0
TV3

Londono olimpinių žaidynių teniso turnyro vyrų vienetų varžybų pusfinalyje penktadienį pirmoji pasaulio raketė 30-metis šveicaras Rodžeris Federeris (Roger Federer) atkaklios kovos 3:6, 7:6 (7-5), 19:17 įveikė devintąją vietą pasaulio reitinge užimantį 23-ejų metų argentinietį Chuaną Martiną del Potrą (Juan Martin del Potro).

Mačas truko net 4 val. 26 min.

Tai ilgiausiai trukęs vyrų vienetų varžybų trijų setų mačas profesionalaus teniso istorijoje.

R. Federeris finale susikaus su ketvirtąja pasaulio rakete 25-erių metų britu Endžiu Miurėjumi (Andy Murray), kuris pusfinalyje 7:5, 7:5 nugalėjo antrąją pasaulio raketę 25-erių metų serbą Novaką Džokovičių (Novak Djokovič).

Abu tenisininkai olimpinių žaidynių vienetų varžybų finale žais pirmą kartą.

R. Federeris su Stanislasu Vavrinka (Stanislas Wawrinka) 2008 metų Pekino žaidynėse iškovojo auksą vyrų dvejetų varžybose.

Moterų vienetų varžybų finale susitiks trečioji pasaulio raketė 25-erių metų rusė Marija Šarapova ir ketvirtoji pasaulio raketė 30-metė amerikietė Serena Viljams (Serena Williams).

M. Šarapova pusfinalyje 6:2, 6:3 įveikė savo tėvynainę 25-erių metų Mariją Kirilenko (15-oji pasaulio raketė), o S. Viljams 6:1, 6:2 nugalėjo pirmąją pasaulio raketę 23-ejų metų baltarusę Viktoriją Azarenką.