REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Jaunimo ir sporto komisija kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą (KKSD) dėl 11 mln. litų paskirstymo.

REKLAMA
REKLAMA

Komisija sieks išsiaiškinti, kokiais kriterijais KKSD Sporto rėmimo fondas rėmėsi skirstydamas pinigus. Tokią reakciją lėmė daugelio sporto organizacijų nepasitenkinimas išaiškėjus, kurios iš jų negaus fondo pinigų. Nemaža dalis organizacijų abejoja fondo lėšų skirstymo skaidrumu, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Pakomentuoti šią situaciją sutiko Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis.

- Ką žinote apie šią padėtį?

- Kol kas neturime visos informacijos, todėl jau pasirašiau raštą KKSD vadovui, kad motyvuotai atsakytų ir paaiškintų, kuo remiantis buvo priimti tokie sprendimai. Mes norime matyti ne tik tas sporto šakas ir organizacijas, kurioms buvo skirti pinigai, bet ir tas, kurios finansavimo negavo. Siekiame sužinoti, kokiais kriterijais remiantis tai buvo padaryta.

REKLAMA
REKLAMA

Į rėmimo fondo lėšas pretendavo daug organizacijų, o kai yra daug besikreipiančiųjų, turi būti nustatyti aiškūs kriterijai ir prioritetai. Kai kurie dalykai skirstant lėšas kelia nerimą. Pavyzdžiui, mus pasiekė laiškas iš Žolės riedulio federacijos - buvo iškovota galimybė dalyvauti pasaulio čempionate, tačiau fondo finansavimo jie negavo.

- Ar į jus kreipėsi ir daugiau nepatenkintųjų sporto fondo lėšų skyrimu?

- Skundą parašė ne tik Žolės riedulio federacija, bet ir kitos sporto organizacijos, kurios palaiko patį principą. Tik pagalvokite apie situaciją - dalyvauji, sieki sporto aukštumų, o paskui dėl lėšų trūkumo neišvyksti į varžybas. Apie kokią motyvaciją tuomet galima kalbėti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- KKSD atstovai teigia, kad paramos kreipėsi labai daug - apie 500 organizacijų. Kaip siūlote spręsti šią problemą?

- Dėl to ir norime žinoti, kokiais prioritetais vadovaujantis buvo išskaidyti pinigai. Komisijoje kalbėjome, kad pats paskirstymo principas Lietuvoje nėra tinkamas. Manome, kad būtų teisingiau tas lėšas pagal programas paskirstyti atskiroms federacijoms - pavyzdžiui, futbolo ar krepšinio - pagal aiškius kriterijus. Atsižvelgiant į varžybų apimtis ir čempionatus, kurie būtų tais metais organizuojami, federacijos savo viduje galėtų tas lėšas išsiskirstyti. Mūsų supratimu, taip būtų teisingiau, skaidriau ir aiškiau.

REKLAMA

- Ar šiuo metu yra parengta kokia nors ilgalaikė sporto vizija?

- Tokia strategija (iki 2020 m.) buvo pradėta rengti dar praeitos Vyriausybės sprendimu, tačiau ji nebuvo pabaigta. Mes sieksime tai padaryti. Šioje strategijoje bus įvardytos aiškios kryptys ir prioritetai. Taip ir pinigai būtų racionaliau skirstomi.

- Kada galima tikėtis programos rengimo baigties ir jos priėmimo?

- Jei nebus kliūčių ir komitetas dirbs sėkmingai, manau, šį darbą bus galima baigti per pavasario sesijos laikotarpį. Tada bandysime priimti atitinkamus sprendimus. Šią strategiją dar turės patvirtinti Seimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų