Stambulo derbyje itin reikalingą pergalę šventė Stambulo „Anadolu Efes“ (17/17), kuri išvykoje 82:80 (16:13, 16:23, 19:16, 31:28) įveikė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Stambulo „Fenerbahče“ (20/14) klubą.

„Anadolu Efes“ kiek geriau pradėjo rungtynes ir pradžioje pirmavo 16:13. Aikštėje paskui vyko atkakli kova, pirmavo tai vieni, tai kiti.

Šaro auklėtiniams kartais trūko susikaupimo ir tuo varžovai vis pasinaudodavo. Visgi antro kėlinio pabaigoje po kelių gerų atakų „Fenerbahče“ išsiveržė į priekį ir po dviejų kėlinių jie priekyje buvo 36:32.

Trečiajame kėlinyje vaizdas išliko panašus, bet vėliau „Anadolu Efes“ jau buvo priekyje. Po taiklių tritaškių ketvirtojo kėlinio viduryje jie atitrūko iki 76:69.

Visgi Šaro kariauna ginklų nesudėjo ir atsakė penkiais taškais bei aikštėje užvirė drama.

Likus 11 sekundžių Shane'as Larkinas pelnė dvitaškį (81:77), bet Tarikas Biberovičius atsakė tritaškiu metimu (80:81). Lemiamu metu Elijah Bryantas stojo prie baudų metimo linijos ir pataikė tik kartą (80:82).

Tada „Fenerbahče“ dar turėjo 3,8 sekundes atsakymui, bet Nigelas Hayesas-Davisas prametė gerą tritaškį ir Šaro auklėtiniai buvo priversti patirti pralaimėjimą.

„Anadolu Efes“ po šios pergalės įsitvirtino dešimtuke. Jiems dabar reikia laimėti paskutinįjį reguliaraus sezono mačą namuose prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ ir jie iškovos bilietą į įkrintamąsias.

Fenerbahče“: Scottie Wilbekinas 17 (1/1 dvit., 5/10 trit., 6 kld.), Marko Guduričius 15, Georgios Papagiannis 13 (8 atk. kam.), Jonathanas Motley ir Nigelas Hayesas-Davisas (8 atk. kam.) po 10, Nickas Calathesas 6.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 21 (5/7 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud., 28 n. b.), Shane'as Larkinas 15 (5 rez. perd.), Rodrigue'as Beaubois 10, Danas Oturu 9, Elijah Bryantas 7, Tiboras Pleissas ir Justusas Hollatzas po 5.