REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas penktadienį atmetė buvusio Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge vicekonsulo Dariaus Ryliškio skundą dėl atleidimo iš darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas, todėl D. Ryliškis prarado galimybę grįžti į diplomatinę tarnybą.

REKLAMA

Buvęs vicekonsulas ir dar keturi eksdiplomatai teismuose bandė įrodyti, kad esą naudodamas psichologinį spaudimą, užsienio reikalų ministras Antanas Valionis privertė juos parašyti atsistatydinimo pareiškimus.

Apklausus liudytojais URM sekretorius ir kitus darbuotojus, paaiškėjo, kad jokių grasinimų iš ministro pusės nebuvo - sprendimus pasitraukti iš tarnybos diplomatai priėmė patys, niekieno neverčiami.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad pernai rudenį Vilniaus apygardos administracinis teismas visapusiškai, pilnai ir objektyviai įvertino bylos aplinkybes, todėl šio teismo sprendimas lieka galioti nepakeistas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas taip pat yra atmetęs dar dviejų eksdiplomatų - buvusio Lietuvos generalinio konsulo Sankt Peterburge Gintaro Ronkaičio ir ambasados Baltarusijoje antrojo sekretoriaus Ričardo Ramoškos - skundus, užkirsdamas kelią ir jiems grįžti į diplomatinę tarnybą.

Teismas savo nutartimis konstatavo, kad diplomatų atleidimo procedūra pažeista nebuvo - ypatinga laikomoje diplomatinėje tarnyboje dirbantiems asmenims ministras galėjo reikšti priekaištus dėl darbo.

Pernai liepos mėnesį kilus konsulų skandalui, pareiškimus išeiti iš darbo parašė URM Konsulinio departamento direktorius Gediminas Šiaudvytis, generalinis konsulas Sankt Peterburge G.Ronkaitis ir jo pavaduotojas vicekonsulas D.Ryliškis, taip pat konsulas Sovetske Saulius Turskis, Lietuvos ambasados Rusijoje antrasis sekretorius Semionas Dančenka, Lietuvos ambasados Baltarusijoje patarėjas Linas Valentukevičius ir antrasis sekretorius R.Ramoška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau penki iš septynių eksdiplomatai kreipėsi į teismą dėl neva neteisėto atleidimo iš darbo ir piniginių kompensacijų priteisimo.

Kai kurie iš atleistųjų skundėsi patyrę URM vadovybės psichologinį spaudimą ir šantažą. URM teigimu, septyni konsulai dėl savo pažeidžiamumo neteko teisės dirbti su įslaptinta informacija, o todėl negalėjo dirbti savo tiesioginio darbo.

Pernai rudenį išnagrinėjęs penkių eksdiplomatų skundus, Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad iš tarnybos visi jie buvo atleisti pagrįstai.

REKLAMA

Teismo sprendime rašoma, kad nemažą darbo patirtį ir aukštąjį išsilavinimą turintys pareigūnai nesiėmė operatyvių priemonių savo teisėms apginti. Atsistatydinimo pareiškimus parašę diplomatai juos galėjo atsiimti per 3 dienas, kaip numato įstatymai, tačiau to nepadarė.

Pasak ministro A.Valionio, pokalbiuose diplomatams buvo paaiškinta, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) surinko medžiagą, kuri įrodo jų pažeidžiamumą.

Ministras žurnalistams yra užsiminęs, kad konsuliniai pareigūnai turėjo "neformalių partnerių", įtariamų ryšiais "su kai kurių valstybių slaptosiomis tarnybomis", tačiau, motyvuodamas medžiagos slaptumu, išsamiau to nekomentavo.

REKLAMA

Teismo sprendime rašoma, kad UR ministerijai VSD pateikė medžiagą, įrodančią, kad diplomatai dėl neigiamų asmeninių ir dalykinių savybių prarado galimybę dirbti su valstybės paslaptimis. Pareigūnai užfiksavo diplomatų netarnybinius ryšius su Lietuvos ir užsienio šalių piliečiais.

VSD ir URM pradėjus tyrimą, paaiškėjo, kad septyni Rusijoje ir Baltarusijoje dirbę Lietuvos konsulai, pažeisdami URM patvirtintas instrukcijas, nepagrįstai yra išdavę apie 40 tūkst. Lietuvos vizų.

Spaudos duomenimis, Rusijos ir Baltarusijos turizmo firmos internete siūlydavo įsigyti daugkartines Lietuvos vizas už 100 JAV dolerių (apie 300 litų). Spėjama, kad pusę šios sumos turizmo kompanijos pasilikdavo už darbą, o likusi suma, kaip įtariama, būdavo perduodama konsulams.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų