Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Tarifai kWh tiekVST, tiek RST vienodi. Tai kodėl RST geresnė už VST.
Isidemekime, kuriu partiju sulai labiausiai uzsistos VST. Uz tuos ir nebalsuokime. Nors cia jaunaisku didziausias akmuo i socdemu darza. atkatininku partija.
Na pagaliau - atsakingo pareigūno viešas pareiškimas, kad laikas prikirpti sparnelius kūrybiškiems buhalteriams, laisvalaikiu užsiimantiems prekybos, elektros ar bet kokiais kitais bizniais. Elektros atveju net rinktis nėra iš ko, o schema akivaizdi - susimažina įstatinį kapitalą, išsimoka pelną, perkainoja turtą, jo amortizaciją vėl įskaičiuoja į sąnaudas taip susimažindami pelną ir palaikydami kainą... taip buvo jau ne vieną kartą, o iki šiol visi, įskaitant VKEKK narius skiriantį prezidentą ir tvirtinantį seimą, ramūs kaip belgai. Žinoma, tuos šimtus milijonų viršpelnio ar kapi tai pavadinsi, moka ne jie iš savo kišenės, o sunešame mes.

Pagarba Poderiui. O politikams priminimas - vartotojai, kurių interesai monopolijos akivaizdoje akivaizdžiai neginami, dažniausiai balsuoja kojomis. Išspirdami jus iš kėdžių :) Taigi pasistenkite, kol nevėlu, pasitvirtinti tokias kainų lubų skaičiavimo formules, kurios pastatytų 2/3 elektros kainos vartotojui nusukančius skirstomuosius į vietą.
Nieko nebus! Baigsis atostogos, susirinks vyriausybė, išmes gerbiamą Virgilijų Poderį iš darbo, jo vieton suras "supratingesnį" klerką, o naujasis seimas istatymo nekeis, nes ne tam mūsų parlamentarai į seimą lenda (kad net lendant į jį - kojos praslysta), kad Liuetuvos žmonėms geriau gyventi būtų... (o tam, kad savo asmeninius (turtinius) reikalus pasitvarkytų)... Taigi...
Manau, kad ilgalaikio turto vertės padidėjimas/sumažėjimas turėtų būti fiksuojas pelno/nuostolio ataskaitoje, kaip "kitos pajamos" ir apsimokestinti bendra tvarka.
kazin, ar komunarai ji ilgai toleruos
Nacionalin vartotoju gyn lyga
Nacionalin vartotoju gyn lyga
Kaip normatyvinis pelnas skaičiuojamas kitose ES valstybėse? Pateikiame pavyzdžių:
-Latvijoje naudojamo turto vertė nustatoma pagal balansinę vertę, tačiau yra nustatyta (valstybės reguliuojamų) kitokių vertinimo metodų pritaikymo galimybė t.y. turto vertė griežtai kontroliuojam ir nepaliekam įmonių savarankiškam sprendimui.
-Rumunijoje taikoma fiksuota tam tikrų metų balansinė turto vertė ir ji didinama pagal aprobuotas investicijas t.y. turto vertė priklauso nuo Valstybės patvirtintų(ir atliktų) investicijų.
-D. Britanijoje , taip pat ir Ukrainoje , reguliuojamo turto vertė lygi įmonės pardavimo vertei jos privatizavimo metu, įvertinat padarytas papildomas investicijas t.y. turto vertė didinama tik investicijų dalimi. Pagalvokime , kaip atrodytų VST pelnas taikant šį metodą? Geriausiu atveju pelnas siektų 20mil. litų , vietoje dabar gaunamo 138 mil. litų.
-Suomijoje pelno bazė peržiūrima ir įvertinama pagal esamos vertės metodą t.y. Valstybė griežtai kontroliuoja turo vertės įvertinimą.
-Švedijoje pelno bazė skaičiuojama pagal elektros tinklų įmonių veiklos įvertinimo modelį t.y. turto vertė priklauso nuo įmonių veiklos rezultatų, turto efektyvaus panaudojimo ir kt. Tačiau įmonių veiklą vertina valstybės reguliuotojas, todėl ir turto vertė priklauso nuo to , kaip reguliuotojas įvertins veiklą.
Visose šiose šalyse (ir kituose) , skaičiuojant pelno bazę, atsižvelgiama ne tik ji turto vertę( kurią reguliuoja valstybė), bet ir ji vartotojų perkamąją galią. Tuo tarpu Lietuvoje visiška priešingybė: įmonės turtą indeksuoja, o tuo pačiu ir nusistato pelno dalį, pačios. Valstybė yra tik stebėtoja.
Išvada: Elektros energijos kainų reguliavimą būtina keisti ir tam nereikia išradinėti ,,dviračio“ . Daugelis ES šalių tą ,,dviratį“ jau turi. Tačiau LR Seimą(ir LR Vyriausybę) valdo ,,Maksimos berniukai“, todėl tikėtis , kad kas nors bus keičiama mažai tikėtina.

Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga reikalus naikinti vartotojų teises ir ekonominius interesus pažeidžiančius teisės aktus, tačiau vartotojai privalo pasinaudoti savo politinėmis teisėmis- rinkimų į LR Seimą metu reikalauti partijų ir ,,vienmandatininkų“ keisti korupcinį LR Elektros energijos įstatymą. Tai tik viena(ir reta) galimybė tiesiogiai spręsti savo Valstybės ir savos ,,kišenės“ reikalus. Privalome išmokti tokiomis galimybėmis pasinaudoti.

Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga
Lietuvos Nepriklausomybės Atstatymo Akto Signataras

Kęstutis Grinius
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų