0

Skaudus Europos krepšinio čempionatas startas Lietuvos rinktinei – tragiškai iš toli atakavę lietuviai nesugebėjo pasipriešinti vienai jauniausių pirmenybių rinktinių – Serbijos - 63:56 (20:10; 13:17; 18:14)

Darjušo Lavrinovičiaus komentaras: „Galutiniame rezultatui įtakos turėjo mūsų prasta pradžia. Jei duosi serbams pajausti, kad gali nugalėti, jie neskubės, žais iki galo ir stengsis išlaikyti persvarą. Varžovai nenustebino – žaidžia savo serbišką krepšinį. Įmeta kamuolį po krepšiu tokiam žaidėjui kaip N. Krstičius. Reikėjo nuo pat pradžių jį stabdyti. Serbai stipresnė komanda.“

Rungtynių eiga

Jono Kazlausko kariauna rungtynių pradžioje nesugebėjo susitvarkyti su jauduliu – tai itin gerai buvo matyti iš netaiklių metimų (iš 13 vos 4). Tuo tarpu serbai, kaip ir tikėtasi, liūto dalį atakų sėkmingai užbaigė per savo lyderį Nenadą Krstičių. Mūsų šalies komandos strategas pakeitė beveik visą starto penketą, tačiau pirmą kėlinį lietuviai pralaimėjo 20:10.

Antro ketvirčio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo mūsų Lietuvos rinktinei. Kietai gindamiesi serbai sugebėjo šoktelėti į priekį 14 taškų – 26:12. Sukandę dantis J. Kazlausko auklėtiniai ėmė kabintis varžovams į atlapus. Situacija pasikeitė į gera, kai aikštėje vienu metu žaidė broliai Lavrinovičiai ir Mantas Kalnietis. Jų dėka skirtumas sumažėjo iki 6 taškų – 33:27.

Po pertraukos viskas prasidėjo nuo nulio, nes po R. Seibučio ir M. Kalniečio tritaškių rezultatas tapo lygus – 33:33. Deja, perlaužti rungtynių eigos lietuviams nepavyko – ties pražangos riba gindamiesi, išnaudodami varžovų klaidas serbai vėl išsiveržė į priekį 49:37. J. Kazlausko auklėtiniai ir toliau per didelius sunkumus pelnė taškus, skirtumas beveik nepasikeitė – 51:41.

Paskutiniame kėlinyje atrodė, kad serbai sumaišys lietuvius su žemėmis, kai padidino skirtumą iki 14 taškų – 55:41. Tačiau Lietuvos rinktinė baltos vėliavos nesiruošė kelti – sėkmingai sužaidę kelias minutes jie varžovų pranašumą pjovė daugiau nei perpus – 56:51. Atrodo, tai viskas, ką pavyko mūsų šalies krepšininkams nuveikti „Eurobasket 2013“ starte. Vėl savo ritmą pagavę serbai su N. Krstičiumi priešakyje perėmė iniciatyvą ir šventė pergalę.

Serbija: N. Krstičius pelnė 20 taškų, N. Nedovičius – 14, N. Bjelica - 13 (8 atk. kam.), R. Katičius - 6.

Lietuva: M. Kalnietis 17 (dvitaškiai 7/9), D. Lavrinovičius 12 (dvitaškiai 5/7, 6 atk. kam.), R. Seibutis (dvitaškiai 1/7) ir L. Kleiza – po 8, J. Mačiulis 6, J. Valančiūnas ir K. Lavrinovičius po 2.

***

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas ypatingo dėmesio sulaukė jau prieš pirmąsias „Eurobasket 2013“ rungtynes su Serbija. Aukštaūgio rankose atsidūrė 2012 metų „FIBA Europe“ geriausio jauno žaidėjo prizas. Tokį apdovanojimą 21 metų 210 cm ūgio krepšininkas gauna jau antrus metus iš eilės. Prizą NBA „Toronto Raptors“ komandoje žaidžiančiam aukštaūgiui įteikė „FIBA Europe“ generalinis sekretorius Kamilas Novakas.

***

Ketvirtadienį lietuviai kovos su netikėtai Juodkalnijai pralaimėjusia Makedonija.

TAIP PAT SKAITYKITE:

G. Krapikas: makedonai turi įvairių ginklų, galinčių mums pakenkti

L. Kleiza prieš dvikovą su serbais: puolime susitvarkysime, svarbiausia – gynyba

J. Valančiūnas: ne aš kovosiu su N. Krstičiumi, o Lietuvos komanda su Serbijos

J. Kazlauskas: mus priskiria prie „Eurobasket 2013“ favoritų, reiškia, pasiruošėme gerai

L. Kvedaravičius apie serbus: sužeistas žvėris – pavojingas