Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei reikėjo laiko, kad prisitaikytų taikiklius ir įsivažiuotų Kosove, kur pradėjo atrankos į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą varžybas. C grupės rungtynėse lietuviai šventė pergalę 99:61 (20:21, 15:14, 25:12, 39:14), nors po dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus.

Sunkiai atpažįstama Lietuvos rinktinė sunkiai įsivažiavo ir sausakimšoje Prištinos arenoje, talpinančioje kiek daugiau nei du tūkstančius žiūrovų.

Rungtynės prasidėjo taip, kaip ir bijojo lietuviai - Kosovo lyderis Dardanas Berisha smeigė tolimą metimą, Kosovas sėkmingai užbaigė kelias atakas ir įsijautę žiūrovai pradėjo kurti tikrą pirtį lietuviams.

Pirtis buvo tokia karšta, kad tokio rango rungtynių nemačiusi Priština krėtė nesklandumus - oficialioje FIBA svetainėje nebuvo prieinama net žaidėjų statistika ir visa rungtynių informacija, nors iš visų kitų pasaulio kampelių informacija tekėjo kuo puikiausiai.

Aikštėje mūsiškiai niekaip neapsigynė tiek vienas prieš vieną, tiek - komandiškai. Galbūt tai buvo susižaidimo stoka, kadangi pasiruošti atrankos varžyboms buvo skirtos vos kelios dienos.

Tačiau tai nedomino Dainiaus Adomaičio - jis prašė minutės pertraukėlės, nes šeimininkai pirmavo 16:11.

Po pertraukėlės du dėjimus atliko Vaidas Čepukaitis, bet Kosovas vis dar turėjo minimalią persvarą.

Antrajame kėlinyje Lietuva pradėjo žymiai geriau gintis, bet puolime nesisekė - nekrito tritaškiai, baudų metimai, žaidimas nesiklijavo.

Situaciją kiek gelbėjo 38-erių Kšyštofas Lavrinovičius, pelnęs penkis taškus iš eilės. Po dviejų kėlinių buvo lygu - 35:35.

Trečiasis ketvirtis jau prasidėjo taip, kaip visa Lietuva ir laukė - Gediminas Orelikas smeigė du tritaškius, mūsiškiai startavo 8:0 ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės.

Nors Kosovo rinktinė dar buvo priartėjusi, bet lietuviai vis taikliau šaudė iš toli ir susikrovė solidų pranašumą 60:46.

Ketvirtajame kėlinyje jau viskas buvo aišku - persvara greitai pasiekė triuškinančią, 21 taško ribą ir vis augo. Per paskutinį kėlinį Lietuvos rinktinė puolė lyg NBA čempionė „Golden State Warriors“ - sukratė net 39 taškus.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė sekmadienį žais Klaipėdoje. Varžovė - Lenkijos rinktinė.

Kosovo rinktinė: Dardanas Berisha 19, Scottas Bamforthas 17.

Lietuvos rinktinė: Adas Juškevičius 16, Gediminas Orelikas 12, Deividas Gailius ir Eimantas Bendžius po 11, Evaldas Kairys 10, Renaldas Seibutis ir Vaidas Čepukaitis po 8, Kšištofas Lavrinovičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 7, Arnas Butkevičius 6, Rokas Giedraitis 3, Šarūnas Vasiliauskas 0.

Ketvirtasis kėlinys: Kosovas - Lietuva 61:99 (21:20, 14:15, 12:25, 14:39)

Ketvirtajame kėlinyje jau viskas buvo aišku - tritaškius smaigstę lietuviai susikrovė 25 taškų pranašumą ir užtikrintai pirmavo.

Trečiasis kėlinys: Kosovas - Lietuva 47:60 (21:20, 14:15, 12:25)

Kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 10:0, beveik penkias minutes neleido varžovams pelnyti taškų ir pirmavo 45:35. Varžovai buvo priartėję iki keturių taškų, bet G.Oreliko vedami lietuviai atsakė dar viena atkarpa 10:0.

Antrasis kėlinys: Kosovas - Lietuva 35:35 (21:20, 14:15)

Reikalus aikštėje tvarkyti pradėjo Kšyštofas Lavrinovičius, gerėjo ir asmeninė gynyba - Lietuva buvo priekyje 29:25.

Dardanas Berisha aikštėje darė ką norėjo, bet tai davė rezultatą - Kosovas išlygino rezultatą.

Pirmasis kėlinys: Kosovas - Lietuva 21:20

Įpusėjus kėliniui D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės, nes Lietuviai vaikiškai klydo gynyboje ir atsiliko 11:16. Kėlinį lietuviai baigė dviem galingais Vaido Čepukaičio dėjimais, tačiau vis atsiliko 20:21.