Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvargo pergalę pirmosiose „Betsafe-LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų rungtynėse.

Žalgiriečiai, nors ir pralaimėjo ketvirtą kėlinį net 18 taškų skirtumu, tačiau palaužė Klaipėdos „Neptūno“ klubą ir serijoje iki trijų pergalių įsiveržė į priekį 1:0.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis nebuvo sužavėtas komandos žaidimo ir pripažino, kad pasidžiaugti gali tik pasiekta pergale. Visgi, tikisi, kad tokios rungtynės taps signalu ekipai ir ši kitoms nusiteiks daug geriau.

„Esu patenkintas tašku, bet ne žaidimu. Tris kėlinius rinkome pranašumą, ketvirtą ketvirtį pradėjo su 22 taškų persvara, turėjome užbaigti rungtynes. Prieš „Neptūną“ kaip tik turėjome žaisti agresyviai, bet atsipalaidavome, pradėjome taupytis ir kėlinį pralaimėjome net 18 taškų. Manau, tai viską ir pasako apie šias rungtynes, kad ketvirtas kėlinys buvo visiškas atsipalaidavimas“, – apie rungtynes kalbėjo treneris.

„Žalgiris“ jau ne pirmą kartą susikrauna pranašumą ir paskui iššvaisto. Kaip paaiškinti tokį reiškinį?

Nedarėme nieko tokio naujo. Rotacijoje pridėjome vieną naują žmogų, kad padalinti visiems minutes prieš kitas rungtynes, nes atkrintamosiose tempas didelis. Mačai vyksta kas dvi-tris dienas. Manau, tai galime suvaldyti tik pastangomis gynyboje. Nepataikėme gerų metimų, bet paskui nespėjome ir gintis, o varžovai taškus rinkosi ir greitomis atakomis. Pozityvas tik toks, kad laimėjome ir prieš kitas rungtynes tai bus signalas.

Nielsas Giffey išvis nežaidė pirmoje mačo dalyje, bet vėliau pasirodė net svarbiausiomis akimirkomis ketvirtajame kėlinyje. Kokia buvo to mintis?

Pirminė mintis buvo parotuoti ir nuimti krūvio nuo pagrindinių žaidėjų, bet tai visiškai nepasiteisino. Paskutinėmis minutėmis norėjomės keistis ginamaisiais ir prasižengti, todėl įleidome, bet tas išėjimas nebuvo sėkmingas. Kiek pavyko komandą paruošti atkrintamosioms varžyboms?

Jei žiūrinti pirmus tris kėlinius, tai – gerai. Turėjome 20 taškų persvarą, sunkiai dirbome gynyboje, spaudėme varžovus per aikštę. Bendram paveiksle – gerai, kad pasiekėme pergalę.

Marekas Blaževičius nežaidė jūsų sprendimu. Matote jį žaidžiantį atkrintamosiose varžybose?

Kai turi 14 žaidėjų, lieka du, kurie nežaidžia. Jei tai nebus Marekas, bus kitas. Paskui klausite, kodėl Miniotas nežaidžia. Mano nuomone, yra trys vienodo žaidimo stiliaus aukštaūgiai. Tuo labiau, kad po traumų grįžęs Jankūnas ir Cavanaugh, tai buvo sprendimas pasirinkti Miniotą. Jis gali žaisti per dvi pozicijas.

Aukštaūgiais rotuosite, ar taip ir liks – Nebo ir Lauvergne‘as?

Kol kas, planas buvo toks. Ateis kitose rungtynės, tada žiūrėsime.