REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėdama pagerinti Aplinkos apsaugos ministerijos darbą, Vyriausybės sudaryta darbo grupė Lietuvos Respublikos gyvenamųjų vietovių infrastruktūros plėtros klausimams nagrinėti žada pristatyti ne tik naujas teritorijų planavimo gaires, bet ir pasiūlymą apie naujos - Kraštotvarkos - ministerijos kūrimą, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija - pagal ministrą

Ši premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė sau išsikėlė tris pagrindinius klausimus: peržiūrėti teritorijų planavimo dokumentus, kurie palengvintų investicijų atėjimą į Lietuvą, apibrėžti viešojo intereso vietą visuomenėje ir nuspręsti, kaip jis turi būti apibūdinimas ir ką jis turėtų ginti, bei nubrėžti atsakomybės ribas.

REKLAMA

Trečioji darbo grupės užduotis - pasirūpinti žmonėmis, kurie galėtų atsakyti į pirmuosius du klausimus. „Reikia žmonių, kurie šio sektoriaus traukinį pakreiptų judėti kokybės bėgiais - tiek statybos, tiek architektūros, projektavimo ir teritorinių planavimų kokybės bėgiais“, - sakė Aplinkos ministerijos (AM) sekretorė Jūratė Juozaitienė.

J.Juozaitienės teigimu, dirbant darbo grupėje iškilo klausimas, ar AM su nedideliu sąstatu, kuris rūpinasi statyba, architektūra ir teritorijų planavimu pajėgi išspręsti esamas problemas.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš to ir kilo iniciatyva statybininkams sugrąžinti arba Statybos ministeriją, arba Urbanistinės plėtros ir statybos ministeriją, nes problemų yra daug. Šis klausimas jau iš tiesų yra judinamas seniai, bet dabar darbo grupė sutiko, kad reikia nuspręsti, ar steigti visiškai atskirą ministeriją, ar kurti dalinį prie esamos ministerijos“, - sakė J.Juozaitienė.

Pašnekovės nuomone, naujos ministerijos steigimas - kol kas tik svarstomas planas, tačiau atskiro padalinio, kuris rūpintųsi teritorijų planavimu, reikia, nes iki šiol ministerijos pakraipa priklausydavo nuo ministrų. „Jei ministras - aplinkosaugininkas, tai ministerija yra aplinkos, o jei ministras statybininkas, tai ministerija - plėtros, o tokių svyravimų neturėtų būti“, - teigė AM sekretorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministerijų gana


Buvusio aplinkos apsaugos ministro ir dabartinio Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Broniaus Bradausko nuomone, ne naują ministeriją reikėtų kurti, o efektyviai vykdyti dabar jai pavedamus darbus.

„Ministerijas žadama kurti nuolat: tai statybos, tai kraštotvarkos, tai dar kokią nors. Kaip mes norime tą kraštą tvarkyti? Iš naujo? Iki pamatų sugriausime, paskui statysime ką nors iš naujo? Aš visiškai nepritariu idėjoms kurti naujas ministerijas - nesvarbu, kokios jos būtų. Yra nusistovėjusi tvarka ir ministerijų, mano manymu, yra pakankamai“, - sakė B.Bradauskas.

REKLAMA

Parlamentaro teigimu, aplinkos ministerijoje reikėtų stiprinti urbanistikos departamentą - reikia keisti ir daugelį pasenusių teisės aktų, ir statybos reglamentų, kurie yra apkerpėję, nes galioja nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios.

Be to, Seimo nario nuomone, nors ministerijų funkcijos yra aiškiai reglamentuotos ir atskirtos, šiuo metu pasitaiko atvejų, kai viena ministerija savo iniciatyva perima kitai ministerijai priskirtas funkcijas.

„Jeigu dirbsime šitaip, tai galime ir šimtus naujų ministerijų įkurti, tvarkos vis tiek nebus. Įsteigus ministeriją problemos savaime neišsisprendžia“, - teigė parlamentaras.

REKLAMA

Apie naujos ministerijos kūrimą šioje Vyriausybėje prabylama nebe pirmąjį kartą. Siekiant didinti gimstamumą ir spręsti su šeima susijusias problemas, buvo svarstoma galimybė įkurti Šeimos ir socialinės gerovės ministeriją, tačiau ši idėja neprigijo ir keturioliktoji ministerija neatsirado.

Dar vieną planą buvo pateikusi ir Darbo partija, siūlydama įkurti Informacinės visuomenės ministeriją, tačiau ir šis pasiūlymas buvo atmestas.

Agnė VAITASIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų