Marijampolės „Sūduvos“ ir Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygos“ 16-ojo turo mače sukūrė tikrą spektaklį.

Trečią bei ketvirtą vietą turnyro lentelėje užimantys klubai antrame kėlinyje pelnė net šešis įvarčius ir sužaidė taikiai – 3:3 (0:0).

Pirmoji mačo pusė sirgaliams, pamačiusiems sugrįžusį Povilą Leimoną, daug aštrių epizodų nesuteikė: Markas Beneta ir Marius Papšys smūgiais iš toli patikrino Ivano Kardumo budrumą, o Admiro Kecapo bandymą galva blokavo varžovų gynėjas. Po tokių vangių 45-ių minučių niekas nesitikėjo, jog po pertraukos įvyks tikras įvarčių fejerverkas.

Jau vienos iš pirmųjų atakų metu Tomas Radzinevičius įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo virš vartų, tačiau jau netrukus puolėjas atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio buvo įmuštas pirmasis įvartis.

49-ąją minutę „Sūduvos“ veteranas perdavė kamuolį link Predrago Pavlovičiaus, kuris atitrūko nuo oponento ir tiksliu smūgiu pažeme pergudravo Povilą Valinčių. Vis dėlto marijampoliečių triumfas truko neilgai – „Atlantas“ greitai išlygino bei persvėrė rezultatą.

Pavojaus varpai prie šeimininkų vartų skambėjo po Abdoulo Syllos smūgio, o 52-ąją minutę klaipėdiečiai pasižymėjo. „Sūduvoje“ debiutavęs Eligijus Jankauskas prarado kamuolį, o jį arčiau varžovų vartų perdavęs Olegas Dmitrijevas tik stebėjo, kaip Rokas Gedminas pabėgo nuo varžovo ir įmušė įvartį trečiame mače iš eilės.

62-ąją minutę „Atlantas“ smogė dar kartą: po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Kazlauskas iš dešinio krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur O. Dmitrijevas turėjo itin daug laisvės. Rusui beliko įvertinti situaciją bei neatremiamai smūgiuoti kaire koja.

„Sūduva“ atrodė pasimetusi, tačiau pasikarščiavęs ir teisėją išplūdęs Kazimieras Gnedojus užsidirbo raudoną kortelę, nuo 68-osios minutės palikdamas savo komandą mažumoje. Visgi netrukus klaipėdiečiai pelnė dar vieną įvartį.

73-iąją minutę Maksimas Maksimovas perdavė kamuolį link A. Syllos, kuris išnaudojo ruso perdavimą ir įveikė Ivaną Kardumą. Tai buvo aštuntasis legionieriaus įvartis šiame sezone, leidęs futbolininkui sugrįžti į snaiperių klasifikacijos viršūnę.

Vis dėlto tokie slogūs epizodai šeimininkų nepalaužė: jau 76-ąją minutę standartinės padėties metu Aleksejus Jepifanovas galva nukreipė kamuolį į savo vartus, o dar po penkių minučių E. Jankauskas atliko rezultatyvų perdavimą T. Radzinevičiui, išlyginusiam rezultatą.

Nors „Atlantas“ rungtyniavo dešimtiese, bet nevengė atakuoti. Kartą jiems pasisekė, kai šalia vartų smūgiavo T. Radzinevičius, tačiau marijampoliečiams taip pat teko gesinti pavojingus M. Maksimovo reidus.

Pačioje mačo pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas Klaipėdos klubo treneris Konstantinas Sarsanija, o be stratego likę svečiai iš Marijampolės išsivežė tašką. Marijampolės „Sūduva“ – Klaipėdos „Atlantas“ 3:3 (0:0)

„Sūduva“: I. Kardumas, M. Činikas (76 min. K. Laukžemis), V. Slavickas, A. Jankauskas, M. Jablanas, V. Baranovskis (46 min. E. Jankauskas), P. Leimonas (76 min. P. Janušauskas), A. Kecapas, N. Jamakas, P. Pavlovičius, T. Radzinevičius.

„Atlantas“: P. Valinčius, M. Beneta, A. Jepifanovas, K. Gnedojus, J. Raziūnas, D. Norvilas, O. Verbickas, M. Papšys (57 min. D. Kazlauskas), O. Dmitrijevas (69 min. V. Gašpuitis), A. Sylla, R. Gedminas (62 min. M. Maksimovas).

Įvarčiai: P. Pavlovičius (49), A. Jepifanovas (į savo vartus – 76), T. Radzinevičius (81); R. Gedminas (52), O. Dmitrijevas (62), A. Sylla (73)

Geltonos kortelės: K. Gnedojus (68), M. Beneta (75), A. Sylla (82)

Raudona kortelė: K. Gnedojus (68)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. Utenos „Utenis" 16 4 0 12 13:26 12

8. „Kauno Žalgiris" 16 1 5 10 13:34 8 Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Sylla („Atlantas“) – 8, M. Maksimovas („Atlantas“) ir N. Valskis („Trakai“) – po 7 įvarčius.