• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiamas simfoninės muzikos koncertų sezonas

Sausio 24 d. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas orkestro meno vadovo Juozo Domarko, koncertavo Varšuvos filharmonijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Koncertu su painiste Mūza Rubackyte Lenkijoje pradėta Lietuvos tūkstantmečiui skirta renginių programa. Lenkijoje itin šiltai publikos sutiktas orkestras Lietuvos klausytojams vėl koncertuos jau šį penktadienį, sausio 30 d.

REKLAMA

Simfoninės muzikos koncertų sezoną orkestras tęsia pristatydamas didžiųjų rusų klasikų ir prancūzų kompozitorių kūrinius. Skambės Sergejaus Prokofjevo „Penkios melodijos smuikui ir fortepijonui“ (orkestruotė R. Ščedrino), Henri Dutilleux Noktiurnas smuikui ir orkestrui „Sur le Même Accord“, Maurice‘o Ravelio Valsas, choreografinė poema dideliam orkestrui bei Sergejaus Rachmaninovo Trečioji simfonija.

Šią spalvingą programą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkstru rengia dirigentas Robertas Šervenikas. Programos solistas – plačiai pripažintas prancūziško repertuaro, retai atliekamos ir šiuolaikinės muzikos interpretatorius, Lietuvos publikai jau pažįstamas ir ne kartą Vilniaus scenoje klausytojų bei orkestro simpatijų sulaukęs prancūzų smuikininkas Philippe’as Graffinas.

REKLAMA
REKLAMA

„Philippe’o Graffino pasirodymai įstabūs kvapą gniaužiančiu virtuoziškumu, giliu lyrizmu ir išraiškos laisve“ („The Strad“), „jo elegantiškas ir emocionalus muzikavimas primena jauną Menuhiną, o stiliaus išmanymas tiesiog neprilygstamas – bent jau tarp šiuolaikinių atlikėjų“ („Gramophone“), – nešykšti komplimentų smuikininkui užsienio spauda. Kad šie komplimentai ne iš piršto laužti galima spręsti ir iš iškalbingų Ph. Graffino biografijos faktų. Smuikininkas grojo su didžiaisiais mūsų laikų muzikais – Y. Menuhinu, M. Rostropovičiumi, M. Argerich, S. Commisiona. Jis nuolat bendradarbiauja su violončelininkais G. Hoffmannu ir T. Morku, pianistais P. Devoyonu, S. Kovacevičiumi ir Chilingirian kvartetu. Ph. Graffinas yra kamerinės muzikos festivalio „Consonances“ (Prancūzija) įkūrėjas ir meno vadovas. Jis dalyvavo BBC Proms kamerinės muzikos koncertų serijoje, buvo keleto kamerinių projektų Londono „Wigmore Hall“ meno vadovas, kaip solistas koncertavo Europoje su daugeliu Didžiosios Britanijos orkestrų. Smuikininkui kūrinių yra parašę daugelis dabarties kompozitorių. V. Barkauskas dedikavo Ph. Graffinui Koncertą smuikui „Jeux“ ir jam bei altistei N. Imai parašė Dvigubą koncertą „Duo concertante“, kuris skambėjo Vilniaus festivalyje 2004 m. birželio 27 d. R. Ščedrinas jam dedikavo Koncertą smuikui, trimitui ir styginių orkestrui. Ph. Graffinas įrašė E. Ysaÿe sonatas, visus E. Chaussono kamerinius kūrinius, tris C. Saint-Saënso smuiko koncertus, retai atliekamus prancūzų kompozitorių kūrinius smuikui ir orkestrui bei P. de Breville’o ir J. Canteloube’o sonatas („Hyperion“). „Avie Records“ įrašų kompanija išleido jo įgrotą C. Debussy, G. Enescu ir M. Ravelio kūrinių rečitalį, E. Elgaro Koncerto ir E. Chaussono „Poemos“ originalias versijas. „ASV Gold“ įrašų studijoje su altiste N. Imai įgrotas W. A. Mozarto duetų ir „Sinfonia concertante“ dvigubas albumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaraisiais metais Ph. Graffinas gastroliavo Korėjoje ir Japonijoje, Londono „Queen Elizabeth Hall“, grojo su Karališkuoju Liverpulio filharmonijos, Londono filharmonijos bei Prancūzijos nacionaliniu orkestrais. Su BBC simfoniniu orkestru atliko R. Ščedrino Koncerto „Parlando“ premjerą Didžiojoje Britanijoje, dalyvavo E. Griego 100-mečio minėjime „Wigmore Hall“, gastroliavo Vokietijoje, Olandijoje, Suomijoje ir Prancūzijoje.

Į Lietuvos nacionalinės filharmonijos sceną smuikininkas vėl grįžta po daugiau nei poros metų pertraukos. 2006 m. lapkričio 11 d. su Roberto Šerveniko diriguojamu Nacionaliniu simfoniniu orkestru ir trimitininku Igoriu Kramarevu Ph. Graffinas atliko jam dedikuotą R. Ščedrino „Concerto parlando“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų