• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Oksana LAURUTYTĖ

Daugumos šiauliečių, gaunančių minimalią algą, vaikai šią vasarą praleis „ant asfalto“ arba geriausiu atveju kaime pas senelius. Vasaros poilsis privačiose stovyklose įkandamas tik geriau apmokamą darbą dirbantiems ir socialiai remtiniems žmonėms. Pastarųjų vaikai stovyklose gauna nemokamą maitinimą. Jau trečius metus Švietimo ir mokslo ministerija nebeskiria lėšų savivaldybėms organizuoti vaikų vasaros poilsį.

REKLAMA
REKLAMA

Lėšos atostogauti – socialiai remtiniems

Kone visos Šiaulių miesto ir rajono mokyklos pasibaigus mokslo metams vaikams siūlo lankyti dienos stovyklas tose pačiose mokyklose. Vaikai žaidžia, pramogauja, iškylauja apie porą savaičių. Mokyklose jie gali pavalgyti pietus, o vakarais grįžti į namus.

REKLAMA

Vaikams iš socialiai remtinų šeimų skiriamas nemokamas maitinimas, o didesnes pajamas gaunantys tėvai už vaikų pietus turi sumokėti iš savo kišenės.

Šiaulių miesto savivaldybė stacionarių stovyklų šiemet nerengs. Dieninio tipo vasaros stovykloms skirta 15 tūkst., užmiesčio – 45 tūkst. Lt. Vaiko teisių apsaugos skyrius gavo devynių mokyklų paraiškas. Šios norėtų organizuoti dienines stovyklas mieste ir prašo 22 tūkst. Lt.

REKLAMA
REKLAMA

Ala Ivanova, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė, sako, kad šiemet vasaros stovyklos užimtų 439 vaikus iš socialiai remtinų, mažas pajamas gaunančių, socialinės rizikos šeimų. Atostogaus ir vaikai, esantys policiją dominančių vaikų apskaitoje.

Kiek tiksliai vaikų galės lankyti dieninio tipo mokyklas, paaiškės per dvi savaites – po viešųjų pirkimų procedūros kelialapiams pirkti.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyrius miesto vaikams organizuos tradicines žaidimų salas „Beržynėlyje“, o „Delfino“ ir Teniso mokyklos – pamokėles vaikams. Sporto stovyklėlės, kur vaikai praleistų po 7-8 val. per dieną – nerengiamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas sako, kad stovyklos nerengiamos, nes sporto mokyklos neturi maitinimo įrenginių. Dėl šios priežasties net nedalyvaujama Švietimo ministerijos rengiamuose konkursuose. Lėšų skiria verslininkai

Šiaulių rajono bendrojo lavinimo mokyklos birželio mėnesį organizuos 1-2 savaičių trukmės dienos stovyklas vaikams. Kol kas sunku pasakyti, kiek vaikų, gaunančių nemokamą maitinimą, lankys dienos stovyklas – neišsiaiškintas norinčiųjų poreikis.

Šiaulių rajonas dėl lėšų stygiaus nelabai gali pasigirti, jog rengia stovyklas vaikams. Pasak Elenos Leparskienės, Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės, 2013 m. Šiaulių rajono savivaldybės biudžete tikslinių lėšų vaikų vasaros poilsiui organizuoti nenumatyta.

REKLAMA

E. Leparskienė sako, kad stovyklauti dienos stovyklose gali ir socialiai neremtini vaikai, už kurių maitinimą sumokėtų tėvai. Stovyklavimo vieta bus mokykloje – čia jie rinksis, maitinsis. Veikla gali vykti ir už mokyklos ribų: miške, prie ežero ar pan.

Vis dėlto, kaip ir ankstesniais metais, vaikų vasaros poilsį numatoma organizuoti iš kitų savivaldybės finansuojamų programų: „Jaunimo laisvalaikis ir iniciatyvos 2011-2013“, aplinkos apsaugos rėmimo, nusikalstamumo prevencijos, sporto rėmimo. Programų vykdytojai, pasak pašnekovės, organizuos trumpalaikes keliaujančias, turistines stovyklas.

REKLAMA

„Tikslaus vaikų ir lėšų skaičiaus pasakyti negaliu, nes programų konkursai vyks gegužės pabaigoje. 2012 m. savivaldybės lėšų buvo skirta 12 tūkst., vaikų užimta daugiau nei 1 tūkst. Tikimės, kad šiais metais šie skaičiai nemažės. Stacionarių vaikų vasaros poilsio stovyklų savivaldybė neturi“, – sakė E. Leparskienė.

Kitų programų dalyviai – sportuojantys vaikai, kurie treniruotes pratęsia turistinėse stovyklose ir žygiuose, arba vaikų ir jaunimo organizacijų nariai, vietos bendruomenių jaunimas (mokiniai), organizuojantys turistinėse stovyklose mokymus, patirties pasidalijimą, susitikimus su jaunimu iš kitų rajonų. Pasak E. Leparskienės, stovyklą Ramūno Karbauskio lėšomis tradiciškai organizuos Šiaulių rajono jaunimo centras, prisidės ir savivaldybė. Savaitė poilsio – per 500 Lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi stacionarių vaikų vasaros poilsio stovyklų neturi nei miestas, nei rajonas, turtingesni vaikų tėvai jau išgraibstė stovyklautojų kelialapius Šiaulių apskrityje ir Lietuvoje. Stovyklauti kokioje nors sporto ar meno pakraipos stovykloje gana brangu. Vidutiniškai vos už savaitę poilsio tenka sumokėti nuo 650 iki 2000 Lt. Tokiomis pinigų sumomis švaistytis gali toli gražu ne kiekviena šeima.

Šiaulių ugdymo įstaigos vyresniems vaikams iš viso miesto siūlo lankyti ir temines stovyklas, skirtas kokio nors dalyko žinioms gilinti, pavyzdžiui, Didždvario gimnazija rengia anglų kalbos vasaros stovyklą. Ji kartu su aštuoniais JAV mokytojais ir dėstytojais stovyklą šiemet organizuos jau trečią kartą.

REKLAMA

Tai netradicinis būdas mokytis nedidelėse grupelėse su aštuoniais amerikiečių dėstytojais. Vyksta paskaitos, konkursai, šventės, sporto varžybos. Stovyklos organizatoriai siekia padėti miesto moksleiviams, kad jie gebėtų laisvai bendrauti anglų kalba, mokytis per veiklą, pritaikyti kalbą įvairiose situacijose, sutiktų įdomių žmonių. Stovykla vyks gimnazijoje 15 dienų ir ji nėra nemokama – reikia sumokėti už pietus ir mokymo priemones.

Gimnazistams iš viso miesto Didždvario gimnazijoje dar bus rengiama eksperimentinė chemijos ir biologijos stovykla.

Šiemet sveikatingumo iniciatyvų ėmėsi ir privatūs klubai, pavyzdžiui, jau vakar visiems šiauliečiams prasidėjo nemokamos mankštos po atviru dangumi prie Geležinės lapės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų