Vėlų penktadienio vakarą Kauno sporto halėje pasibaigus 4-ajam Tarptautiniam dziudo turnyrui Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tarnybos 1-ojo pulko taurei laimėti, daugiausiai apdovanojimų išdalinta Lietuvos atstovams.

Jame dalyvavo 90 pareigūnų iš 4 šalių - Lietuvos, Italijos, Lenkijos ir Latvijos. Taip pat - Mykolo Romerio universiteto bei Lietuvos karo akademijos komandos.

Svorio kategorijoje iki 60 kg pirma vieta atiteko Albertui Techovui, antroji - Donatui Karlonui, o trečioji - Vytautui Staugai. Kategorijoje iki 66 kg pirmavo Laimonas Kivilius, aplenkęs antroje vietoje likusį Jurį Kontegreką (Yuri Contegreco) iš Italijos bei Lietuvos atstovus Vytautą Skilinską ir Ruslaną Jemeljanenką.

Svorio kategorijoje iki 73 kg nugalėtoju tapo Justinas Gramba, antroje vietoje buvo Gvidas Karnebianka (Guido Carnebianca) (Italija), trečiąsias vietas užėmė Viktoras Tamoševičius iš Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir Edmantas Svirinavičius iš Alytaus vyriausiojo policijos komisariato.

Svorio kategorijoje iki 81 kg pergalę iškovojo VST atstovas Radvilas Matukas, antras liko Domenikas Porkaris (Domenico Porcari) (Italija), trečiąsias vietas užėmė Arnas Pagojus (Vadovybės apsaugos departamentas) ir Tadas Pašukonis (Lietuvos karo akademija).

Svečias iš Italijos Robertas Melonis (Roberto Meloni) tapo turnyro nugalėtoju svorio kategorijoje iki 90 kg, pralenkęs savo tautietį Bruną Ivaną Tomasetį (Bruno Ivan Tomasetti). Trečiąsias vietas iškovojo Anatolijus Ivanovas (VST) ir akademinio jaunimo komandos iš Mykolo Romerio universiteto bei Lietuvos karo akademijos.

Svorio kategorijoje iki 100 kg pirmoji vieta atiteko VST atstovui Karoliui Baužai, antroji - italui Džanlukai Džakaljai (Gianluca Giaccaglia), trečiosios - Zbignevui Romanovskiui iš Latvijos bei Ramūnui Fokui (Kauno VPK).

Svorio kategorija 100+ kg varžybose sėkmę lėmė italui Alesandrui Fredzai (Alessandro Frezza), antras liko Marius Labalaukis (VST), treti - Renatas Pleškys (VST) ir Linas Švambarys (Vilniaus apskrities VPK).

Tarptautinį pareigūnų dziudo turnyrą, primena ELTA, Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos rengia kasmet nuo 2007-ųjų.

Kauno sporto halėje šį kartą varžėsi apie 100 sportininkų iš 4 valstybių. Turnyrą surengti padėjo klubas „Kario kelias“, Lietuvos dziudo federacija ir Kauno miesto savivaldybė.

Kaip teigia VST vado pavaduotojas pulkininkas Jonas Zautra, „Viešojo saugumo tarnyba prie VRM propaguoja dziudo ne tik tarp tarnybos pareigūnų, Lietuvos sukarintų struktūrų, bet ir tarp žandarmerijos pajėgų. Kartu tarnyba atlieka ir prevencinį jaunuolių auklėjamąjį darbą, suteikdama jiems galimybę būti dorais Lietuvos Respublikos piliečiais“.