Penktadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo Lietuvos biatloninkė Gabrielė Leščinskaitė, kuri varžėsi 7,5 km sprinto rungtyje. Tobulai šaudžiusi lietuvė liko per plauką nuo patekimo į persekiojimo lenktynių rungtį.

Varžybų dalyvės 7,5 km distanciją įveikė du kartus užsukusios į šaudyklą. G. Leščinskaitė nė karto nesuklydo šaudydama – visi dešimt šūvių buvo taiklūs. Trasą ji įveikė per 23 min. 37,1 sek.

Nuo nugalėtojos lietuvė atsiliko 2 min. 52,8 sek. Preliminariai mūsiškė finišavo 63-oje vietoje.

60 greičiausiųjų pateko į vasario 12 d. vyksiančias 10 km persekiojimo lenktynes.

Interviu su G. Leščinskaite žiūrėkite:

Lenktynėse dalyvavo 89 olimpietės.

Auksą iškovojo fantastišką greitį rodžiusi norvegė Marta Olsbu Roeiselanda – ji trasą įveikė per 20 min. 44,3 sek. Sidabrą iškovojo švedė Elvira Oeberg, nuo nugalėtojos atsilikusi net 29,3 sek. Bronzą laimėjo italė Dorothea Wierer (+37,2 sek.).

25-erių sportininkei tai antrasis startas Pekine – ji jau dalyvavo 15 km asmeninėse lenktynėse. Tada jai pavyko aplenkti 25 varžoves ir užėmė 61-ąją vietą.

***

Taip pat žiūrovai kviečiami nepraleisti transliacijų ir iš specialios olimpinės tv3.lt studijos, kurioje sporto komentatoriai – Tautvydas Kubilius ir Rytis Vyšniauskas – dalinasi karščiausiais komentarais ir apžvalgomis. O rytais ir vakarais naujienų portale tv3.lt vedėjai kviečia net dviem laidoms – nuo 7 val. ryto stebėkite „Olimpinę dieną“, o vakarais, 18 val. – apžvalgą „Pekinas 2022“.

Dėl nenumatytų aplinkybių (pakitusių oro sąlygų, sportininkų pasirodymų varžybose ir kt.) tvarkaraštis, o taip pat ir transliacijų laikas, nuolatos keičiasi. Į tai reaguodama TV3 žiniasklaidos grupė žiūrovams atnaujintą tvarkaraštį su numatomomis transliacijomis stengiasi pateikti kuo įmanoma dažniau.

Visus svarbiausius žiemos olimpinių žaidynių startus stebėkite per TV3, TV6 ir naujienų portale tv3.lt, o karščiausios naujienos, rezultatai ir transliacijos – specialiame tv3.lt polapyje.