29
„Žalgiris“ švenčia patekimą į Eurolygos atkrintamąsias (nuotr. SCANPIX)

Svajonė – pasiekta: „Žalgiris” triumfavo Miunchene ir žais Eurolygos atkrintamosiose

Geriausi dramatiško mačo epizodai

Kauno „Žalgiris“ (19/15) pasiekė vieną pagrindinių sezono tikslų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai paskutiniame Eurolygos reguliaraus sezono ture svečiuose po neįtikėtinos dramos 83:80 (19:18, 15:20, 17:9, 32:33 įveikė Miuncheno „Bayern“ (11/22) ir pelnė išsvajotąjį kelialapį į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

29

Likus 1 min. ir 8 sekundėms žalgiriečiai turėjo 10 taškų pranašumą, tačiau likus 9,6 sek. komandas skyrė jau tik 1 taškas.

Pergalingus taškus baudų metimais pelnė Edgaras Ulanovas, o „Bayern“ ataka tikslo nepasiekė.

„Žalgirio“ varžovai ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių bus Šarūno Jasikevičiaus treniruojami „Barcelonos“ krepšininkai.

„Žalgirio“ pergalė reiškia, kad už Eurolygos atkrintamųjų borto lieka Vitorijos „Baskonia“ (18/16), kurioje žaidžia Tadas Sedekerskis ir Rokas Giedraitis.

Aštuoniais taškais iš eilės dvikovą Miunchene pradėjo Rolandas Šmitas, o du baudų metimus realizavo Isaiah Tayloras – 10:10. R.Šmitas pelnė dar keturis taškus iš eilės, du taškus nuo baudų metimo linijos pridėjo Lukas Lekavičius, o Ignas Brazdeikis taikliai metė iš toli – 19:18.

Tolimu metimu pasižymėjo Tomas Dimša, Arnas Butkevičius sumetė du baudų metimus,  dvitaškius įmetė L.Lekavičius ir Edgaras Ulanovas, o Laurynas Birutis pridėjo keturis taškus – 32:29. Tiesa, per beveik keturias likusias minutes kauniečiams vos du taškus pelnė L.Lekavičius, o atėjus pertraukai jau teko vytis varžovus – 34:38.

R.Šmitas iškart po pertraukos smeigė tritaškį, A.Butkevičius ir I.Tayloras taškus rinko nuo baudų metimo linijos, o I.Brazdeikis, E.Ulanovas ir L.Lekavičius pataikė po dvitaškį – 46:40. L.Birutis pataikė vieną baudos metimą, o kėlinį taikliais dvitaškiais užbaigė T.Dimša ir I.Brazdeikis – 51:47.

I.Tayloras sumetė du baudų metimus, T.Dimša pataikė tritaškį iš kampo ir realizavo abu baudų metimus, o E.Ulanovas surengė sėkmingą reidą po krepšiu – 60:58. Greitą ataką dvitaškiu užbaigė L.Birutis, o L.Lekavičius surinko septynis taškus iš eilės – 69:65. E.Ulanovas pataikė vidutinio nuotolio metimą ir realizavo du baudų metimus, nelengvą metimą iš po krepšio įmetė I.Brazdeikis, L.Lekavičius smeigė tritaškį, R.Šmitas įmetė baudos metimą, po du realizavo L.Lekavičius ir E.Ulanovas, o nuo paskutinės varžovų atakos apsiginti sugebėję kauniečiai žengė į kitą etapą – 83:80.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20 (5/7 dvit.), Rolandas Šmitas 16 (3/4 trit.), Edgaras Ulanovas 12 (4/8 dvit.), Tomas Dimša 10 (2/5 trit.), Ignas Brazdeikis 9 (4/12 metimai), Laurynas Birutis 7.

„Bayern“: Corey Waldenas 14, Andreasas Obstas 12 (1/5 trit.), Vladimiras Lučičius 10 (0/3 trit.), Nickas Weileris-Babbas (6 atk. kam.) ir Cassiusas Winstonas (0/4 trit.) po 8.