REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui prieinamas pigus mobilusis ryšys iš rinkos stumia taksofonus – per pastaruosius dvejus metus jų šalies miestuose sumažėjo beveik perpus, rašo "Kauno diena".

REKLAMA
REKLAMA

„Mobiliojo ryšio eroje taksofonai vis mažiau reikalingi, o ši paslauga – visiškai nuostolinga. Tačiau atsisakyti jos negalime – įstatymai įpareigoja eksploatuoti jų tinklą“, – „Kauno dienai“ sakė bendrovės „Teo LT“ atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje yra kiek daugiau nei 3 tūkst. taksofonų, iš jų – 406 Kauno mieste ir beveik tiek pat Kauno rajone. Prieš dvejus metus šalyje buvo 5,5 tūkst. taksofonų, o 2000 m. – 7,6 tūkst.

Tinklo optimizavimas, anot A.Bubnelio, – neišvengiamas procesas, nes dalis taksofonų visiškai nenaudojami. Tokie perkeliami į judresnes miesto dalis arba išardomi.

Didžiausias pajamas „Teo LT“ duoda tie taksofonai, kurie stovi miestų centruose – jais dažniausiai skambina turistai ir nelaimės ištikti gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

Surinkus numerį 1591 atsiliepia operatorė. Jai reikia pasakyti žmogaus, su kuriuo pageidaujama kalbėti, telefono numerį, ir jeigu skambučio gavėjas sutinka už pokalbį sumokėti, pašnekovai sujungiami. Paslauga kainuoja 2,48 lito.

Vietiniai pokalbiai skambinant iš taksofono kainuoja 0,17 lito, o tarpmiestiniai – 0,49 lito. Skambučiai iš taksofono į bet kurį kitą taksofoną nemokami.

Kauno regiono turizmo informacijos centro atvykstamojo turizmo vadovė Inga Pažereckaitė tikino, kad dažnas turistas domisi telefono ryšiu viešose vietose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neretai užsieniečiai nustemba, kad negalima skambinti su monetomis, o reikia naudoti korteles. Dar sudėtingiau jiems jas įsigyti – dažnos kioskininkės užsienio kalbų žinios baigiasi rusų kalba“, – pabrėžė I.Pažereckaitė.

Turizmo informacijos centro darbuotojai svečiams iš užsienio lietuviškai užrašo ant lapelio prašymą parduoti taksofono kortelę. Tačiau ir tai ne visada gelbsti – kartais turistams kioskuose parduoda ne taksofonų, o kurių nors mobiliojo ryšio papildymo kortelių.

Bendrovė „Teo LT“ neturi planų grįžti prie taksofonų, iš kurių būtų galima skambinti su monetomis – tam reikėtų didelių investicijų. Be to, abejojama, ar naudoti monetas yra patogiau negu korteles. Taksofonai, kuriais kažkada buvo galima skambinti monetomis, labai dažnai būdavo išdraskomi ieškant sukauptų pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų