Iš olimpinės keturių Lietuvos biatlonininkų komandos sekmadienį 12,5 km persekiojimo lenktynėse Pekine startavo vienintelis Vytautas Strolia.

Šią privilegiją jam suteikė 43 vieta sprinto varžybose, nors tokiu pasirodymu šeštadienį 29-erių anykštėnas anaiptol neliko patenkintas.

Dar prasčiau jam sekėsi šiandien. Į persekiojimo lenktynes lietuvis pajudėjo 43-ias, su 2 min. 22 sek. atsilikimu nuo sprinto rungties čempiono norvego Johanneso Thingnes Boe. Deja, šaudykloje V. Stroliai fatališkai nesisekė ir jis iš 20 taikinių prašovė net 10.

Bendroje įskaitoje Lietuvos biatlonininkas nusileido į 58 vietą. Būtent tiek atletų ir finišavo šiose varžybose.

Tuo metu vėjingu ir žvarbiu oru vykusios lenktynės klostėsi nenuspėjamai. J. T. Boe startavo su 25 sek. laiko pranašumu prieš persekiotojus. Bet šaudykloje padarė net 7 klaidas ir tenkinosi 7 vieta.

Su vėju ir nervais geriausiai susitvarkė ir olimpinį auksą iškovojo be klaidų šaudęs prancūzas Quentinas Fillonas Mallet (39:07.; 0). Sidabras atiteko norvegui Tarjei Boe (+28.6; 1), bronza džiaugėsi Rusijos olimpinio komiteto atstovas Eduardas Latypovas (+35.3; 1).

V. Strolia nuo olimpinio čempiono Q. Fillono Mallet atsiliko 9 min. 40,3 sek.

Moterų persekiojimo lenktynes sekmadienį laimėjo norvegė Marte Olsbu Roeiseland.

Antradienį Lietuvos biatlonininkai Pekine dalyvaus prestižinėje vyrų estafečių 4 x 7,5 km rungtyje.