REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Moteris parduotuvėje (nuotr. 123rf.com)

Sakoma, jog prieš perkant bet kokį daiktą geriausia yra jį išbandyti, pasimatuoti. Būtent taip elgiasi didžioji dauguma moterų, prieš įsigyjant vieną ar kitą dekoratyvinės kosmetikos priemonę.

10

Sakoma, jog prieš perkant bet kokį daiktą geriausia yra jį išbandyti, pasimatuoti. Būtent taip elgiasi didžioji dauguma moterų, prieš įsigyjant vieną ar kitą dekoratyvinės kosmetikos priemonę.

REKLAMA

Tačiau parduotuvėse, prekiaujančiose makiažo ir kosmetikos priemonėmis, naudotis ten esančiais mėginiais nėra tokia gera mintis, įspėjo mikrobiologas. Pasak jo, taip padidėja rizika užsikrėsti pūsleline ar pasigauti salmonelės bakterijų.

Tik įsivaizduokite, jog į rankas paimate parduotuvėje esantį lūpų dažų mėginį, ant kurio gausu mikroskopinio dydžio seilių dalelių, nešiojančių herpeso virusą.

Tuo tarpu akių kontūro pieštukas ar blakstienų tušo šepetėlis, nesvarbu, ar šiomis priemonėmis dalijamasi tarp draugių, ar jos yra išbandomos makiažo skyriuje, gali sukelti akies infekciją.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai dar ne viskas. Dalinantis makiažo priemonėmis galima užsikrėsti salmonelioze, į organizmą patenka e.coli bakterijos bei atsiranda odos užkrėtimai.

REKLAMA

Dr. Amreenas Bashiras, Birmingame esančio Astono universiteto mikrobiologas, sakė: „Daugelis nė nesusimąstytų su kitais žmonėmis dalintis dantų šepetėliu, tačiau prieš išbandant makiažo priemones parduotuvėse apie tai nė nepagalvoja.

Kadangi kiekvieno mūsų kūnuose ir ant jų gyvena įvairūs mikroskopiniai organizmai, padidėja rizika užsikrėsti bakterinėmis infekcijomis, o tai, jog kasdien parduotuvės lentynoje esančiu makiažo mėginiu naudojasi 30-40 žmonių, dar labiau padidina šią riziką.“

Nesidalinti nei šepetėliais, nei kosmetika

Viena JAV gyvenanti moteris nusprendė į teismą paduoti kosmetikos gamintoją teigdama, jog panaudojusi jo priemonę ji užsikrėtė pūsleline. Šios infekcijos virusą nešioja beveik 2/3 visos populiacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Dr. Bashiras patvirtino, jog tai nėra pramanai.

„Užsikrėtus pūsleline ant lūpų ir aplink burną atsiranda žaizdelės, galinčios nesugyti net 10 dienų. Lūpų dažai ir įvairūs šepetėliai, besiliečiantys prie šių kūno vietų, infekciją gali laisvai perduoti ir kitiems žmonėms“, - sakė jis.

Pernai metais atliktų tyrimų rezultatai pribloškė net visko mačiusius. Ištyrus 67 kosmetikos priemones paaiškėjo, jog 75% jų buvo aptiktas stafilokoko bakterija.

Nors šis mikroorganizmas, nepadarydamas žalos, ant odos gali gyventi labai ilgai, manoma, jog dalinantis makiažo priemonėmis kartu dalinamasi ir kiek agresyvesne šios bakterijos forma, sukeliančia rimtas sveikatos pasekmes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kalbama apie akims skirtą kosmetiką, Dr. Bashiras teigė: „Pasirodo, kad net 43% akių kontūro pieštukų ir blakstienų tušo šepetėlių yra užkrėsti įvairiais teršalais.

Pažįstu daug žmonių, kurie po blakstienų tušo paskolinimo draugei arba naudojimosi pasenusia kosmetika, dėl makiažo priemonėje apsigyvenusio parazito kovojo su išties nemalonia akies infekcija.“

Taip pat vertėtų pridurti, kad nereikėtų dalintis ir makiažo priemonėms tepti skirtais šepetėliais, nes juose kaupiasi streptokoko, e.coli ir kitos bakterijos.

„Jei visos šios siaubo istorijos jus kažko išmokė, tai griežtai atsisakyti dalinimosi makiažo priemonėmis net ir su geriausiomis draugėmis bei nebebandyti kosmetikos parduotuvėse esančių mėginių“, - užbaigė Dr. Bashiras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų