Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė dar kartą pademonstravo savo neįtikėtiną sportinį charakterį ir iškovojo bronzos medalius Europos jaunimo iki 20 metų paplūdimio tinklinio čempionate. Mažajame finale lietuvaitės po labai atkaklios ir permainingos kovos įveikė ruses Ksenią Dabizhą ir Anną Garbunovą 2:1 (21:16; 15:21; 15:12).

Tai jau antrasis merginų medalis šio sezono tarptautiniuose jaunimo paplūdimio tinklinio čempionatuose. Septyniolikmetės tinklininkės prieš mėnesį taip pat laimėjo pasaulio jaunimo iki 19 metų paplūdimio tinklinio čempionatą.

Karštas emocijų užvaldyto trenerio Mariaus Vasiliausko komentaras iškart po paskutinio taško (mergaitės išvyko į dopingo kontrolę):

„Viso mačo metu vyko psichologinė kova. Kas ateina ant padavimo, tas ir parodo dūšią. Tokiame lygyje į ketvertuką patenka vienodo pajėgumo komandos ir galimybes laimėti turi visi. Mūsiškės jau antrame čempionate iš eilės, mače dėl medalio demonstruoja stiprybę ir pasiryžimą. Ateini žaidsi dėl medalio ir nesvarbu, koks jis - auksinis ar bronzinis. Esi akis į akį su varžovu ir turi jį įveikti. O 4 vieta tokia bjauri, kad net sunku įsivaizduoti. Nuėjusios tokį ilgą kelią, merginos tikrai buvo verto apdovanojimo! Panos geros ir joms “apsimoka" dirbti toliau. Labai šviesi ateitis laukia, jei tik išvengsime traumų.

Monika į čempionatą atvyko beveik nesitreniravusi ir su stipriai skaudančia nugara. Teipavom, masažavom, maitinom vaistais ir ji, šaunuolė, atlaikė. Po pergalės ketvirtfinalyje Monika verkė iš skausmo, buvo be galo gera matyti džiaugsmo ašaras, kai merginos laimėjo prieš ruses. Ir treneris Tadas Donėla susigraudino. Tik nerašykit apie tai. Tai buvo paskutinės metų varžybos, kuria buvo būtina laimėti ir mes laimėjome.

Žiūrint mačo pabaigą jau jaučiau, kad reikia valerijono. Širdis pradėjo keistai kalatotis. Galima ir „užlinkti“ stebint tokias pabaigas. Gerą šalį aplošėm. Smagu."