REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Romas – svarbi Lietuvos kultūros dalis. Tai birželį mėgins įrodyti festivalio „Terno Vilna“ sostinės čigonų tabore rengėjai, rašoma dienraštyje „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Jei už projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ įgyvendinimą atsakingų politikų rietenos liausis, o programa tęsis, vilniečiai ir miesto svečiai birželį taps unikalaus reginio liudininkais.

REKLAMA

Drauge su muzikantais, atvyksiančiais iš užsienio, ir lietuviškos muzikos atlikėjais romų gyvenvietėje Kirtimuose koncertuos seni ir ką tik atrasti taboro talentai.

„Visuomenės požiūris į romus – siauras. Jų nepavyksta integruoti nei politinėmis, nei drausminėmis priemonėmis. Todėl ten reikia skverbtis su kultūra – muzika, šokiu, vaizdo projektais. Pamynėme įsišaknijusias nuostatas ir supratome, kad romai yra kitokie, nei manėme“, – tvirtino muzikinį vizualinį projektą kuriantis organizacijos „Involved“ direktorius Augustinas Beinaravičius.

REKLAMA
REKLAMA

Festivalio sumanytojas tvirtina, kad taboras pasirinktas ne šiaip sau, ir ne romai čia svarbiausi.

„Kalbame apie bet kurios etninės „salelės“ galimybes gyventi ir skleisti savastį. Tokių galimybių pavyzdys – festivalio svečiai“, – sakė A. Beinaravičius ir pateikė pavyzdį: į šių metų festivalį atvyksianti egiptietė Natacha Atlas išgarsėjo Jungtinės Karalystės sostinėje.

A. Beinaravičius yra įsitikinęs, kad etninė romų grupė turi bruožą, kuriuo negali pasigirti lietuviai – stiprų bendruomenės ryšį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Politikai nori integruoti juos į mūsų visuomenę. Gal vertėtų mums „perintegruoti“ savo mąstymą ir suvokti, kad egzistuoja ir kitokiais principais paremta visuomenė. Kodėl mes jiems turime primesti savąją sampratą?“ – retoriškai klausė organizacijos „Involved“ direktorius.

„Jauno Vilniaus“ vakarai

Festivalio idėja kilo dar 2004 metais, kuomet bare „Cafe de Paris“ buvo rengiami tautinių mažumų muzikos vakarai „Jaunas Vilnius“. Dainomis, šokiais ir gera nuotaika juos užpildydavo Vilniaus žydų, lenkų muzikantai. Sumanyta aplankyti ir romų gyvenvietę, kurioje ieškota muzikuojančių bei šokančių bendruomenės talentų.

Likus savaitei iki šių metų festivalio pradžios, organizatoriai taip pat ketina surengti talentų atranką.

„Mūsų tikslas – surasti įdomius žmones ir su jais kurti atskirą projektą. Pretendentai turės atliktų dainą, šokį ar papasakoti kokią nors istoriją, burti“, – pasakojo A. Beinaravičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų