REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesenas teroristo mėginimas susprogdinti lėktuvą išprovokavo naujas saugumo priemones ir diskusijas dėl prioritetų. Baiminamasi, ar kūno skeneriai oro uostuose nebus ta galutinė riba, kurią peržengus bus įtvirtintas totalus sekimas. Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga, besigindamos nuo teroristų, jau prieš kurį laiką įteisino telefono pokalbių ir elektroninės erdvės kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA

Nenori kratos - neskrisk

Seimo žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas, liberalcentristas Arminas Lydeka portalui „Balsas.lt“ sakė, kad pats sumanymas naudoti kūno skenerius oro uostuose yra priimtinas brovimasis į privačią erdvę, kurį galėtų taikyti ir Lietuva. „Žinoma, kad negalima šiaip krėsti žmonių,. Lįsti po jų drabužiais, tačiau šiuo atveju kalbame apie tam tikrus objektus, kuriuose lankydamiesi, sutinkame būti patikrinti dėl savo pačių saugumo ir esame iš anksto informuojami. Esame tikrinami, kai lankomės muziejuose, brangių juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ir pan. Su oro uostais yra tas pat. Pasirinkimas paprastas, jei nesutinki su tokiu privatumo pažeidimu – neskrisk, neik į muziejų“, – sakė A. Lydeka.

REKLAMA

Kartu politikas pasišaipė iš nelogiškų, jo nuomone, draudimų įsinešti skysčius arba planų uždrausti prekybą skutimosi peiliukais arba degiais alkoholiniais gėrimais neapmuitinamose parduotuvėse. Alogiški, jo nuomone, draudimai, tikrai pažeidžia žmogaus teises, nes yra paremti vien tik teorinėmis galimybėmis, kad kažkas galbūt galėtų kaip nors atsitikti.

Amerika primena vėlyvąją SSRS

ŽTK vadovas A.Lydeka teigia, kad visą sumaištį sukėlė Jungtinės Amerikos Valstijos, sukėlusios karų virtinę ir dabar nebesugebančios administruoti dėl to kylančios priešpriešos. „Buvau ten praėjus vos dviems savaitėms po „bokštų dvynių“ susprogdinimo. Savo akimis mačiau, kad įvesti papildomi tikrinimai sukėlė milžiniškas eiles, sumaištį. Visi sugaišdavo po pusdienį, nes matėsi, kad darbuotojai elementariai nesugeba ir nemoka daryti to, kas jiems pavesta“, – tvirtino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Lydekos, JAV išbalansavo ir savo administraciją. „Tai, kas Amerika buvo prieš dešimtį metų – jau užmiršta. To tiesiog nebeliko. Man ji dabar primena Černenkos ir Gorbačiovo (dviejų paskutinių SSRS vadovų - „Balsas.lt“) laikų Sovietų Sąjungą. Aišku, kad reikia reformų, bet kokių ir kaip jas daryti – nebeaišku“, - apraudojo JAV A. Lydeka..

JAV paskelbtą 14 valstybių, kurios laikomos labiau pavojingomis nei kitos, sąrašą A. Lydeka pavadino nepagrįstai žeminančiu šias šalis.



Įžvelgia totalinio sekimo grėsmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, konservatorius Kęstutis Masiulis portalui „Balsas.lt“ sakė neturįs tikslaus atsakymo, ar Lietuvoje reikėtų taikyti tas priemones, kurių griebiasi JAV ir kai kurios Europos šalys. Tai, anot jo, gali būti kelias į totalinį žmonių sekimą.

Tiesa, K. Masiulis pripažino, kad žmonių teises pažeidinėja ir teroristai. „Štai įsineš, ką nepriklauso, ir nužudys keliasdešimt ar kelis šimtus žmonių. Taip, šia prasme galima sutikti, kad reikia kai ką paaukoti vardan saugumo, tačiau aš neturiu tikslaus atsakymo, ar Lietuvai tokių priemonių jau reikia. Tai diskusijų objektas“, – svarstė parlamentaras.

REKLAMA

Pasak K. Masiulio, abejotina ir tai, ar derėtų perimti praktiką, kai įrašinėjami ir kurį laiką saugomi visi telefono skambučiai, elektroniniai laiškai ir trumposios žinutės. „Manau, kad taip peržengiamos ribos ir, baidantis teroristų, sunaikinamos žmonių teisės“, – sakė jis.

Priminus, kad Lietuvoje ir be teroristų kyla skandalai dėl telefono pokalbių neteisėto pasiklausymo, kurį vykdąs dažnai įtariamas Valstybės saugumo departamentas, K. Masiulis pripažino, kad tai būtų problema, „jei tokie faktai ir kaltieji asmenys būtų tiksliai nustatyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų