" žaidėjai surengė vienintelę kontrataką, kuri ir baigėsi pergalingu įvarčiu.

Iškovojusi pergalę "Juventus" komanda nutraukė savo 13 nesėkmingų mačų Ispanijoje seriją. Paskutinį kartą "Juventus" futbolininkai "Barcelona" klubą "Nou Camp" stadione buvo nugalėję tik 1970 metais, kai 2:1 šventė pergalę "Mugių" taurės (nuo 1972 metų vadinasi UEFA taurė - BNS) turnyre.

UEFA čempionų lygos pusfinalyje "Juventus" komanda žais su "Manchester United" (Anglija) ir Madrido "Real" (Ispanija) ekipų mačo nugalėtoju.

Antradienio rungtynių statistika:

"Valencia" (Ispanija) - Milano "Inter" (Italija) 2:1 (1:1), 52 000žiūrovų. I-os rungtynės 0:1."Valencia" - Pablo Aimar 7 min., Ruben Baraja 50 min.;"Inter" - Christian Vieri 4 min.

"Barcelona" (Ispanija) - Turino "Juventus" 1:2 (0:0, 1:1, 0:1),98 000 žiūrovų. I-os rungtynės 1:1."Barcelona" - Xavi 66 min.;"Juventus" - Pavel Nedved 53 min., Zalayeta 114 min.Raudona kortelė: Edgar Davids ("Juventus") 80 min.