REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minesotos (JAV) psichologų grupė, remdamasi apklausų duomenimis, nustatė, kad maždaug kas ketvirta paauglė dėl savo figūros susilaukia nepiktų pašaipų iš artimiausių ir mylimiausių žmonių – tėvų, brolių, seserų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, tokie artimųjų žodžiai, kad ir tariami su meile, paauglėms neretai yra skaudesni nei bendraamžių pastabos.

REKLAMA

Artimųjų lūpomis pasakyti epitetai verčia nekęsti savo kūno, sumenkina savo vertės pajautimą ir gali sukelti netgi depresiją, susijusią su mergaitės psichologine būsena ir jos kūne vykstančiais hormoniniais bei fiziologiniais pakitimais.

Pasak tyrimo autorių, paaugliai nieko prieš aptarti savo problemas su artimu žmogumi. Bet tik akis į akį, ir kad, ginkdie, to negirdėtų kiti šeimos nariai.

Tokį poveikį komentarai turi ir suaugusiesiems. Prieš reikšdami savo nuomonę pagalvokite, ar kitas žmogus tikrai nori ją išgirsti, kas pasikeis pasakius vieną ar kitą pastabą, ar patys norėtumėte sulaukti iš kitų pastabų? Viena yra pabarti save, visai kas kita, kai pastabas dalija aplinkiniai.

Moterų svoris, aišku, yra labai jautri tema, todėl komentarus reikėtų pasilaikyti sau, kol antsvoris ima kelti rimtų sveikatos problemų. Jei jaudinatės dėl artimųjų ar draugų sveikatos ir antsvorio, kalbėti visų pirma reikėtų apie ją ir tai, kaip antsvoris veikia sveikatą, o ne apie tai, kaip žmogus atrodo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų