Tenisininkas Edas Butvilas su porininku triumfavo turnyre JAV

JAV baigėsi prestižinis „Orange Bowl“ jaunių (iki 18 metų) teniso turnyras, kuriam yra suteikta aukščiausia – A – kategorija.

Dar vieną istorinę pergalę į savo sąskaitą įsirašė 17-metis Edas Butvilas (ITF jaunių reitinge – 33-ias). Lietuvis kartu su Jordanijos atstovu Abedallah Shelbayhu (ITF jaunių-47) sekmadienį finale 6:2, 6:4 nugalėjo amerikiečius – Nicholą Godsicką (ITF jaunių-156) ir Ethaną Quinną (ITF jaunių-38).

E.Butvilui – tai antra skambiausia karjeros pergalė. Kiek anksčiau šiemet jis tapo ir Vimbldono dvejetų čempionu.

Vienetuose E.Butvilas nugalėjo du varžovus, o aštuntfinalyje tik po 2 pratęsimų 6:7 (4:7), 6:7 (4:7) nusileido makedonui Kalinui Ivanovskiui (ITF jaunių-51).

16-metis Vilius Gaubas (ITF jaunių-40) pirmajame vienetų varžybų rate 6:7 (5:7), 6:3, 3:6 pralaimėjo kroatui Lukai Mikrutui (ITF jaunių-78). Dvejetų pirmajame rate V.Gaubas su kroatu Dino Prizmičiumi 1:6, 2:6 nusileido Juanui Carlosui Prado Angelo iš Bolivijos ir amerikiečiui Cooperiui Williamsui.

2007 m. „Orange Bowl“ jaunių vienetų čempionu tapo Ričardas Berankis. 2004 m. jis čia laimėjo keturiolikmečių turnyrą. 2007 m. keturiolikmečių turnyrą laimėjo ir Iveta Dapkutė.

Puiki ši savaitė buvo ir Klaudijai Bubelytei (ITF jaunių-164). Ji trečios kategorijos jaunių turnyro Latvijoje vienetų finale 6:3, 6:0 nugalėjo lenkę Magdaleną Swierczynską (ITF jaunių-269). K.Bubelytė Latvijoje žaidė ir dvejetų varžybų finale. K.Bubelytė kartu su Patricija Paukštyte 6:3, 5:7, [7:10] nusileido lenkėms – Weronikai Ewald ir M.Swierczynskai.