0

Antrąją pergalę iš eilės Europos taurės turnyro L grupėje pasiekė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (2/1), „Siemens“ arenoje 86:75 (20:16, 20:22, 19:25, 27:12) pranokę Berlyno „Alba“ ekipą (0/3).

Kitą antradienį Lietuvos ir Vokietijos komandos susitiks jau „Alba“ namų aikštėje.

Pakankamai rezultatyviai prasidėjusios rungtynės vyko taškas į tašką, bet įpusėjus ketvirčiui nežymia persvara galėjo pasigirti „Lietuvos rytas“ - 9:7. Vis dėlto komandų meistriškumo skirtumas ėmė ryškėti - baigiantis kėlinukui vilniečiai didino pranašumą (18:11). Nors vokiečiai žaibiškai sumažino deficitą, A.Džikičiaus auklėtiniai po 10 min. kovos išliko priekyje - 20:16.

„Lietuvos rytas“ užtikrintai laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau „Alba“ vis neleisdavo pernelyg atitrūkti (32:26). Svečiams atkaklumo netrūko - prasidėjus pertraukai, komandas skyrė tik du taškai (40:38).

Po pertraukos „Alba“ buvo išlyginusi rezultatą (42:42), bet „Lietuvos rytas“ neleido priešininkams įsišeimininkauti - 53:47. Tiesa, sostinės ekipos pranašumas galiausiai ištirpo - 30-ąją minutę pirmavo jau Vokietijos krepšininkai (59:60). Po antrojo S.Schultzes tritaškio iš eilės „Alba“ prieš lemiamą mačo dalį džiaugėsi 4 taškų persvara (59:63).

Kiek daugiau nei dvi minutes Berlyno klubas buvo priekyje, bet po kelių sėkmingų epizodų ir S.Babrausko tolimo metimo „Lietuvos rytas“ susigrąžino iniciatyvą - 67:65. Dar dvi tritaškes „bombas“ įmetus A.Rašičiui, skirtumas išaugo iki 73:67. Tritaškių lietų pratęsė M.Katelynas - 76:67. Persvaros per likusias minutes „Lietuvos rytas“ neiššvaistė.

„Lietuvos rytas“: A.Rašičius 16 (tritaškiai 4/6), M.Katelynas 13 (6 atk. kam.), J.Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), R.Seibutis ir P.Samardžiskis (dvitaškiai 5/5) - po 11, T.Rice'as  8 (6 rez. perd.), S.Babrauskas 7, A.Jomantas ir L.Robertsas - po 4.

„Alba“: D.Allenas 16 (baudos 8/10), D.Woodas 14, H.Schaffartzikas 12, K.Weaveris 10, M.Simonovičius 9, S.Schultze 8.