0
TV3

UEFA Čempionų lygoje ketvirtfinalyje pergales iškovojo svečių komandos. Madrido “Real„ išvykoje 3-0 nukovė Nikosijos APOEL, o Londono “Chelsea“ 1-0 parklupdė Lisabonos “Sporting “ekipą

Anglai dūrė netikėtai

Lisabonos “Benfica" per pirmas 45 žaidimo minutes taip ir nerado rakto į Londono “Chelsea“ Petro Cecho vartus. Portugalai dukart tiksliai smūgiavo į svečių vartus, tačiau čekas buvo vietoje.

Britai visoje aikštėje kontroliavo įvykius. Jie šeimininkus lenkė pagal kamuolio kontrolės statistiką (52 proc./48 proc.) . Roberto Di Matteo auklėtiniai „Estadio De Luz“ aikštėje netgi buvo aktyvesni, kas ne itin būdinga toms komandoms, kurios šį Čempionų lygos sezoną žaisdavo Lisabonoje. Ir dar be Franko Lampardo ir Didier Drogbos. Antrą kėlinį Benfica pradėjo spausdami „Chelsea“. Pirmas dešimt minučių šeimininkai nuolat atakavo vartus. O paskui atsitiko baisus dalykas. 60 min. P.Chechas išspyrė kamuolį į priešininkų aikštės pusę. Juanas Matas apšoko gynėją Luisao, “Benfica“ vartininką ir pasiuntė sviedinį į šeimininkų vartus. Deja, pataikė į virpstą.

Britai patampė liūtui už ūsų ir šis pabudo. Portugalai dešimt minučių bandė pralaužti anglų gynybą, tačiau laiku ir vietoje buvo P.Cechas. O paskui buvo taip: du abipusiai keitimai, ramus žaidimas, “Chelsea“ išpuolis su tiksliu Fernando Torreso perdavimu Salomonui Kalou ir 1-0.

APOEL nuskendo antrame kėlinyje

Madrido „Real“ ekipai pirmame kėlinyje palaužti Nikosijos futbolininkų nepayko. Nors šansų buvo. Ir ne vienas. Kokie trys. Tiek Cristiano Ronaldo, tiek Karimas Benzema ar Gonzalo Hiquainas šaudė pro šalį. Besibaigiant pirmam kėliniui K.Benzema neužbaigė atakos, o C.Ronaldo neuždarė Mehmeto Ozylo perdavimo. Vien pirmame kėlinyje karališkasis klubas į APOEL vartų pusę atliko 11 smūgių, o šeimininkai nei vieno! Matyt labiausiai pertraukos laukė APOEL vartininkas Dionisos Chiotis, nes visas žaidimas vyko jo šeimininkų aikštės pusėje.

Antrame kėlinyje vėl K.Benzema ir C.Ronaldo turėjo keletą pusprogių, bet D.Chiotis buvo vietoje. 63 –ą minutę “Real“ treneriui Jose Mourinho trūko kantrybę ir jis iškart atliko dvigubą keitimą. G.Hiquainą pakeitė Kaka, Flavio Concentrao – Marcelo. Keitimai pasiteisino. Ispanai suaktyvėjo ir 72 –ą minutę po Kaka perdavimo galva K.Benzema galiausiai įsūdė kamuolį į APOEL vartus. Tuomet ir sudūžo kipriečių laivas 82 –ą minutę tas pats Kaka, kuris atliko rezultatyvų perdavimą antrą kartą pasiuntė kamuolį į APOEL vartus. Tašką APOEL šiemetinėje pasakoje padėjo K.Benzema, kuris 90 min po M.Ozilo perdavimo įmušė antrą savo įvartį varžybose.

Jei pirmoje Nikosijos APOEL ir Madrido „Real“ poroje viskas kaip ir aišku – kipriečiai vargu bau, atloš praleistus įvarčius „Santiago Bernabeu“ stadione, tai Lisabonos „Benfica“ išvykoje turi šansų dar pakovoti dėl Čempionų lygos bilieto į pusfinalio rungtynes.

Čempionų lygos ketvirtfinalio rezultatai:

Lisabonos „Benfica“ 0-1 Londono „Chelsea“

75' [0 - 1] S. Kalou

Nikosijos APOEL 0-3 Madrido „Real“

74' [0 - 1] K. Benzema 82' [0 - 2] Kaka 90' [0 - 3] K. Benzema