Trečiadienį Olandijos sostinėje Amsterdame paaiškėjo antroji UEFA Čempionų lygos finalo dalyvė.

Londono „Tottenham Hotspur“ klubas po dramatiškos kovos paskutinę akimirką išvykoje 3:2 palaužė Amsterdamo „Ajax“ futbolininkus.

Pirmąjį šių ekipų mūšį Anglijoje 1:0 laimėję „Ajax“ futbolininkai nesugebėjo išsaugoti net 3 įvarčių persvaros.

Stadiono šeimininkai dominavo pirmajame susitikimo kėlinyje. Matthijs de Ligto (16 min.) ir Hakimo Ziyecho (35 min.) įvarčiai sukūrė pakankamai saugų pranašumą „Ajax“ klubui (2:0).

Vis tik, „Tottenham“ nenuleido rankų ir antroje mačo dalyje sugrąžino intrigą.

Visus tris įvarčius svečiams iš Londono mušė Lucas Moura (55, 59 ir 90+5 min.).

Birželio 1-ąją dieną Madride vyksiančiame Čempionų lygos finale „Tottenham“ susikaus su „Liverpool“.

Anglijos klubas antradienį iškovojo įspūdingą pergalę namuose 4:0 prieš „Barcelona“ klubą, bei pasiekė revanšą už Katalonijos sostinėje patirtą nesėkmę 0:3.

STARTINĖS KOMANDŲ SUDĖTYS:

Amsterdamo „Ajax“

Londono „Tottenham Hotspur“

DVIKOVOS EIGA:

4 min. Finalo vertės mačą aktyviau pradėjo stadiono šeimininkai. Dušanas Tadičius smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų ir vos nenuginklavo varžovų vartininko, tačiau sugebėjo uždirbti pirmąjį dvikovos kampinį.

5 min. (ĮVARTIS) Komandos draugo uždirbtą kampinį sėkmingai išnaudojo Matthijs de Ligtas, kuris smūgiu galva išvedė „Ajax“ į priekį (1 – 0).

10 min. Praleistas įvartis „Tottenham“ futbolininkų neišblaškė. Dele Ali greitos kontratakos metu vos neišlygino mačo rezultato.

17 min. Pirmasis įspėjimas. Geltona kortele baudžiamas „Tottenham“ žaidėjas Moussa Sissoko.

23 min. „Tottenham“ perėmė iniciatyvą. Greitos atakos metu puikios progos neišnaudojo Heung-Min Sonas. Netrukus savojo šanso sulaukė ir Christianas Eriksenas, tačiau jo pavojingą smūgį atrėmė „Ajax“ vartininkas Andre Onana.

30 min. Pavojinga „Ajax“ ataka – D. Tadičiaus smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

36 min. (ĮVARTIS) Fantastiška stadiono šeimininkų kontrataka, kurią vainikavo nuostabus Hakimo Ziyecho smūgis iš baudos aikštelės (2 – 0).

45 min. Mačo teisėjas Felixas Brychas paskelbė pirmojo kėlinio pabaigą.

50 min. Geltoną kortelę prieš savo veidą išvydo „Ajax“ futbolininkas Kasperas Dolbergas.

53 min. „Tottenham“ neišnaudojo puikios progos sušvelninti rezultatą. Tikslaus komandos draugo perdavimo sulaukęs D. Ali iš kelių metrų atstumo smūgiavo tiesiai į vartininką.

55 min. (ĮVARTIS) Svečiai iš Londono galiausiai pasiekė savo. Greitos kontratakos metu pasižymėjęs Lucas Moura mušė pirmąjį „Tottenham“ komandos įvartį šioje pusfinalio poroje (2 – 1).

59 min. (ĮVARTIS) „Tottenham“ sugrąžino intrigą į rungtynes. Sumaištimi „Ajax“ baudos aikštelėje pasinaudojęs L. Moura mušė antrąjį savo įvartį šiame susitikime (2 – 2).

62 min. „Ajax“ žaidėjas H. Ziyechas vos nesugrąžino persvaros savo komandos naudai.

70 min. Tarsi pabudę stadiono šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau pozicinę persvarą paversti įvarčiu jiems nepavyksta.

73 min. „Tottenham“ žaidėjas Kieranas Trippieras smūgiu galva po kampinio vos neišvedė savo ekipos į priekį.

77 min. Geltona kortele baudžiamas įvartį šiame mače mušęs „Ajax“ futbolininkas H. Ziyechas.

79 min. Stadiono šeimininkai vos nepasiuntė į nokautą „Tottenham“ futbolininkų – H. Ziyecho smūgiuotas kamuolys atsimušė į priešininkų vartų virpstą.

85 min. „Tottenham“ futbolininkai apgulė „Ajax“ vartus, tačiau Olandijos čempionai atlaiko šturmą.

90+5 min. (ĮVARTIS) Fantastika. Paskutinę teisėjo pridėtą minutę L. Moura muša trečiąjį savo įvartį šiame mače ir išveda „Tottenham“ į finalą (2 – 3).