• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kelerius metus Lietuvoje veikusios dešimtys stručių fermų dabar arba išvis bankrutavusios, arba persiorientavusios į kitas veiklas.

REKLAMA
REKLAMA

Sėkmingai gyvuojantys stručių augintojai sako, kad juos tiek per krizę, tiek iki jos gelbėjo paukščių eksportas į Rytų Europos šalis, praneša LTV „Šiandien“.

REKLAMA

Velykos pirkėjams puiki proga ir šiuos paukščius, ir jų kiaušinius apžiūrėti.

Per šventes margučiais prekiavęs ūkininkas paklausa nesiskundžia. Esą, kaip ir kasmet, ir marginti, ir ne stručių kiaušiniai puikiai išpirkti – stalui papuošti, dovanoms.

„Ir po 20, po 30 užsakinėja, nes čia, kaip aš supratau, korporacijoms ima, savo pažįstamiems“, – teigia stručių fermos savininkas Aleksandras Skliaras.

Stručių augintojo fermoje Vilniaus rajone šiuo metu – apie 30 paukščių. Beveik visi – 98 proc. – čia auginamų stručių paprastai išvažiuoja į užsienį.

REKLAMA
REKLAMA

Pirkėjai esą pageidauja tiek suaugusių, veislinių stručių, tiek mažų, kurie vėliau auginami mėsai. Būtent eksportas ir leidžia gyvuoti ūkiui jau 14 metų.

„Aš vienintelis ūkininkas [stručių augintojas] ES, kuris turi leidimą prekiauti su Rusija. Praktiškai visi mano stručiai ir maži stručiukai išvažiuoja į Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją“, – sako A. Skliaras.

Tuo metu fermoje Jonavos rajone belikę du stručiai. Jų savininkas sako, kad paukščių pulkas sunyko dėl dingusios paklausos vidaus rinkoje – lietuviams stručiai esą per brangūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Realizacija strigo ir tuo pačiu auginimas. Mažesnį ūkelį turi – eksportui esi per mažas dalyvis, viduje rinkos nėra, tai tu pasmerktas“, – tvirtina stručių augintojas Vytautas Malkevičius.

Tačiau maždaug prieš 3 metus šimto stručių fermą laikęs vyras nepraranda vilties vėl atsigauti.

„Jeigu bus kažkokių prošvaičių, kad galima jau atnaujinti, tai esame pasiruošę tą verslą atgaivinti. Kadangi techninė bazė yra visa paruošta, tai įdėjimų mažiau reikia, lieka tik nusipirkti pašaro ir įsigyti bandą“, – sako V. Malkevičius.

REKLAMA

Stručių augintojų teigimu, šie paukščiai – daug investicijų ir dar daugiau žinių reikalaujanti veikla. Ir rinkoje išlikę ūkiai esą dažniausiai yra šeimos verslas, nes rasti svetimą darbuotoją, kuris paukščiais rūpintųsi kaip reikiant, labai sunku.

Skaičiuojama, kad prieš kelerius metus Lietuvoje veikė apie 50 stručių fermų. Dabar rimtesnių belikusios keturios.

Irma Janauskaitė, Loreta Mačiulienė, Kristina Garalevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų