Penktadienį Eurolygos „Top 16“ etape į kovą vėl stojo Lietuvos čempionai, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (1/3). Jų varžovai – namuose žaidę Maskvos srities „Chimki“ (4/1). Rezultatu 111:80 (25:18, 27:20, 25:23, 34:19) pergalę iškovojo „Chimki“ klubas.

Maskvos „Chimki“ 111:80 Kauno „Žalgiris“

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Tyrese Rice. Amerikietis surinko 20 taškų, bei atliko 11 rez. perdavimų. 14 taškų prie pergalės prisidėjo Tyleris Honeycutt‘as, 13 – Aleksejus Švedas. Petteris Koponen surinko 12 taškų.

Kauniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Renaldas Seibutis surinkęs 15 taškų, Ianas Vougioukas surinko 14 taškų, 12 taškų pridėjo Edgaras Ulanovas. Olivier Hanlan pelnė 8 taškus, nė vieno metimo neprametęs Siim-Sander Vene surinko 7 taškus.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Viltį laimėti praradę žalgiriečiai i toliau leido šeimininkams puolime daryti ką nori ir nusileido 80:111.

Likus žaisti tris minutes šeimininkai įmėtė 100 taškų, bei įgijo trisdešimties taškų persvarą, 100:70.

Praėjus keturiom minutėms „Chimki“ krepšininkai įgijo beveik trisdešimties taškų persvarą, 94:66.

Trečias kėlinys:

Kėlinį sėkmingai pabaigė šeimininkai. Maskvos srities klubas vėl susikrovė 16 taškų persvarą, 77:61.

Lietuvos čempionai ir toliau mažais žingsniais artėja prie šeimininkų. Likus žaisti dvi minutes trečiajame kėlinyje atsilikimas išlieka dviženklis, 59:72.

Praėjus pusei kėlinio kauniečiai sužaidė kelis epizodus iš eilės sėkmingai ir šiek tiek sumažino atsilikimą, 49:65.

Sužaidus tris minutes trečiajame kėlinyje „Chimki“ krepšininkai pradėjo smagintis ir įgijo dvidešimties taškų persvarą, 62:42.

Antras kėlinys:

Kauno „Žalgiris“ sužaidus du kėlinius turi keturiolikos taškų deficitą ir turės daug ką apmąstyti per didžiąją pertrauką, 38:52.

Praėjus dar dviem minutėms žalgiriečiams ir toliau sunkiai sekasi atakuoti. „Žalgiris“ atsilieka 29:43.

Likus žaisti keturias minutes antrajame kėlinyje šeimininkai susikrovė 13 taškų persvarą, bei aikštėje gali jaustis saugiau, 39:26.

Sužaidus trečdalį kėlinio kauniečiams nepavyko priartėti prie „Chimki“ ir atsilieka 23:31.

Pirmas kėlinys:

Maskviečiai sėkmingai sužaidė kėlinio pabaigą ir padidino persvarą iki 7 taškų, 25:18.

Po kauniečių spurto Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės kuri padėjo šeimininkams. „Chimki“ krepšininkai likus žaisti minutę pirmajame kėlinyje pirmauja 21:16.

Praėjus pusei kėlinio žalgirieičiai susitvarkė gynyboje ir atliko spurtą 7:0, po kurio įgijo 6 taškų persvarą, 14:8.

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes abi komandos demonstruoja puikų žaidimą puolime ir rezultatas 8:7 šeimininkų naudai.

Situacija prieš rungtynes:

Rimo Kurtinaičio treniruojama Pamaskvio komanda, kuri antrame etape iškovojo tris pergales iš keturių galimų, yra F grupės lyderė. „Žalgiris“, praėjusiame ture nukovęs Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus, vis tiek žengia paskutinis, aštuntas.

Pasak Kauno ekipos stratego Šarūno Jasikevičiaus, „Chimki“ klubas yra pajėgus patekti į Eurolygos finalo ketvertą. Ši komanda turi didžiulį puolimo potencialą, nes jai atstovauja du aukščiausios klasės gynėjai Aleksejus Švedas ir Tyrese'as Rice'as. Anot Š. Jasikevičiaus, svarbiausia apriboti šių krepšininkų laisvę ir sustabdyti varžovų greitąjį puolimą – jie renka nemažai lengvų taškų. „Chimki“ ekipa už „Žalgirį“ pranašesnė beveik visose statistikos kategorijose.