8
Libanas – Prancūzija (nuotr. FIBA)

Neįtikėtiną fiasko pasaulio krepšinio čempionate patyrę prancūzai antradienį stojo į paskutinę H grupės kovą. Beveik visą mačą atsilikinėjusi Prancūzija 85:79 laimėjo prieš Libano rinktinę ir paliko ją tuščiomis.

8

Be trijų žaidėjų – Rudy Goberto, Matthiaso Lessorto ir Moustapha Fallo – rungtyniavę prancūzai pirmą kėlinį pradėjo lyg būdami ne savo kailyje ir pralaimėjo libaniečiams 20:19.

Po tokios slogios pradžios prancūzai ir toliau strigo, o po gražių dviejų Waelo Arakji metimų atstumas padidėjo iki 8 taškų (33:25). Dar nesibaigus antrajam keliniui W. Arakji turėjo surinkęs 21 tašką ir, atrodė, kad Libanas šio krepšininko dėka gali nesunkiai įveikti prancūzus (37:31).

Pagaliau, likus mažiau nei pusės minutės prancūzai išsiveržė į priekį (38:37), o Yakuba Outtara taikliai paleido metimą iš priešingos aikštės pusės, bet jis nebuvo užskaitytas.

Antrąją rungtynių pusę kiek sėkmingiau pradėjo Prancūzija, tačiau po Omari Spellmano baudų metimų rezultatas vėl buvo lygus (46:46).

Prancūzijos rinktinė, atrodo, šiandien žaidė „puse kojos“. Haykas Gyokchyanas paleido nuostabų tritaškį, o prancūzų atsilikimas padidėjo iki 5 taškų (55:50). Nors rezultatas vėl buvo lygus, tačiau prieš pat kėlinio pabaigą prasižengęs Guershonas Yabusele prasižengia ir padovanoja tašką Libanui (59:58).

Dar prieš ketvirtą kėlinį Prancūzija buvo padariusi 15 klaidų, tačiau artėjant rungtynių pabaigai susiėmė ir pradėjo demonstruoti agresyvesnį žaidimą. Įpusėjus kėliniui Prancūzija buvo priekyje 65:59.

Libanas nenorėjo atiduoti pergalės ir likus mažiau nei 3 minutėms Amiras Saoudas pelnė du taškus su pražanga, tačiau Elie Okobo tris taškus pridėjo ir Prancūzijai (72:77).

Likus mažiau nei minutei Libanas gavo progą mesti baudų metimus ir po jų komandas skyrė tik 3 taškai, tačiau prancūzų tritaškis uždarė rungtynes.

Primename, kad viena iš favoričių laimėti aukso medalius buvusi Prancūzija į kitą planetos pirmenybių etapą nepateko. Pirmame mače prancūzai skaudžiai 65:95 nusileido Kanados rinktinei, o antrame juos įveikė neįtikėtiną kovingumą pademonstravusi Latvijos rinktinė 86:88.