REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visų okupuotų Ukrainos teritorijų išlaisvinimas tęsis ir 2023-iesiems pasibaigus, mano karinis ir politinis apžvalgininkas Oleksandras Kovalenko, rašo UNIAN.

Visų okupuotų Ukrainos teritorijų išlaisvinimas tęsis ir 2023-iesiems pasibaigus, mano karinis ir politinis apžvalgininkas Oleksandras Kovalenko, rašo UNIAN.

REKLAMA

Anot jo, okupuotų teritorijų išlaisvinimui įtakos turi ne tik priešo išsekimas, bet ir daugybė kitų dalykų.

„Iki šiol labai dažnai girdžiu apie Ukrainos išlaisvinimą iki 2023 m. vasaros, iki 2023 m. pabaigos ir kitus variantus. Tačiau kartu niekada negirdėjau, o kuo konkrečiai, remiantis informacija ir duomenimis, kuriuos leidžiama aptarti atviruose šaltiniuose, grindžiamos tokios prielaidos?

Taip, Rusijos kariai patiria didelių nuostolių, išeikvoja resursus, kasdien yra išsekinami ir demilitarizuojami, tačiau yra daugybė veiksnių, kurie daro didelę įtaką laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų išlaisvinimo scenarijams, priklausomai nuo vietovės“, – cituojamas jis.

Ekspertas vardija, kad šiuo metu rusai yra okupavę kairiojo kranto Chersono sritį, dalį Zaporižios srities, taip pat dalį Luhansko ir Donecko sričių – ir teritorijas, kurias užėmė 2014 m., ir tas žemes, kurias užgrobė pernai. Okupuotas taip pat išlieka Krymo pusiasalis.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip, dabar Rusijos okupacinės kariuomenės ištekliai yra išsekę, todėl galime prognozuoti, kad vidutinis kontrpuolimo sąlygų parengimo laikotarpis gali būti trys mėnesiai. Darykime prielaidą, kad taip ir yra, ir apsvarstykime kiekvieną vietovę atskirai, atsižvelgdami į šiandienos sąlygas. Patogiausios sąlygos kontrpuolimui dabar yra Luhansko srityje (okupuotoje nuo 2022 m.). Tačiau yra daug veiksnių, galinčių gerokai paskatinti šį procesą, pavyzdžiui, oro sąlygos“, – pastebi O. Kovalenko.

REKLAMA

Anot jo, Zaporižios srityje sąlygos kontrpuolimui vis dar formuojasi. Ekspertas prognozuoja, kad jos susiformuoti turėtų iki šių metų pirmojo ketvirčio galo.

„Kairiojo kranto Chersono regionas priklauso nuo Zaporižios. Todėl visas pietinis priešakinis tiltas gali būti išlaisvintas iki 2023 m. vasaros. Tai reiškia, kad 2022 m. okupuotos Ukrainos teritorijos bus visiškai išlaisvintos 2023 m. pavasario-vasaros sandūroje. O tada – išėjimas prie nuo 2014 m. okupuotų teritorijų sienų“, – svarsto O. Kovalenko.

Čia, jo teigimu, ukrainiečių laukia rimtesnės kliūtys.

„Šios gynybos linijos susiformavo nuo 2014 m. Tai efektyvesnė Rusijos okupacinių pajėgų vienetų logistika, tiekimas ir valdymas. Tai daugybė aspektų, į kuriuos reikės atsižvelgti kontratakuojant šiose teritorijose, nepriklausomai nuo Rusijos okupantų kariuomenės išsekimo laipsnio. Taigi, vidutiniškai 3–4 mėnesiai, per kuriuos šiose vietovėse bus sudarytos sąlygos kontratakoms, net jei jos bus aktualios, akivaizdžiai viršys 2023 m.“ – mano jis.

REKLAMA
REKLAMA

Bet kokiu atveju, kaip sako ekspertas, visos rusų užgrobtos Ukrainos teritorijos galiausiai bus išlaisvintos.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų