Pekino olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyre penktadienį paaiškės finalo dalyviai. Pirmame pusfinalyje susitiko Suomijos ir Slovakijos rinktinės, o pergalę po atkaklios kovos 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) iškovojo suomiai.

Suomija olimpiados ketvirtfinalyje 5:1 susitvarkė su Šveicarijos rinktine. Slovakijos ledo ritulininkams teko įveikti papildomą atrankos etapą, o jame 4:0 buvo nugalėta Vokietija. Ketvirtfinalyje slovakai po pratęsimo ir baudinių serijos 3:2 palaužė JAV komandą.

Pusfinalio akistatoje slovakai metė iššūkį ir suomiams. Šie pirmą įvartį pelnė pirmame kėlinyje (15:58) po užsitęsusios atakos. Slovakų vartininkas Patrikas Rybaras atrėmė smūgį, bet pirmas prie ritulio suskubęs Sakari Manninenas technišku judesiu suklaidino vartininką ir įmušė įvartį.

Slovakai intrigą palaikė iki rungtynių pabaigos. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes jie keitė P. Rybarą aikštės žaidėju, bet rizika nepasiteisino: Harri Pesonenas nukreipė ritulį į tuščius vartus ir įtvirtino Suomijos pergalę 2:0.

Kitas olimpinių žaidynių finalo dalyvis paaiškės po Rusijos olimpinio komiteto ir Švedijos komandų akistatos.

Olimpiados finale Suomijos ledo ritulininkai kovos trečią kartą. 1988-ųjų ir 2006-ųjų finalai Kalgaryje bei Turine jiems susiklostė nesėkmingai.