Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
esu labai patenkintas riausiu organizavimu...
tai irodymas:
1. tauta - ne avinu banda..
2. teise i riauses - demokratijos pozymis
3. valdzios bandymai parodyti riausininkus kaip nusikaltelius irodo kad jie vaizduoja save daugiau nei Tevyne, Tauta, Valstybe..
Tai - valdzios meginimai nuslopinti bet koki pasipriesinima totalitariniam mastymui, kuris brukamas is Seimo...

Valdzia - VISADA kovoja su opzicija, o opozicijos egzistavimas - demokratijos israiska...
Sudauzyti ir sedeginti automobiliai - irgi demokratija, kaip ne keistai tai atrodytu..
Jei valdzia tik toki balsa pasiruosusi isgirsti - reiskia tik toks balsas yra veiksmingas...

Ir tie zmones, kuriuos dabar kaltina, net jei jie ir sudauze stikla Seime, yra kovotojai uz demokratija........
Tiktai fašistinis (ir komunistinis) režimas gali įsakyti savo stribams šaudyti į tautą. Dabar tuos nusipelniusius stribus siunčia pasitobulinti žudyti į Afganistaną.
Pirma(Nihilistu)Karta zaidimams
Pirma(Nihilistu)Karta zaidimams
Tikrai nesigincysime, jei jus manote, kad egzistuoja kazkokia "Einsteino fizika", o ne fizika aplamai:) O kokia filosofijos krypti jus ispazistate? As tai turiu nuosava filosofijos krypti.
Nebera ko mums gincytis: jei tamstai Einsteino FIZIKOS reliatyvumo TEORIJA rodos tas pats dalykas, kaip reliatyvistine pasauleziura ir istorines hermeneutikos metodas, tai as jau cia bejegis:) Cia, rodos, tamstai tik pats Tomas Stanislovas turetu asmeniskai parasyt ir paaiskint, kad Einsteino fizika ir viduramziu teises istorija yra du skirtingi dalykai:) Tikiu, kad tiek sveiko proto jis turi, nors ir raso pavirsutiniskai. Gal net jums paaiskintu, kad apskritai, fraze "tave isduodanti valdzia" yra prasminga tik kontrakto teorijos sviesoje, kuri, nepaisant vienos kitos frazes anksciau, yra isvystyta tik Apsvietos laikotarpiu (kaip pats Stanislovas rase apie Rousseau). O kokiame 13 amziuje apskritai kokiam miestelenui pasakyt, kad "valdzia mane isduoda" buvo beprasmiska, nes monarchas nebuvo jam atskaitingas ir neprivalejo laikytis savo paciu isleistu istatymu. Tokiu formuluociu neegzistavo, nes nebuvo jas iprasminancio konteksto. Supranti konteksta? Supranti, kad faktas turi buti suprantamas jo visuotinio konteksto aplinkoje? Supranti, kad tai esmine istorijos disciplinos taisykle ir jokia Einsteino fizika cia ne prie ko? Apskritai, tamsta iziuri koki nors skirtuma tarp Vytauto Didziojo, kuris vadovauja savo valdiniams ir prezidento Adamkaus, kuris atstovauja pilieciams? :)
Pirma(Nihilistu)Karta zaidimams 03:37:23
Pirma(Nihilistu)Karta zaidimams 03:37:23
Citata:" Ir siaip, geda skaityti, kaip sitas intelektualas viduramziu politine teologija apie teisetuma tironu tapusio karaliaus pakeisti "teisingu karaliumi" prilygina "teisei i riauses" ir brezia chronologine/evoliucine linija. Viduramziuose nebuvo demokratiniu rinkimu, kuriais siandien keiciama valdzia. Kiekvienam kvailiui, isskyrus sitam intelektualui, aisku, kad viduramziu teoriku apsvarstytas budas sukilimu pakeisti "neteisinga karaliu" ar imperatoriu yra visiskai ir absoliuciai kitas dalykas, nei priemiesciu riauses Paryziuje, "tiesiogineje demokratije ginant savo interesus". Nera cia jokio testinumo ir analogijos. ".
Kalbama apie teise pasipriesinti tave isduodanciai valdziai, o ne apie "autoritetu" nuomones. Ir visiskai nesvarbu kokioje santvarkoje tai vyksta. Tai reliatyvu. Pasiskaitykite Einsteina.
Is kur zinai, kad 100 kartu daugiau skaite? Manai, kad visi yra tokie kaip tu: neskaite, bet zino, kad Tomas Stanislovas yra uz mane teisesnis (nes paksistas:))? Prisipazinsiu, prancuzu kalba man skaityt nedaug sunkiau nei lietuviskai, gana gerai pazistu prancuzu teisine kultura ir ne tik. I viduramziu kulturos pazinima esu investaves simtus valandu (3 kalbomis). Esu skaites veikalu, kurie knygomis neisleisti, nes perdaug specialus, kad juos pirktu placioji publika ir randami tik specializuotose bibliotekose (tomo kaina mazdaug 200-250 litu). Tikrai labai abejoju, kad Europos Sajungos teises doktorantu prisistatantis musu Paryziaus intelektualas butu su jomis susipazines:) Nesigiriu, bet zinau ka zinau ir "Sorbonos doktorantai" man savaiminio ispudzio nedaro. Tamstele sumokejes 1000 euru irgi galetu tuo doktorantu tapti, paskui versti le monde diplomatique straipsnelius, kurie prasidetu tokiomis patetiskomis frazemis: "jau pries 5000 metu kinai..."...:)
he, he. Sukompiliuos koks tipelis profaniska istorine apzvalga, as ja pakritikuosiu kaip profaniska, o man bus atsikirsta, kad as esa nesuprantu "naujausios demokratijos sampratos"? Dievazi, kai ka nors zinosite, nors zodi, apie Michel Villey ir Brian Tierney replika del teises ir teisiu samprata viduramziuose, galesite patvirtinti arba paneigti apie sito "paryziaus intelektualo" nusimanyma Tomo Akviniecio politineje teorijoje. Knygos yra visiems prieinamos, ne tik sito (Tomo Stanislovo) kompiliacijoms. Reikia jas skaityt.
tai ka tu nori pasakyti? taip, konceptai islieka, o koncepcijos tobuleja. Manau, kad Stanislovas Tomas 100 kartu daugiau nei tu skaite apie kinu ir viduramziu teise. Sorbonos univere daktaro disertacijos minimali apimtis 500 puslapiu. Paryziuje, Harvarde ir Londone daug aukstesni erudicijos reikalavimai. O tu diletantas esi.
Tai ir nepykite jei straipsnyje yr a naujausia jums nesuvokiama demokratijos samprata.
ar ir tamsta 15 puslapiu istorijos ivada perskaites jauciasi paryziaus intelektualas? Jau ir ne prancuziskai ar angliskai, bet ir lietuviskai yra demokratijos teoriju ivadu. Paskaitykit. Atrasit nenaujove: zodziai egzistuoja, o turinys keiciasi. Taip diktatorius kazkada niekada nereiskia diktatoriaus, o revoliucija - revoliucijos, nors egzistavo sie zodziai. Yra zodis" demokratija", bet ivertinus psichologinius, politinius, ekonominius ir visus kitus turinius - tai buvo absoliuciai kitas dalykas, palyginant su tuo, ka mes vadiname "demokratija". Nereikia net antikos. Pastudijuokite ka "didziosios" prancuzu revoliucijos revoliucionieriai laike demokratija (pagal konkreciai ju priimtu istatymu ir potvarkiu analize). Siais laikais turbut Putino rezimas yra demokratiskesnis uz Prancuzijos revoliucionierius. Jetau, jetau. Kaip zmones neturi istorines nuovokos ir ju samoneje viskas taip graziai ir lygiai sugula...Vadovelinis mastymas ir tiek. Taip ir sitas Tomas Stanislovas - manot jis issamiai ir atskirai studijavo kinu ar viduramziu politines teorijas? O gal dar paskui skaite ekonomine viduramziu istorija, socialine ir politine feodaliniu santykiu analize, tautu santykiu viduramziais istorija, mentaliteto studijas ir t.t. ir t.t., kad papildytu suvokima, apie tai, ka viduramziais reiske zodis "teise" ir "sukilimas pries tirona"? Taigi susirado popsini straipsneli, isverte koki trecdali ar du, pridejo nuo saves tris zodzius ir viskas. Esu isitikines, kad pagoglines net atrasciau...
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų