REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Startuojantis naujas projektas Judėkim.lt augins sportuojančią kartą

Gąsdina drastiškai mažėjanti vaikų fizinis aktyvumas

„Esame ketvirti nuo galo Europoje pagal vaikų fizinį aktyvumą. Mūsų šalies tendencija – mažėjanti. Šokiruojantys skaičiai ir iniciatyva judėkim.lt bus pirmas žingsnis“, - Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius Giedrius Grybauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ iniciatyva šiandien startuoja naujas socialinis projektas Judėkim.lt. Projektu, į kurį įsitraukti kviečiami visi Lietuvos gyventojai, bus siekiama užbėgti už akių pasaulinio masto epidemija tampančiai nejudrumo problemai.

REKLAMA

Projektas „Judėkim.lt“ startuoja laikydamasis trijų stambių banginių – konkurso „Mano klasės mankšta“, darželinukų krepšinio čempiionato „Judėk su apelsinu“ ir socialinės medijos kampanijos su vaizdo klipu Judėkim.lt.

„Jei tėvų gyvenimo būdas judresnis, iš jų mokosi vaikai. Mane taip pat į šaudyklą atvedė tėtis. Pirmieji žingsniai – nuo tėvų. Jie pirmieji įskiepija sveiko ir aktyvaus gyvenimo principus. Kodėl LTOK imasi veiklos nesusijusios aukšto meistriškumo sportu? Galbūt būsimasis čempionas sportuot pradės mankštindamasis su draugais ir klase“, - spaudos konferencijoje penktadienį kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, olimpinis judėjimas – ne tik medaliai, bet ir gyvenimo būdas, vertybės bei pagarba varžovui. „Galbūt tai paskatins judėti jaunąją kartą, o kažkam – postūmis imtis konkrečios sporto šakos, - kalbėjo LTOK vadovė.

Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas tvirtino, kad šis projektas bus tęstinis: „Norime daryti tyrimus, analizes. Svarbu, kad paskatintume judrumą, nes kompiuteriai, žaidimai atima daug laiko. Pradėsime nuo darželių, mokyklų iki tėvų. Pastarųjų pavyzdys labiausiai užkrečiamas“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eurobarometro tyrimo duomenimis vos kas penkta mergaitė ir mažiau nei kas antras berniukas Lietuvoje laikomi pakankamai fiziškai aktyviais. Penkiolikmečių, kurie pakankamai sportuoja, tėra vos 18 proc. berniukų ir 11 proc. mergaičių. Pastebėta, kad pastaruosius 10 metų Lietuvos mokinių fizinis aktyvumas tik mažėja.

„Projektu siekiame paskatinti visuomenę, o ypač tėvus, auginančius mažus vaikus, daugiau judėti ir rodyti aktyvaus gyvenimo būdo pavyzdį savo atžaloms“, - dėstė G. Grybauskas.

Projektas Judėkim.lt apima moksleiviams skirtą konkursą „Mano klasės mankšta“. Pagrindinio konkurso prizo – savaitgalio kelinionės į Palangą visai klasei – nugalėtoją padės išrinkti vertinimo komisijos nariai: krepšininkas Rimantas Kaukėnas, Europos kiokušin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė ir aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

REKLAMA

Mankšta – jaunimui priimtinomis formomis. Ji gali trukti iki dviejų minučių, vaizdo įrašas įkeliamas į „Youtube“. Komisija vertins ir išrinks dvi klases (1-5 klasių ir vyresnių kategorijos), sulaukusias daugiausiai „patinka“ paspaudimų“, - pasakojo G. Grybauskas. Jau kitą savaitę startuojančio projekto pabaiga – gegužės 10 dieną.

Kita Judėkim.lt programa – ikimokyklinio amžiaus vaikams – jie kviečiami dalyvauti Lieuvos darželinukų čempionate „Judėk su apelsinu“. Norą dalyvauti jau pareiškė apie 80 darželių iš keturių didžiausių Lietuvos miestų.

REKLAMA

„Tikimės, kad iki 2018 metų turėsime darželinukų dalyvių iki 30 miestų. O šiais metais kviečiame pažiūrėti finalinį etapą Kaune gegužės 10 dieną“, - sakė G. Grybauskas.

TIK FAKTAI

Pagal statistiką, tėvai su vaikais praleidžia gėdingai mažai laiko ir jiems skiria tik apie 7 minutes per dieną.

Kasmet Europos regione dėl nepakankamo fizinio aktyvumo miršta 600 tūkst. žmonių ir apie 1 milijoną žmonių kasmet miršta dėl antsvorio bei nutukimo.

Vaikai ir paaugliai turėtų būti fiziškai aktyvūs kasdiena po vieną valandą ar daugiau, tačiau tiek fiziškai aktyvūs būna mažiau nei pusę 11-15 metų paauglių.

Fiziškai pasyvūs žmonės Lietuvai kainuoja apie 2,5 milijardo litų per metus, nes Pasaulio sveikatos organizacijos nustatyta, kad fiziškai pasyvus žmogus kainuoja nuo 1 iki 3 tūkst. eurų per metus. Tai yra vidutinės išlaidos lėtinių ligų, sąlygotų nejudrumo, gydymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų