UEFA Čempionų lygoje paaiškėjo paskutiniai pusfinalio dalyviai. Po įtemptos kovos Katalonijoje tolyn žengė Turino „Juventus“, jie neleido „Barcelona“ ekipai sukurti dar vienos sensacijos. Kitoje poroje užtikrintai namuose rungtyniavę „Monaco“ futbolininkai nepaliko vilčių Dortmundo „Borussia“ futbolininkams.

„Barcelona“ – Turino „Juventus“

Nors „Barca“ daugiau kūrė, daugiau bandė, ilgiau kontroliavo kamuolį, „Juventus“ atvyko pasiruošę ir namuose iškovotos pergalės 3:0 iš rankų nepaleido ir atsakomajame mače. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.

Rungtynių pradžioje Barselonos futbolininkams teko pratintis ne prie kažkokių varžovų staigmenų, o prie teisėjo, kuris leido žaisti kietą, kontaktinį futbolą, kuris labai nepatiko aikštės šeimininkams.

Pirmas 10 minučių labai pavojingų progų nebuvo, tačiau vėliau Gonzalo Higuainui patogiai atšoko kamuolys, jo smūgis iš toli skriejo šalia vartų. 17-ąją minutę Lionelis Messi pamatė iš gilumos įkertantį Jordi Alba, kuriam atidavė gerą perdavimą, tačiau smūgis griūvant buvo netikslus.

Nuostabią progą pasižymėti 19-ąją minutę turėjo Lionelis Messi, tačiau visiškai laisvas prieš vartus likęs argentinietis šovė šalia virpsto.

„Barcelona“ pirmą smūgį į vartų plotą atliko tik po pusvalandžio, kai iš toli vėl pabandė L. Messi, tačiau Gianluigi Buffonas buvo laiku ir vietoje. Beje, itin gerai aikštėje atrodė Neymaras, kuris puikiai tvarkėsi su varžovų gynyba, bet brazilas itin daug priekaištavo kontaktą leidusiam arbitrui.

Prieš pat kėlinio pabaigą progą po gero Miralemo Pjaničiaus perdavimo turėjo Gonzalo Higuainas, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką.

Po keleto minučių stipriai nukirstas buvo Lionelis Messi, jis po susidūrimo trenkėsi veidu į žemę, buvo prakirstas poakis. Po šios pražangos varžovą nesportiškai atakavo Neymaras, jam parodyta geltona kortelė.

Iškart po pertraukos nuostabų epizodą sukūrė Neymaras, kuris vienas apėjo visą būrį varžovų, tačiau smūgiuoti nespėjo ir pavojingos progos Barselonos klubui sukurti nepavyko.

Juanas Cuadrado 50-ąją minutę smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. Už keleto minučių iš tolėliau pabandė L. Messi, bet vėl pro šalį. Dar po dviejų minučių L. Messi atliko baudos smūgį, bet vėl nepataikė į vartų plotą.

Vėliau G. Buffonas nesėkmingai gaudė kamuolį, o nuostabią progą turėjo Lionelis Messi, tačiau argentiniečio smūgis buvo netikslus.

Auksinę progą turėjo Neymaras, bet nuostabiai sužaidė Gianluigi Buffonas, o kamuolį galėjusiam pakreipti Javierui Mascherano pritrūko keleto centimetrų.

Susitikimo finiše „Barca“ neatrodė tokia užsivedusi ir užsidegusi kaip prieš tai. Savo progų turėjo ir „Juventus“ futbolininkai, tačiau jie į Barseloną atvyko ne kuo daugiau įmušti, todėl ir neišnaudotos progos nebuvo tokios skaudžios. Daugiau itin pavojingų momentų nei vieni, nei kiti nesukūrė ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.

„Monaco“ – Dortmundo „Borussia“

„Monaco“ klubas dar kartą įrodė, kad ne veltui yra vadinamas vienu didžiausių šio sezono atradimų. Patirtį ir jaunatviškumą suderinę prancūzai iš pirmųjų rungtynių Dortmunde buvo parsivežę pergalę 3:2, o namuose susitvarkė su „Borussia“ 3:1 bei užtikrintai žengė į pusfinalį.

Rungtynės namų šeimininkams prasidėjo daugiau nei sėkmingai. Jau 3-ąją minutę Benjaminas Mendy pabandė iš toli, vartininkas smūgį atrėmė, tačiau atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė 18-metis supertalentas Kylianas Mbappe.

Sužaidus 10 minučių pavojingai smūgiavo Marco Reusas, tačiau jo smūgis skriejo tiesiai Romanui Burki į rankas, o po keturių minučių šansą turėjo Nuri Sahinas. Jis baudos smūgiu sudrebino virpstą.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šį posakį turėjo žinoti „Borussia“. Jų nelaimei, taip ir nutiko. 17-ąją minutę iš kairiojo krašto atskriejusį kamuolį galva į vartus griūdamas pasiuntė Radamelis Falcao. Po šio smūgio vokiečiams vien tam, kad išplėštų pratęsimą, reikėjo trijų.

Taip pirmoji rungtynių pusė ir baigėsi. Komandos dar bandė kurti, tačiau itin pavojingų momentų nebuvo.

Antrojo kėlinio pradžioje Dortmundo viltys grįžo. Ousmane`as Dembele puikiai apėjo keletą varžovų, atidavė tikslų perdavimą Marco Reusui, o šis pelnė įvartį.

„Monaco“, atrodo, nesutriko ir sukūrė keletą pavojingų progų prie vokiečių vartų, bet įvarčio pasiekti nepavyko.

Radamelis Falcao turėjo gerą progą, tačiau jo smūgį galva iš arti gražiai nublokavo varžovų gynėjas. Dar po keleto minučių tas pats Falcao pabandė koja, bet kamuolys prazvimbė virš skersinio.

Iš toli stiprų šūvį paleido Marcelis Schmelzeris, bet kamuolį pagavo Danijelis Subašičius. Dar vieną tolimą siuntinį link Prancūzijos klubo vartų paleido Marco Reusas. Nors mušė stipriai, bet vartininkas vėl pagavo kamuolį.

„Borussia“ atidarė gynybą, o tuo galiausiai pasinaudojo varžovai. Į greitą ataką išbėgo Valere Germainas, kuris tašką padėjo 82`-ąją rungtynių minutę.

Daugiau įvarčių nekrito, o „Monaco“ namuose triumfavo bei žengė į kitą etapą, bendras šios poros rezultatas – 6:3.