„Techasas“ nugalėjo „Sakalų“ komandą

Pirmąją pergalę LKL čempionate iškovojo Panevėžio „Techaso“ ekipa, kuri savų žiūrovų akivaizdoje 99:88 (20:21, 27:19, 28:16, 24:32) nugalėjo Vilniaus „Sakalų“ krepšininkus.

Susitikimas prasidėjo nervingai. Pirmosios abiejų komandų atakos pasibaigė klaidomis. Sužaidus pusantros minutės pirmuosius taškus įmetė M. Janišius – 2:0. Netrukus A. Pečiukevičius buvo nubaustas nesportine pražanga. Varžovai nepasinaudojo šia dovana ir pelnė vos vieną tašką – 1:2. Prabėgus 3 minutėms šeimininkai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 3:2. Čia pat sekė svečių spurtas 7:0, leidęs persverti rezultatą savo naudai – 9:3. Įpusėjus kėliniui „Sakalų“ persvara dar šiek tiek išaugo – 14:7. „Techasui“ laimėjus trumpą atkarpą 4:0 Erikas Kučiauskas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės – 11:14. Likus rungtyniauti pusantros minutės M. Pukinskas tolimu metimu atstatė pusiausvyrą – 19:19. A. Pečiukevičiaus taiklios baudos leido vilniečiams po pirmųjų dešimties žaidimo minučių būti priekyje – 21:20.

Tolimu E. Baniulio metimu antrąjį kėlinį pradėjo „Sakalai“ (24:21), tačiau varžovai atsakė spurtu 8:0 bei išsiveržė į priekį – 29:24. Sužaidus 4 minutes ir panevėžiečiams dar labiau padidinus persvarą E. Kučiauskas paprašė antrosios minutės pertraukėlės – 28:35. Po jos svečiai sugebėjo įmesti 4 taškus be atsako (32:35), tačiau šeimininkai čia pat laimėjo atkarpą 7:0 bei pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 42:32. Prasidėjus paskutinei kėlinuko minutei R. Streikus buvo nubaustas už akivaizdžią pražangą. Aukštaūgis nesutiko su tuo ir čia pat užsidirbo dar techninę pražangą. 4 baudos metimus realizavęs V. Sirvydis gerokai apmažino deficitą – 40:47. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi rezultatui nepakitus.

Po ilgosios pertraukos „Sakalams“ pavyko pelnyti 4 taškus be atsako bei priartėti – 45:49. Prabėgus 3 minutėms deficitas sumažėjo iki 3 taškų – 49:52. „Techaso“ krepšininkai sėkmingai atlaikė visus svečių bandymus persverti rezultatą bei vėl atstatę 8 taškų persvarą (62:54) sunerimusį E. Kučiauską privertė šaukti pasitarimą – 62:54. Po jo kamuolį perėmęs M. Valukonis išprovokavo nesportinę pražangą. Realizavęs baudos metimus po ilgos pertraukos sugrąžino savo ekipa dviženklį pranašumą – 64:54. Ketvirtį spurtu 9:0 užbaigęs „Techasas“ po trisdešimties žaidimo minučių buvo tvirtai priekyje – 75:56.

Lemiamą mačo atkarpą ryžtingai pradėjo „Sakalai“. Vilniečiai laimėjo atkarpą 7:0 bei sugrąžino intrigą – 63:75. Sužaidus keturias minutes V. Sirvydis baudų metimais deficitą sumažino iki vienženklio skaičiaus – 71:80. Aktyvus varžovų spaudimas davė vaisų. „Techaso“ krepšininkų atakos dažnai baigdavosi klaidomis. Likus rungtyniauti 3 minutes sostinės klubas grėsmingai priartėjo – 80:85. T. Rinkevičiaus tolimas metimas nuramino vietinius sirgalius – 88:80. 38-ąją mačo minutę šeimininkams pavyko susigrąžinti 10 taškų persvarą (92:82), kurią jie išlaikė iki pat mačo pabaigos. Galutinis rungtynių rezultatas 88:99.

„Techasas“: Vaidotas Volkus 25 (6 atk. kam.), Marus Valukonis 23 (9 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 21, Šarūnas Kulevičius (7 atk. kam.) bei Tomas Rinkevičius (7 rez. perd.) – po 11.

„Sakalai“: Virginijus Sirvydis 16, Marius Janišius 14 (9 atk. kam.), Rolandas Matulis 12 (11 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 11, Mantas Kadzevičius 10.