6
Latvija – Čekija (nuotr. SCANPIX)

Tamperėje (Suomija) ir Rygoje (Latvija) tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kurio B grupėje įspūdingą pergalę šventė Latvijos rinktinė.

6

Latviai trečiose čempionato rungtynėse savų sirgalių akivaizdoje po pratęsimo 4:3 (0:1, 1:2, 1:0) palaužė iki tol be pralaimėjimų žengusią Čekiją, kurios iki šol pasaulio čempionatų istorijoje nebuvo įveikusi.

Iki tol geriausiai oficialiose rungtynėse buvo sužaista dar 2006 m. pasaulio čempionate, kai rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Čekus į priekį pirmajame kėlinyje išvedė Davidas Nemecekas (8:25), tačiau latviai puikiai sužaidė antrojo kėlinio pradžią ir per 62 sekundes sugebėjo persverti rezultatą, kai po įvartį pelnė Rihards Bukarts (22:16) bei Martins Dziekals (23:18). Visgi netrukus rezultatą išlyginti sugebėjo Dominikas Kubalikas (29:21).

Trečiojo kėlinio pradžioje latvius į priekį išvedė Oskars Cibulskis (45:22) ir kai jau latviai buvo labai arti to, kad pateiktų sensaciją, čekai ištampė latvių gynybą ir likus vos 3 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos Michalas Kempny (56:58) rezultatą išlygino – 3:3.

Pratęsimo metu čekai turėjo ne vieną progą užbaigti rungtynes, tačiau likus žaisti vos 44 sekundes greitoje atakoje Janis Jaks smūgis buvo atremtas, bet ritulį į vartus įgrūdo Oskars Batna (64:16) ir latviai šventė istorinę pergalę.

Latviai šiose rungtynėse atliko 35 smūgius į vartus, tuo tarpu čekai – 25.

Latviams tai buvo pirmieji taškai šiame pasaulio čempionate. Iki tol jie 0:6 pralaimėjo Kanadai ir 1:2 – Slovakijai. Tuo tarpu Čekija iki tol žengė be pralaimėjimų ir 3:2 nugalėjo Slovakiją bei 5:1 – Kazachstaną.

A grupėje namuose žaidžianti Suomija 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0) turėjo pripažinti Švedijos rinktinės pranašumą.

Pirmieji į priekį išsiveržė švedai, kai įvartį pelnė Oscaras Lindbergas (37:17), tačiau trečiojo kėlinio pradžioje Juho Lammikko (46:47) sugebėjo atstatyti lygybę – 1:1.

Nei per pagrindinį laiką, nei per pratęsimą, daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir komandos turėjo mušti baudinius.

Suomis Ahti Oksanenas ir švedas Henrikas Tommernesas pirmieji mušė tiksliai, tačiau sekantissuomio Kasperi Kapaneno metimas buvo atremtas vartininko Larso Johanssono, tuo tarpu švedas Lucasas Raymondas smūgiavo tiksliai ir išvedė švedus į priekį. Sekantys po du mušti abiejų komandų baudiniai buvo netikslūs ir kai jau viskas galėjo baigtis, suomis Joelis Armia išlygino rezultatą, o švedas Marcusas Sorensenas smūgiavo netiksliai. Visgi pabaigoje sėkmė lydėjo švedus – Lucasas Raymondas smūgiavo tiksliai, o Ahti Oksaneno smūgis buvo netikslus ir švedai džiaugėsi pergale.

Per 65 minutes švedai atliko 26 smūgius į vartus, tuo tarpu suomiai – 28.

Suomiai per 3 čempionato rungtynes kol kas džiaugėsi tik 1 pergale, kai 4:3 nugalėjo Vokietiją, tuo tarpu švedams tai buvo 3 pergalė iš tiek pat galimų, o prieš tai jie įveikė tiek Vokietiją (1:0), tiek Austriją (5:0).