dziudo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dziudo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dziudo“.

Europos universitetų žaidynėse Vytauto Didžiojo universiteto dziudo sportininkės triumfas

Vengrijos mieste Miškolce vykstančiose septintose Europos universitetų žaidynėse Vytauto didžiojo universiteto (VDU) dziudo sportininkė Aida Vasiliauskaitė svorio kategorijoje iki 70 kg iškovojo aukso medalį. Visų kovų metu užtikrintai priešininkes įveikusi sportininkė nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, o viena kova truko vos 7 sekundes. Finale Olandijos sportininkę A. Vasiliauskaitė galima sakyti įveikė du kartus.
2024-07-13

Rusijos dziudo federacija atsisakė siųsti savo sportininkus į Paryžiaus žaidynes

Keturi Rusijos dziudo imtynininkai turėjo teisę varžytis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutralūs sportininkai, tačiau tokiam sprendimui paprieštaravo Rusijos dziudo federacija (RJF). Federacijos prezidentas Sergejus Soloveičikas pranešė, kad siūlymas žaidynėse dalyvauti tik kai kuriems Rusijos sportininkams žemina šalies orumą, tad Paryžiuje nebus nė vieno kovotojo iš Rusijos.
78 2024-06-30

Dziudo kovotojas Bareikis – penktas Europoje

Lietuvos paralimpinės rinktinės dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis pirmajame Europos para čempionate iškovojo penktą vietą. Regėjimo negalią turintis atletas Nyderlandų mieste Roterdame liko per žingsnį nuo medalio J2 klasės svorio kategorijos iki 73 kilogramų varžybose. Algio Mečkovskio treniruojamas O. Bareikis lemiamoje kovoje dėl bronzos medalio neprilygo prancūzui Nathanui Petitui. Šis savo pranašumą prieš lietuvį įrodė aukščiausiu „Ippon” įvertinimu.
2023-08-08

Europos jaunimo olimpiniame festivalyje – dziudo kovotojo Simo Polikevičiaus sidabras

Maribore (Slovėnija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje į Lietuvos sąskaitą įkrito dar vienas medalis. Dziudo sportininkas Simas Polikevičius svorio kategorijoje iki 60 kg laimėjo sidabro medalį. Iš viso laimėjęs tris kovas, finale lietuvis nusileido rumunui Tudorui Mosoi. „Jaučiuosi pozityviai, tačiau, aišku, tikėjausi geresnio rezultato, nes kova buvo ne pati sunkiausia. Bet yra kaip yra.
131
2023-07-26

Navickaitė Europos jaunių dziudo čempionate iškovojo sidabrą

Portugalijoje vykstančiame Europos jaunių dziudo čempionate sidabro medalį Lietuvai iškovojo Marta Navickaitė. Merginų svorio kategorijoje iki 70 kg lietuvė iškovojo keturias pergales – pirmajame rate nugalėta olandė Kiki Jacobs, antrajame – austrė Jael Wernert, ketvirtfinalyje – prancūzė Nina Muteba, o pusfinalyje – italė Aurora Mengia. Tik finale M. Navickaitė neatsilaikė prieš itin pajėgią turkę Tuaną Gulenay.
330
2023-06-25

Per Rusijos raketų ataką Kyjive žuvo jauna ukrainiečių dziudo sportininkė

Per apšaudymą Kyjivo Desniano rajone žuvo devynerių metų ukrainiečių dziudo atstovė Viktorija Ivaško. Ankstyvą ketvirtadienio (birželio 1 d.) rytą per Rusijos raketų ataką žuvo mažiausiai trys žmonės, įskaitant du vaikus. Pasak Ukrainos dziudo federacijos (FJU) prezidento Mychailos Košliako, V. Ivaško laimėjo savo pirmąsias varžybas sostinėje vykusiose varžybose.
187 2023-06-04

Dziudo federacijos prezidentas paaiškino, kodėl grąžino rusus į varžybas: „Taip gelbstime gyvybes abiejose pusėse“

Tarptautinei dziudo federacijai (IJF) vadovaujantis rumunas Mariusas Vizeris savotiškai pakomentavo sprendimą grąžinti rusus ir baltarusius į tarptautines varžybas. „Mes ir toliau palaikysime Ukrainą, bet, tuo pačiu, pasisakysime prieš diskriminaciją. Rusų atletų dalyvavimas sporto varžybose man yra geriausias įrodymas, jog jie atsiriboja nuo karo. Jie galėtų rinktis eiti kariauti, tačiau lieka sporte, priklauso dziudo šeimai, todėl yra laukiami varžybose.
2023-05-15

Europos jaunimo dziudo taurės etape Kaune – lietuviškas finalas ir Stasiulytės auksas

Kaune prasidėjo Europos jaunimo dziudo taurės etapas, kuriame pirmąją dieną – šeštadienį – varžybų šeimininkai iškovojo 3 medalius. Merginų svorio kategorijoje per 78 kg lietuvės pelnė net 2 medalius. Rugilė Stasiulytė A pogrupyje nugalėjo azerbaidžanietę Nigar Suleymanovą ir lenkę Martyną Szaniawską. Tuo tarpu B pogrupyje Jūra Subačiūtė pranoko britę Chloe Baker. Šios svorio kategorijos finalas buvo lietuviškas. Jame R.Stasiulytė palaužė J.Subačiūtės pasipriešinimą ir iškovojo auksą.
2023-05-13

Dziudo asociacija pasmerkė sprendimą siųsti sportininkus į pasaulio čempionatą, kuriame varžosi ir rusai

 Ketvirtadienį tv3.lt redakciją pasiekė Nacionalinės dziudo asociacijos prezidento Mariaus Paškevičiaus laiškas. Jame išdėstyta NDA pozicija dėl Lietuvos dziudo federacijos sprendimo siųsti sportininkus į pasaulio čempionatą, kuriame dalyvauja ir rusai. Pateikiame laiško turinį: Ketvirtadienį pasaulio dziudo čempionate Dohoje (Kataras), kuriame leista dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, ant tatamio kovas pradeda Lietuvos atstovės.
2023-05-11

Georgijaus juostas segėję rusų sirgaliai išmesti iš pasaulio dziudo čempionato tribūnų

Katare vykstantis pasaulio dziudo čempionatas neapsiėjo be incidento, po kurio savo verdiktą jau spėjo paskelbti ir Tarptautinė dziudo federacija (IJF). Incidentas įvyko tada, kai tribūnose buvo pastebėti trys sirgaliai iš Rusijos, ryšintys Georgijaus juostelę. Skelbiama, kad iš pradžių organizatoriai siekė susitarti taikiu būdu ir paprašė juostą nusiimti.
56
2023-05-10
REKLAMA
REKLAMA

Iš pasaulio dziudo čempionato išmesti 8 rusai, ukrainiečiai suskaičiavo dar daugiau su kariuomene susijusių kovotojų

Tarptautinė dziudo federacija (IJF) neseniai priėmė skubų sprendimą grąžinti rusus ir baltarusius į tarptautines varžybas, kad tik šie spėtų paskutinę registracijos dieną pateikti paraiškas į pasaulio dziudo čempionatą. Pagal tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijas, tarptautinėms federacijoms siūloma į varžybas nepriimti tų rusių ir baltarusių sportininkų, kurie aktyviai palaiko karą Ukrainoje arba patys priklauso karinėms struktūroms.
78
2023-05-06

Lietuvos dziudo federacija nusprendė dalyvauti pasaulio čempionate, kuriame bus ir rusai

Savaitgalį Dohoje prasideda dziudo pasaulio čempionatas. Jame jėgas išbandys ir gausi Lietuvos sportininkų delegacija. Katare pirmą sykį istorijoje mūsų sportininkai varžysis ne tik individualioje, bet ir komandinėje įskaitoje. Katare pasirodys net septyni Lietuvos dziudo imtynių meistrai - keturios moterys bei trys vyrai. Moterų įskaitoje startuos Ugnė Pileckaitė, Sandra Jablonskytė, Miglė Julija Dudėnaitė ir Vaiga Čečytė.
157 2023-05-05

Ukraina dėl rusų karių dalyvavimo traukiasi iš dziudo pasaulio čempionato

Ukraina pirmadienį atšaukė savo komandą iš dziudo pasaulio čempionato Katare, nes jame dalyvaus rusų sportininkai, kurie, Kyjivo teigimu, yra ir šiuo metu tarnaujantys kariai. Tarptautinė dziudo federacija (IJF) leido sportininkams iš Rusijos ir Baltarusijos varžytis gegužės 7–14 dienomis vyksiančiame čempionate Dohoje, jei jie tai darys kaip individualūs neutralūs atletai.
288 2023-05-01

Draudimus naikinančių federacijų sąrašas ilgėja: rusus ir baltarusius įsileis ir į dziudo varžybas

Tarptautinė dziudo federacija (IJF) sutiko leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti kaip neutraliems prieš kitą mėnesį Dohoje vyksiantį pasaulio čempionatą. IJF vykdomasis komitetas priėmė sprendimą leisti abiejų šalių dziudo sportininkams varžytis kaip individualiems neutraliems sportininkams.
2023-04-29

Permainos dziudo federacijoje – Vigmantą Sinkevičių prezidento kėdėje keičia olimpietė Sandra Jablonskytė

Lietuvos dziudo federacijoje – permainos. Naująja LDF prezidente tapo tituluočiausia šalies dziudo sportininkė Sandra Jablonskytė. 30-metė kaunietė, pakeisianti buvusį ilgametį federacijos prezidentą Vigmantą Sinkevičių, teigia ateinanti su naujomis idėjomis, kaip Lietuvoje stiprinti šią olimpinę sporto šaką. Praėjusią savaitę Kaune įvykusiame Lietuvos dziudo federacijos visuotiname narių susirinkime S. Jablonskytės kandidatūra sulaukė vieningo palaikymo.
2023-02-02

Pasaulinė dziudo federacija pagaliau ėmėsi ryžtingų sprendimų – iš varžybų pašalino rusus ir baltarusius

Pasaulinė dziudo federacija (IJF) pagaliau ėmėsi ryžtingų sprendimų. Pranešama, kad po vykdomojo komiteto posėdžio buvo nuspręsta neleisti rusams ir baltarusiams dalyvauti tarptautinėse varžybose. Šis draudimas galios bent jau iki 2023 m. sausio mėnesio. Iki šio sprendimo rusai ir baltarusiai galėjo dalyvauti varžybose kaip neutralūs atletai.
123
2022-09-22

Europos jaunučių dziudo čempionate lietuvis nukeliavo iki ketvirtfinalio

Poreče (Kroatija) startavo Europos jaunučių dziudo čempionatas. Pirmąją dieną – ketvirtadienį – kovėsi ir du Lietuvos atstovai. Solidžiai vaikinų svorio kategorijoje iki 60 kg pasirodė Simas Polikevičius. Lietuvis be kovos pateko į antrąjį ratą, kuriame nugalėjo įspėjimų prisirinkusį vokietį Felixą Baechlę. Trečiajame rate S.Polikevičius po tikro maratono palaužė ispano Andersono Dibariso Cotono Vazquezo pasipriešinimą.
2022-06-23

Pasaulio čempioną įsiutino sprendimas: „Jei rusai dalyvaus dziudo turnyruose, aš atsisakysiu visų savo titulų“

Sakartvele gimęs, bet Ukrainos garbę ginantis 34-erių kovotojas Georgijus Zantaraia pasipiktino tarptautinės dziudo federacijos (IJF) sprendimu. Neseniai IJF pranešė, kad nuo šiol leis Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti pasaulio dziudo turo etapuose kaip neutraliems atletams. Oficialiame IJF puslapyje jau galima matyti, kad birželio pabaigoje Ulan Batore (Mongolija) vyksiančiame „Grand Slam“ dziudo turnyre dalyvauti užsiregistravo visas būrys sportininkų iš šalių agresorių.
2022-06-13

Iš Europos dziudo čempionato lietuviai grįžta tuščiomis

Sofijoje (Bulgarija) sekmadienį baigėsi Europos dziudo čempionatas. Jame lietuviai pralaimėjo visas 4 savo kovas. Dar penktadienį ant tatamio žengė Andrejus Klokovas. Jis svorio kategorijoje iki 66 kg po burtų pateko tiesiai į antrą ratą, kuriame per 22 sek. pralaimėjo bulgarui Denislavui Ivanovui. Likę trys lietuviai kovėsi sekmadienį. Mantas Klimašauskas (iki 90 kg) pateko tiesiai į antrąjį ratą, kuriame per 31 sek. nusileido turkui Omerui Aydinui.
2022-05-01

Vladimiras Putinas sulaukė Tarptautinės dziudo federacijos kirčio

Tarptautinė dziudo federacija (IJF) dėl karo Ukrainoje sustabdė Vladimiro Putino, kaip šios organizacijos garbės prezidento, statuso galiojimą, pranešė IJF spaudos tarnyba. „Atsižvelgdama į Ukrainoje besitęsiantį karinį konfliktą, Tarptautinė dziudo federacija skelbia apie stabdomą Vladimiro Putino, kaip garbės prezidento ir Tarptautinės dziudo federacijos pasiuntinio, statusą“, – rašoma pranešime. IJF garbės prezidentu V. Putinas tapo 2008 metais.
2022-02-27

Dziudo imtynininkas Bareikis iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzą

Lietuvos dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo antrąjį medalį Lietuvai. Regėjimo negalią turintis sportininkas svorio kategorijos iki 73 kilogramų atrankoje nugalėjo du varžovus iš trijų ir pateko į finalinę varžybų dalį, o vėliau triumfavo kovoje dėl bronzos medalio. Kovoje dėl bronzos apdovanojimo lietuvis nugalėjo Sakartvelo atstovą Giorgį Kaldanį. Mažajame finale nugalėtojui išaiškinti prireikė visų keturių minučių.
2021-08-28

Osvaldui Bareikiui paralimpiniai burtai lėmė varžovą iš Ispanijos

Startui antrose karjeroje paralimpinėse žaidynėse besirengiantis dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis jau šeštadienį Tokijo „Nippon Budokan“ arenoje susigrums su varžovu iš Ispanijos Alvaru Gavilanu Lorenzu. Šios kovos svorio kategorijoje iki 73 kilogramų nugalėtojas tęs kovą dėl medalių, o pralaimėjęs lauks kitų kovų pabaigos ir tikėsis kelią į finalus prasiskinti per paguodos dvikovas. „Manau, kad burtai geri. Žinau šį varžovą, yra tekę su juo susitikti ir kovoti.
2021-08-26

Justina Kmieliauskaitė Europos jaunimo dziudo taurės etape iškovojo medalį

Udinėje (Italija) ketvirtadienį baigiasi atvirosios Europos jaunimo dziudo taurės etapas. Jame bronzos medalį iškovojo lietuvė Justina Kmieliauskaitė. Merginų svorio kategorijoje per 78 kg lietuvė pateko tiesiai į ketvirtfinalį, kuriame nugalėjo Dominikos Respublikos atstovę Moirą Morillo. Pusfinalyje J.Kmieliauskaitė nusileido italei Asyai Tavano, o kovoje dėl bronzos įveikė prancūzę Laurie-Laure Lobę. Netoli medalio buvo Ugnė Pileckaitė.
2021-08-12

Nesuvaidintos čeko emocijos ant tatamio – pravirko balsu

2016 metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse aukso medalį dziudo svorio kategorijoje iki 100 kg iškovojęs čekas Lukašas Krpalekas užsibrėžė sunkiai įgyvendinamą tikslą – laimėti auksą Tokijo žaidynėse svorio kategorijoje per 100 kg. Penki metai sunkių treniruočių ir penktadienį europiečiui pavyko įrašyti savo vardą į olimpinių dziudo turnyrų istoriją. Finale „Nippon Budokan“ arenoje čekas įveikė gruziną Guramą Tushishvili.
2021-07-30

Vėžį nugalėjęs ir olimpinę bronzą iškovojęs portugalas negailėjo karčių žodžių garsioms kompanijoms

Ne vieną sukrėtimą asmeniniame gyvenime atlaikęs 28-erių portugalas Jorge Fonseca Tokijo olimpiadoje iškovojo bronzos medalį. 2019 m. ir 2021 m. pasaulio čempionas dziudo svorio kategorijoje iki 100 kg pusfinalyje nusileido Pietų Korėjos atletui Cho Gu-Hamui, bet mažajame finale pranoko Kanados atstovą Shady El Nahasą. J.Fonseca iškovotą bronzą „paskyrė“ jį atstūmusiems rėmėjams. „Šita medalį skiriu „Adidas“ ir „Puma“ vadovams, nes jie sakė, kad esu netinkamas reprezentuoti jų kompanijas.
2021-07-30

Sunkiai emocijas tramdžiusi Sandra Jablonskytė: „Viskas baigėsi per mano žioplumą“

Sandrai Jablonskytei Tokijo olimpinės žaidynėse truko dvi kovas. Dziudo varžybose ji įveikė kroatę, bet greitai krito prieš tituluotą prancūzę. Po kovos mūsiškė sunkiai tramdė ašaras. „Pralošti nelabai mėgstu, todėl emocijos liejasi. Galiu verkti laimėjusi, galiu pralošusi. Labai stengiuosi laikytis dabar“, – pripažino ji. Lietuvė tokia buvo ne viena – į pralaimėjimus jautriai reagavo dauguma moterų ir duoti interviu visoms buvo sudėtinga. S. Jablonskytė varžėsi svorio kategorijoje per 78 kg.
2021-07-30

Dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė nesunkiai pasiekė aštuntfinalį

Penktadienį Tokijuje – lietuvės pasirodymas ant tatamio. Sandra Jablonskytė debiutavo dziudo imtynėse. Svorio kategorijoje virš 78 kg kovojanti lietuvė Sandra Jablonskytė pirmame etape susikovė su kroate Ivana Maranič. Lietuvė dominavo visos dvikovos metu ir anksti išprovokavo varžovės įspėjimą. Netrukus S. Jablonskytė pelnė ir tašką. Nesunkiai dvikovą baigusi lietuvė dar buvo įspėta, bet dvikovą baigė anksčiau laiko „Ippon“ įvertinimu, kuris reiškia pergalę.
2021-07-30

Prieš kovą du antausius iš trenerio gavusi vokietė ramina aistras: „Aš pati pasirinkau tokį ritualą“

Antradienį internetą apskriejo vaizdai iš Tokijo olimpinių žaidynių dziudo varžybų, kuriuose užfiksuota, kaip treneris Claudiu Pusa skaldo antausius vokietei Martynai Trajdos. Vaizdo įraše matyti, kaip M.Trajdos ruošiasi pirmajai kovai Tokijo olimpiados moterų dziudo svorio kategorijoje iki 63 kg prieš vengrę Szofi Ozbas. Prieš žengiant ant tatamio, C.Pusa keletą kartų stipriai pakratė savo auklėtinę, o tada jai skėlė du antausius.
2021-07-28

Lietuviškų šaknų turinti kanadietė Klinkait įsirašė į šalies dziudo istoriją

Moterų dziudo varžybose Tokijuje antradienį paaiškėjo dar vieno medalių komplekto savininkės. Tarp prizininkių atsidūrė ir lietuviškų šaknų turinti, bet Kanadai atstovaujanti Jessica Klimkait. Ji padarė tai, ko nė karto nepavyko nė vienai Kanados dziudo meistrei. Ji svorio kategorijoje iki 57 kg sugebėjo laimėti olimpinį bronzos apdovanojimą.
2021-07-26

Dar vienas atvejis olimpiadoje: prieš Izraelio sportininką atsisakė kovoti jau antras atletas

Olimpinėse vyrų dziudo svorio kategorijos iki 73 kg varžybose dar prieš keletą dienų atsisakė kovoti alžyrietis Fethi Nourine. Pirmajame rate F.Nourine turėjo susikauti su Mohamedu Abdalarasoolu iš Sudano. Šios kovos laimėtojo antrajame rate būtų laukęs Izraelio sportininkas Toharas Butbulas. Teigiama, kad dėl šios priežasties F.Nourine ir pasitraukė iš olimpiados, nes nenorėjo kovoti su sportininku iš Izraelio.
2021-07-26

Ištraukti olimpinio dziudo turnyro burtai: paaiškėjo Jablonskytės varžovė pirmame etape

Ketvirtadienį buvo ištraukti Tokijo olimpinių žaidynių moterų dziudo turnyro burtai Svorio kategorijoje virš 78 kg kovojanti lietuvė Sandra Jablonskytė pirmame etape susikaus su kroate Ivana Maranič, o pergalės atveju jos lauktų dukart Europos čempionė ir 2021 m. pasaulio „World Masters“ čempionė prancūzė Romane Dicko, kuriai šypsojosi sėkmė ir ji pateko tiesiai į ketvirtfinalį.
2021-07-22

Bareikiui – vardinis kvietimas į Tokijo paralimpines žaidynes

Osvaldas Bareikis rengiasi antroms karjeroje paralimpinėms žaidynėms. Lietuvos dziudo imtynininką šį pirmadienį pasiekė gera žinia iš Tarptautinio paralimpinio komiteto: lietuvis pakviestas dalyvauti Tokijo žaidynėse. Algio Mečkovskio treniruojamas O. Bareikis – dvyliktas Lietuvos sportininkas, atstovausiantis mūsų šaliai paralimpinėse žaidynėse Japonijoje. Išgirdęs naujieną apie jam suteiktą vardinį kvietimą, O. Bareikis apsidžiaugė, bet neslėpė, kad jo laukė.
2021-07-12

Geriausiai Lietuvos dziudo kovotojai – bilietas į Tokijo žaidynes

Nors iki liepos 5-osios, kai paaiškės galutinė Lietuvos olimpinės delegacijos sudėtis, dar - gera savaitė, Sandra Jablonskytė jau gali šypsotis. Geriausia šalies dziudo kovotoja gavo oficialų patvirtinimą, jog jai atsivėrė Tokijo olimpinių žaidynių durys. Šiuo metu stovykloje Sakartvele prakaitą liejanti atletė įveikė griežtus reitingų barjerus ir sulaukė kvietimo į olimpiadą.
2021-06-28

Dziudo kovotoja Jablonskytė pateko į Tokijo olimpiadą

 Lietuvos olimpiečių gretos Tokijuje toliau pildosi – antradienį prie jų oficialiai prisijungė ir dziudo kovotoja Sandra Jablonskytė. Tarptautinės dziudo federacijos paskelbtame galutiniame olimpiniame moterų svorio kategorijos per 78 kg reitinge S.Jablonskytė su 1825 įskaitiniais taškais užėmė 31-ą vietą. Tiesioginius kelialapius gavo 18 aukščiausiai reitinguotų kovotojų, o tuomet papildomi kelialapiai buvo dalinami pagal žemynus.
2021-06-23

Dziudo imtynininko Bareikio viltis – vardinis bilietas į Tokiją

Lietuvos dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis tikisi vardinio kvietimo į Tokijo vasaros paralimpines žaidynes. Po pasirodymo paskutiniame „Grand Prix“ serijos varžybų etape Anglijoje atletas praktiškai neturi galimybių sportiniu keliu prasibrauti į antrąsias paralimpines žaidynes karjeroje. Varviko mieste vykusiose paskutinėse paralimpinės atrankos varžybose startavęs O. Bareikis galutinėje svorio kategorijos iki 73 kg rikiuotėje užėmė penktą vietą. Neslepia, kad tikėjosi finišuoti aukščiau.
2021-06-22

Pasaulio dziudo čempionate Jablonskytė liko be pergalių

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio dziudo čempionate šeštadienį kovėsi vienintelė Lietuvos atstovė Sandra Jablonskytė. Moterų svorio kategorijoje per 78 kg lietuvei nepavyko iškovoti pergalių. Pirmajame rate ji nusileido 2015 m. pasaulio jaunimo čempionei japonei Wakabai Tomitai. S.Jablonskytė per 2 min. 48 sek. užsidirbo 3 įspėjimus, o W.Tomita spėjo pelnyti „Waza-ari“ bei „Ippon“ įvertinimus. Vienas gautas įspėjimas japonei nesutrukdė iškovoti užtikrintos pergalės.
2021-06-12

Masinės muštynės jaunimo dziudo turnyre Dagestane: pliekėsi ir kovotojai, ir žiūrovai

Šeštadienį Dagestane vykęs jaunimo dziudo turnyras baigėsi skandalingai – arenoje kilo masinės muštynės, kuriose sudalyvavo šimtai žmonių. Vykstant vienai iš kovų, staiga kilo sujudimas žiūrovų gretose. Vienas iš dziudo kovotojų tada priėjo prie žiūrovų ir pradėjo juos daužyti, jo nesulaikė net ir apsauginė tvora. Tada arenoje prasidėjo visiškas chaosas, o organizatorių bandymas nuraminti sirgalius nedavė vaisių.
2021-02-28

Kelionės nuotykiai dziudo rinktinės lyderės nesustabdė

Lietuvos dziudo rinktinės lyderė Sandra Jablonskytė atidarė tarptautinių pergalių 2021-aisiais sąskaitą. 28-erių lietuvė Tel Avive „Grad Slam“ serijos varžybose įveikė pajėgią varžovę iš Lenkijos ir pelnė 160 olimpinio reitingo taškų, pakildama ir bendroje klasifikacijoje, o pagal Europos kvotas užimdama 7-ąją vietą iš 12-os.
2021-02-25

Skaudi netektis dziudo bendruomenėje: mirė vos 30-ies sulaukęs teisėjas

Lietuvos dziudo federacijoje – skaudi netektis. Pranešama, kad anapilin iškeliavo talentingas, neseniai vos 30-ies sulaukęs dziudo teisėjas. Žinia socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo pati federacija. „In memoriam Lietuvos dziudo bendruomenę sukrėtė skaudi netektis. Netikėtai užgeso žinomo šalies dziudo teisėjo Žygimanto Rybino gyvybė. Žygimantas prieš pat Naujuosius pasitiko savo 30-ąjį jubiliejų.

Stipriausi Lietuvos dziudo klubai paliko federaciją

Nuo skandalų pastaraisiais metais niekaip nepabėganti Lietuvos dziudo federacija (LDF) sulaukė dar vieno smūgio – ją paliko stipriausi klubai. Klubų atstovai, atskirai pasisakydami apie dalyvavimą federacijos veikloje, nusprendė, kad realios naudos ar galimybių daryti įtaką dziudo sporto plėtotę nėra, todėl priėmė bendrą sprendimą nutraukti narystę ir palikti LDF Tarp septynių federaciją paliekančių dziudo klubų – stipriausi šalies vyrų ir moterų klubai, kurių atstovai per atkurtos neprik...
2021-01-07

Dziudo federacija smogė sukilusiems sportininkams – atima juodus diržus

Lietuvos dziudo federacija (LDF) paskelbė, kad sulaukė Tarptautinės (IJF) ir Europos dziudo federacijų (EJU) palaikymo po to, kai mūsų šalyje kilo skandalas. LDF taip pat pareiškė, kad iš ją kritikavusių sportininkų atims juodus diržus. Ryškiausi šalies sportininkai viešai kaltino dziudo federaciją (LDF) ir jos prezidentą aplaidumu, abejotina veikla, interesų painiojimu ir netgi susidorojimu.
2020-11-25

Sporto viceministrė: susiskaldymas šalies dziudo bendruomenėje smukdo olimpinę sporto šaką

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ateinančią savaitę planuoja surengti susitikimą su Nacionalinės dziudo asociacijos (NDA) atstovais. NDA, kuri vienija ir atstovauja didžiajai daliai Lietuvos dziudo organizacijų bei dziudo visuomenės atstovų, yra išplatinusi kreipimąsi tarptautinėms šios sporto šakos federacijoms bei nacionalinėms sporto institucijoms dėl Lietuvos dziudo federacijos (LDF) vykdomos sportininkų diskriminacijos ir dziudo sportą griaunančios veiklos.
2020-11-13

Skandalas Lietuvos sporte: dziudo federacijai kaltinimai karjerų žlugdymu ir susidorojimu

Dziudo sportas Lietuvoje byra į šipulius, o ne vienerius metus tyliai kunkuliavęs dziudo bendruomenės ugnikalnis galiausiai išsiveržė. Ryškiausi šalies sportininkai viešai kaltina dziudo federaciją (LDF) ir jos prezidentą aplaidumu, abejotina veikla, interesų painiojimu ir netgi susidorojimu. Dėl to dziudo sportas praranda geriausius kovotojus.  Tokio didžiulio sujudimo Lietuvos sporte nebuvo seniai.
2020-11-11

Europos U23 dziudo čempionate vienintelę pergalę Lietuvai iškovojo Kleinytė

Poreče (Kroatija) antradienį baigiasi Europos jaunimo (iki 23 metų) dziudo čempionatas, kuriame vienintelę pergalę tarp lietuvių iškovojo Evelina Kleinytė. Merginų svorio kategorijos iki 78 kg pirmajame rate lietuvė vos per 1 min. 13 sek. „Ippon“ įvertinimu nugalėjo rumunę Alexandrą Mazilu. Deja, aštuntfinalyje E.Kleinytė nusileido olandei Renee van Harselaar. Per 4 min. 48 sek. trukusią kovą lietuvė susirinko 2 įspėjimus, o olandė pelnė „Ippon“ įvertinimą.
2020-11-10

Dziudo atstovo Bareikio variklis – mintys apie paralimpinį medalį

Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Jos regėjimo negalią turinčiam dziudo imtynininkui būtų antros karjeroje. Debiutinėje 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpiadoje sportininkas užėmė penktą vietą, o nuo bronzos apdovanojimo jį skyrė viena pergalė. O. Bareikis pasiryžęs šiemet žengti papildomą žingsnį, kuris leistų jam atsistoti ant paralimpinių žaidynių garbės pakylos. „Japonija – dziudo gimtinė.
2020-02-27

Kovinio sporto istorija perrašyta: prancūzas pralaimėjo dziudo kovą po 154 pergalių

Neabejotinai geriausias visų laikų dziudo kovotojas prancūzas Teddy Riner sekmadienį patyrė sensacingą pralaimėjimą. Paryžiuje (Prancūzija) vykusiame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre T. Riner vėl buvo neabejotinas favoritas ir svorio kategorijoje per 100 kg startavo dviem pergalėmis. Visgi, trečiajame rate T. Riner po 4 min. 40 sek. kovos turėjo pripažinti japono Kokoro Kageuros pranašumą. Japonui pergalę užtikrino „Waza-ari“ įvertinimas, o T. Riner šioje kovoje liko tuščiomis.
2020-02-10

Dziudo skandalas Lietuvoje – savi kaltina savus, spaudžiamas prezidentas kartoja: melas

Lietuvos dziudo sporto bendruomenė byra. Dalis sportininkų kaltina federaciją aplaidumu ir netikslinga veikla, dėl kurios nukenčia ne tik profesionalų rezultatai, bet ir visas šalies jaunimas, pati federacija į kaltinimus turi konkrečius atsakymus ir viską neigia, o patikrinti ir sudrausminti šios ne pačios aiškiausios sistemos tiesiog nėra kam.
2019-11-11

Vietoje dziudo čempionato – viešas protestas Kaune: ragina trauktis prezidentą

Penktadienį Lietuvos dziudo kovotojai, treneriai ir bendruomenės atstovai sugūžėjo į Kauną, kur turėjo prasidėti šalies čempionatas. Vis tik, įvykiai Kaune pakrypo priešinga linkme – santykius sportininkai aiškinosi ne arenoje vienas prieš kitą, o lauke, prieš federacijos prezidentą. Kaip skelbia 15min.lt, didelė dalis dziudo bendruomenės narių nebuvo įleista į arenos vidų, o tokiu ėjimu federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius norėjo išvengti iš anksčiau numatyto protesto.
2019-10-25

Priimtas sprendimas dėl Vilniaus centre smurtavusio imtynininko Mečajaus

Prabėgo aštuoni mėnesiai po to, kai praėjusių metų lapkričio 16-ąją Vilniuje įvykdytas kraupus smurto išpuolis. Tuomet smurtu buvo apkaltintas perspektyvus dziudo imtynininkas Ignas Mečajus, o jo auka tapo 21-erių mergina ir ją užstoti bandęs 25-erių vaikinas. Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad prieš tai galimai smurtą patyrė ir pats imtynininkas. Apie šį įvykį visuomenė išgirdo ne iš karto.

Lietuvos imtynininkė pralaimėjo lemiamą kovą dėl bronzos

Minske (Baltarusija) vykstančiose 2-osiose Europos žaidynėse ketvirtadienį dėl bronzos medalio kovėsi Lietuvos imtynininkė Danutė Domikaitytė. Mažajame finale lietuvė susitiko su gerai pažįstama bulgare Sofija Georgijeva, kuriai pralaimėjo 1:4. D. Domikaitytei burtai padėjo patekti tiesiai į ketvirtfinalį, o jame lietuvė dėl geresnių papildomų rodiklių 2:2 įveikė Rio de Žaneiro olimpinę vicečempionę baltarusę Mariją Mamašuk.
2019-06-27
Į viršų