Šventė Vilniuje: šaltą dušą gavęs „Žalgiris“ užsitikrino A lygos titulą!

Rungtynių įrašas, triumfo fotogalerija

Vilniaus „Žalgiris“ apgynė Lietuvos čempionų vardus. Vladimiro Čeburino auklėtiniai namuose po permainingos kovos 2:1 įveikė Kauno raj. „Hegelmann“ ekipą ir A lygoje tapo nebepavejami.

27

Nuo susitikimo pradžios netrūko veiksmo prie abiejų komandų vartų. „Žalgirio“ puolėjas Mathias Oyewusi baudos aikštelėje iš dėkingos pozicijos smūgiavo virš vartų, o kitame aikštės gale Edvinas Gertmonas atrėmė Viliaus Armalo šūvį iš arti.

„Hegelmann“ nustelbė vilniečius 25 minutę. Kontratakoje Alexas Souza nepagailėjo perdavimo prie baudos aikštelės atsilaisvinusiam Viliui Armanavičiui, o šis galingu smūgiu į kairįjį vartų kampą pelnė įvartį.

„Žalgiris“ po dešimties minučių sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Francis Kyeremeh baudos aikštelėje atliko perdavimą Donatui Kazlauskui, kuris kokybiškai išpildė šią progą. Lietuvis pelnė penktą įvartį šiame sezone.

Abi komandos toliau keitėsi progomis, bet šaltakraujiškesni pasirodė Vladimiro Čeburino auklėtiniai. 63 minutę rezultatą persvėrė M. Oyewusi, kuris vienu lietimu „uždarė“ Mario Paveličiaus perdavimą iš dešiniojo krašto. „Žalgiris“ išlaikė pranašumą ir šventė auksinę pergalę, po kurios jie tapo nepavejami artimiausiems persekiotojams.

Po 29 rungtynių „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 72 taškus ir prieš artimiausią konkurentą turi 15 taškų persvarą.

Tai – dešimtasis žalgiriečių A lygos titulas klubo istorijoje ir trečias iš eilės. Prieš tai tituluočiausia šalies komanda aukso medalius iškovojo 1991, 1992, 1999, 2013, 2014, 2015, 2016, 2020 ir 2021 metais.

Vos prieš savaitę vilniečiai naujutėlaičiame Dariaus ir Girėno stadione iškovojo LFF taurę.

2022 m. „Optibet A lygos“ kovos baigsis lapkričio 23 d.

Jau artėjantį ketvirtadienį „Žalgiris“ bandys pratęsti savo sezoną Europoje – penktosiose Konferencijų lygos rungtynėse vilniečiai išvykoje sieks taškų mače „Basel“ (Šveicararija) futbolininkais.