Šeštadienį Hlohoveco mieste, Slovakijoje, Lietuvos rankinio rinktinė žaidė antrąsias rungtynes šią savaitę su Slovakijos atstovais. Europos zonos atrankos į pasaulio čempionatą 2017 m. Prancūzijoje pirmosios grupės rungtynės nesėkmingai susiklostė Lietuvos rinktinei. Po itin prasto pirmojo kėlinio nusileista varžovams 31:27 (19:10). Šansai patekti į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą tapo minimalūs.

Pirmoji tarpusavio akistata ketvirtadienį Kaune baigėsi lygiosiomis 18:18. Lietuvos rinktinės rankininkai neslėpė apmaudo dėl tokio rezultato, bet atsigriebti Slovakijoje nepavyko.

Lietuviai pirmieji atidarė savo įvarčių sąskaitą, tačiau čia pat grubiai klydo ir slovakai priekyje 1:3. Po sėkmingų Aideno Malašinsko metimų – 3:3. Jau dešimtą minutę slovakai surenka tris geltonas korteles, bet puikia realizuoja savo progas prie lietuvių vartų – 8:3. Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Ilgesnę lietuvių sausą atkarpą nutraukia Benas Petreikis – 9:4. Kėliniui bėgant slovakai po truputį didino pranašumą ir rezultatas tapo triuškinantis 17:7

Pirmoji dalis baigėsi rezultatu 19:10. Slovakai per pirmą kėlinį įmetė daugiau įvarčių nei rungtynėse Kaune. Pertraukos metu reikėjo spręsti problemas gynyboje.

Antrajame kėlinyje žaidimas stabilizavosi. Lietuvių puolimo lyderiu kėlinio pradžioje tapo Povilas Babarskas. Sužaidus 10 minučių antrajame kėlinyje rezultatas buvo 25:16. Nors lietuviai ir rado būdų pelnyti įvarčius, slovakai išlaikė saugų atstumą 27:20, 29:22. Rungtynių pabaigoje lietuviai bandė vytis varžovus, bet nepavyko atkovoti to, kas buvo prarasta pirmajame kėlinyje.

Gintaras Cibulskis pastebėjo, kad pirmajame kėlinyje nesigavo niekas. Strigo ir puolimas ir gynybą. Tai ir nulėmė nugalėtoją. Jis taip pat pastebėjo, kad šį kartą užstrigo lietuvių pagrindinis ginklas – kovingumas. Pritrūko agresyvumo, geriau sužaisti, atrodo, nereikšminguose epizoduose ir viskas galėjo būti kitaip. Taip pat G. Cibulskis teigė, kad nors salė ir buvo sausakimša, vargu ar tai buvo lemiamas veiksnys. Prie tokių sąlygų žaisti rinktinė pripratusi. Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo A. Malašinskas pelnęs 6 įvarčius. Po traumos neseniai atsigavęs žaidėjas rungtyniavo nedaug, bet puikiai metė 7 m. baudinius – 5/5. Kitas čempionų lygos dalyvis P. Babarskas pelnė 5, Gintaras Cibulskis pridėjo 4, Benas Petreikis ir Vaidas Trainavičius po 3, Šarūnas Sakalauskas ir Mindaugas Dumčius po 2 įvarčius. Rolandas Bernatonis ir Vaidotas Grosas sėkmingai atakavo po kartą.

Bosnių gretose vieni geriausių buvo broliai Lukas ir Tomas Urbanai, pelnę po 5 įvarčius. Už juos rezultatyviau žaidė tik Radoslavas Antlas – 6 įvarčiai.

Geriausiu žaidėju lietuvių gretose pripažintas Benas Petreikis. Slovakų rinktinėje, kaip ir rungtynėse Kaune, juo tapo Richardas Stochlas.

Kitos grupės rungtynės, kuriose Bosnija ir Hercegovina susitinka su Kosovu, vyksta taip pat šiandien. Nugalėtojas paaiškės vėlai vakare.