Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Dvylikos Pasaulio šalių atrankinė krepšinio fiesta negalėjo palikti abejingus sirgalius, kurie ją Lietuvoje tiesiogiai galėjo stebėti daugiausiai tik nakties metu. Varžybos buvo taip gausiai pateikiamos mūsų sirgaliams, nevykusiems į Karakasą, kad galėjo patenkinti net ir išrankiausius. Todėl buvo net netikėta, kai pusfinalio mače dingo vaizdas, o kai atsirado - užtilo komentavimas. Žiūrovai prabuvo 6 min III -o kėlinuko žaidimo visiškoje nežinioje...

Kad labai neaimanuoti, priminsiu sovietinių laikų "fintus". LSSR tarptautiniuose krepšinio turnyruose neturėjo teisės dalyvauti ne tik todėl, kad okupantas neleido, bet ir dėl to, kad Vakarų šalyse turėjome okupuotos valstybės statusą. Baltijos respublikose tarptautiniai sporto renginiai dėl šios preižasties taip pat nevykdavo. Kartą Jūrmaloje toks lauko teniso turnyras buvo surengtas, tai sukėlė politinį skandalą. Grįžkime prie krepšinio, kur okupaciniais metais raiškiausių pasiekimų buvo pasiekusi Kauno " Žalgirio" komanda.

Truputis istorijos:

„Žalgirio“ komanda jau 1947 m. pirmą kartą tapo TSRS čempionato aukso medalio laimėtoja. Iš viso iki 1989 m. Kauno „Žalgirio“ ekipa TSRS krepšinio čempionatuose penkis kartus (1947, 1951, 1985–1987 m.) laimėjo aukso medalius, septynis kartus (1949, 1952, 1980, 1983, 1984, 1988 ir 1989 m.) iškovojo sidabrą ir šešis kartus (1953–1956, 1973 ir 1978 m.) užėmė trečią vietą.

1981 m. „Žalgiris“ pirmą kartą dalyvavo Europos taurių laimėtojų turnyre ir pasiekė ketvirtfinalį. 1985 m. pasiekė finalą, kur pralaimėjo ispanų „Barcelona“ klubui.

1984–1985 m. sezone „Žalgiris“ laimėjo visus 5 susitikimus (ir reguliariajame sezone, ir superfinale) prieš Maskvos „CSKA“ tuometiniame TSRS krepšinio čempionate.

Tik 1986 -ais, jau "perestrojkos" metais klubas debiutavo Europos čempionų taurės turnyre, kur tik finale pralaimėjo Zagrebo „Cibona“ klubui. 1986 m. rugsėjo 15 d., laimėjęs 84:78 prieš Buenos Airių klubą „Ferro Carril Oeste“ (Argentina, „Žalgiris“ iškovojo Tarpžemyninę Viljamo Džonso (William Jones) taurę – tai aukščiausias klubinių krepšinio komandų laimėjimas pasaulyje."
..................................................
Šios taurės kopija šiuo metu, berods, yra Kauno krepšinio muziejuje. Noriu priminti apie tai, kaip informacija apie keturių stipriausių Pasaulio klubinių komandų turnyrą buvo blokuojama. Apie perdavimą tiesiogiai tad gal net nebuvo ir techninių galimybių. Finalinis mačas vis tik buvo nufilmuotas mėgėjiškai. Tik po kurio laiko jį buvo leista parodyti LSSR žiūrovams juodai baltame variante. Kodėl nespalvotame? Viskas paprasta... Tribūnose buvo galima pastebėti lietuviškų trispalvių, kurias atsinešė pokario emigrantai lietuviai. Tai pamatyti mums buvo "tabu". Gal
archyvuose tas įrašas dar yra išlikęs originaliu variantu. Būtų įdomu prisiminti bene didžiausią lietuviško krepšinio klubinės komandos pergalę...

REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų