REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas pasakė, kad tingėti – negarbinga ir negražu? Net jei tai nuo vaikystės tvirtino autoritetingi suaugusieji, metas liautis tikėjus šiuo teiginiu. Nes iš tikrųjų tingėjimas – mūsų organizmui naudinga ir sveika būsena. Svarbiausia – ją išnaudoti tinkamai. Taigi net ir tingėjimo reikia... išmokti!

Kas pasakė, kad tingėti – negarbinga ir negražu? Net jei tai nuo vaikystės tvirtino autoritetingi suaugusieji, metas liautis tikėjus šiuo teiginiu. Nes iš tikrųjų tingėjimas – mūsų organizmui naudinga ir sveika būsena. Svarbiausia – ją išnaudoti tinkamai. Taigi net ir tingėjimo reikia... išmokti!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tingėjimas – tai ypatinga sielos būsena. Ji leidžia imtis ne tų reikalų, kuriuos privalu atlikti dabar, o tų, kuriuos daryti norisi. Kitaip tariant, vietoje darbo galima pažiūrėti televizorių, vietoje indų plovimo – paplepėti su drauge. Ir tai visai nėra blogai. Tingėti ne tik galima, bet ir reikia. Nes tie, kurie sau neleidžia šios prabangos ir graužia save net ir dėl dešimties minučių pertraukėlės, rizikuoja tapti chroniško nuovargio ir netgi depresijos aukomis.

REKLAMA

Ar jūs tingite per mažai?

Pažymėkite pliusais teiginius, su kuriais jūs sutinkate

• Neturiu nė minutės laisvo laiko. Užtai turiu tiek daug reikalų, kad apie kai kuriuos tiesiog pamirštu.

• Jei prireikia atsitraukti nuo darbo, jaučiuosi kalta.

• Aš siekiu visur ir visada suspėti, visus darbus atlikti laiku. Dėl to galiu atsisakyti ir poilsio – kad tik nieko nenuvilčiau.

• Vakaras prie televizoriaus ar plepėjimas telefonu – tai prabanga, kurios seniai sau neleidžiu. Be to, laikau tai tuščiu laiko švaistymu.

• Jei netikėtai atsiranda laisva minutė, sutrinku ir nė nebežinau, ko griebtis.

• Susirgusi stengiuosi ignoruoti ligą. Jei vis dėlto tenka imti nedarbingumo lapelį, jaučiuosi kalta – be manęs darbe neišsivers, o ir namuose viskas, atrodo, sugrius.

• Mano tėvai mane auklėjo griežtai ir neleisdavo tinginiauti.

REKLAMA
REKLAMA

Jei pažymėjote ne mažiau kaip 3 pliusiukus – sveikiname pravėrus sveiko tingėjimo mokyklos duris!

Šalin kaltės jausmą!

Visų pirma būtina suvokti, kad kiekvienas žmogus gali ir netgi privalo kartkartėmis patinginiauti. Minutė tingėjimo – tai ne kas kita, kaip poilsis. Jos metu „pakraunamos baterijos“, sugrįžta gyvybinė energija ir gera nuotaika. O be poilsio paprasčiausiai neįmanoma ilgai ir produktyviai dirbti. Todėl neturėtumėte tingėjimo laikyti visiškai nereikalingu tarpsniu. Skirkite per dieną bent pusvalandį tam, kad imtumėtės sau patinkančios, mielos veiklos. O kaltės jausmo padės išvengti iš anksto numatytos ribos: kiek būtent laiko skirsite poilsiui ir „nieko neveikimui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šiuo atveju gali kilti klausimas: o iš kur paimti tą laisvą tingėjimo pusvalandį?

Kai kuriems žmonėms nepavyksta skirti laiko poilsiui todėl, kad jie nespėja susiplanuoti visų savo reikalų. Taigi pasakymas „neturiu laiko ilsėtis“ dažniausiai reiškia negebėjimą tą laiką tinkamai organizuoti.

1. Išmokite planuoti savo dieną. Susidarykite dienos

darbų planą, įtraukite ir darbo, ir su buitimi susijusias užduotis bei parašykite, kiek laiko kiekvienam darbui skirsite.

2. Sudėliokite prioritetus. Neišbarstykite savo laiko smulkmenoms. Visų pirma atlikite pačius svarbiausius darbus, ir tik paskui tuos, kuriuos galima atidėti ir kiek vėlesniam laikui.

REKLAMA

3. Protingai paskirstykite pareigas. Neverta visko užsikrauti tik sau. Prašykite šeimos, draugų, kolegų pagalbos: galbūt jiems kai kurie darbai sekasi geriau nei jums, o jūs savo ruožtu galite nesunkiai atlikti keletą jų darbų?

4. Nusipirkite laisvo laiko. Kartais labiau apsimoka sumokėti profesionalams nei pačiai ilgai ir nuobodžiai daryti tai, ko, tiesą sakant, nelabai sugebate. Pavyzdžiui, užuot pati dariusi pedikiūrą (bent pusvalandis nepatogiai susilenkus!) galbūt padovanokite sau valandėlę-kitą grožio salone? Procedūros metu ir pailsėsite, ir pedikiūras bus atliktas nepriekaištingai!

REKLAMA

5. Tingėkite. Tiesiog išmokite kuriam laikui atsiriboti nuo problemų ir atsipalaiduoti.

Tingėjimas pagal charakterį

Dauguma psichologų laikosi nuomonės, kad tingėti reikia nuolat ir po truputį – neverta laukti akimirkos, kai nuovargis jus verste vers iš kojų. Tiesa, tingėjimas – tai anaiptol ne gulėjimo ant sofos sinonimas. Priklausomai nuo poreikių ir charakterio, tingėti galima įvairiai.

Nenuorama cholerikas

Jums vargu ar pavyks tingėti pasyviai. Optimalus variantas – pasivaikščiojimai ir bendravimas. Galite bendrauti internetu, šokti pagal jums patinkančią muziką, pasivaikščioti po rudenišką parką arba paprasčiausiai paplepėti su draugais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvenimu besidžiaugiantis sangvinikas

Viskas, ko jums reikia – tai naujovės, kurios dovanotų netikėtų emocijų, ryškių įspūdžių. Pusvalandis knygyne, fotografijų parodoje ar muziejuje padėtų efektyviausiai atgauti jėgas. Arba paimkite piešimo lapą, akvarelę ir... išlaisvinkite fantaziją!

Jautrus melancholikas

Tinginiauti jūs tikrai mokate. Panirkite į prisiminimus, apmąstymus. Jums padės vaikystės albumai ir netgi socialiniai tinklai, kuriuose galite rasti savo bendraklasių ir bičiulių, su kuriais lankėte vieną darželio grupę! Tiks ir laisvalaikis su poezijos tomeliu, dienoraščio ar tinklaraščio rašymas.

REKLAMA

Mąslus flegmatikas

Jums pilnavertis poilsis – tai galimybė likti su savimi. Jei atsirado laisvo laiko, jums parankiausia pažiūrėti gerą filmą, paskaityti įdomią knygą. Galima ir padrybsoti ant sofos, pasvajoti. Kaip niekas kitas atgaivins vonia su aromatiniais aliejais.

Pasak mokslininkų, tingėjimas – progreso varomoji jėga. Juk ne kas kitas, o kaip tik tinginys lėmė tokius išradimus, kaip automobilis ar nuotolinis pultelis. Kas žino – galbūt tingėjimas padės jums taip pat atrasti ką nors svarbaus, jei ne profesinėje srityje, tai gal širdies reikaluose? Galvokite, kas ir kaip galėtų palengvinti jūsų gyvenimą – ir netrukus gyvenimas tikrai taps lengvesnis!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų