Sočio olimpiados moterų slidinėjimo varžybų 10 km klasikiniu būdu lenktynėse 21-erių metų žaidynių debiutantė Ingrida Ardišauskaitė užėmė 67-ąją vietą.

Lietuvė nuotolį nušliuožė per 36 minutes 52,1 sekundės ir, aplenkusi aštuonias varžoves, 8 minutes 34,3 sekundės pralaimėjo čempione tapusiai 31-erių metų lenkei Justynai Kowalczyk. Tai jau penktasis Lenkijos slidininkės olimpinis medalis - prieš ketverius metus Vankuveryje ji tapo čempione 30 km bendro starto lenktynėse, iškovojo sidabrą sprinte ir bronzą skiatlone, o 2006-aisiais Turine buvo trečia 30 km bendro starto lenktynėse.

Sidabro medalį 10 km lenktynėse iškovojo šios rungties čempionės titulą ginusi švedė Charlotte Kalla (atsiliko 18,4 sek.), bronza džiaugėsi pasaulio čempionė norvegė Therese Johaug (+28,3 sek.).

„Pagal tai, kiek atsilikau nuo lyderės, pasirodymą vertinu nekaip“, - iškart po finišo, dar nežinodama galutinės užimtos vietos, sakė I.Ardišauskaitė. Tai buvo antras jos pasirodymas Sočio olimpinėse žaidynėse. Sprinte uteniškė tarp 67 sportininkių užėmė 61-ąją vietą, rašo LTOK.

Ingrida, ar šiandien buvo labai sunku?

Labai. Nes šiandien karšta, sausas oras. Tai sunkina kvėpavimą. Ir trasa nėra greita. Vietomis, kur pavėsis, danga kieta, slysta gerai. Bet kur įšildo saulė, ten – pliurzė.

Vertinant visą pasirodymą olimpinėse žaidynėse, tavo nuotaika gera, vidutinė ar prasta?

Vidutinė. Padariau, ką galėjau. Be to, tai pirmosios mano olimpinės žaidynės, todėl nelabai ir galima buvo tikėtis stebuklų.

Ar prieš antrą startą jaudulio buvo mažiau, nei prieš pirmą?

Šiaip prieš varžybas nejaučiu didelio jaudulio. Bet olimpinėse žaidynėse savijauta kita, nei per įprastus startus, pavyzdžiui, pasaulio čempionatą ar taurės varžybas. Čia buvo daugiau įtampos.

Kelinta vieta ar kokiu pasirodymu būtum buvusi patenkinta?

Dar prieš žaidynes, gruodį, sakiau, kad būčiau patenkinta patekusi į 50-tuką. Bet tada nežinojau, kiek bus dalyvių. Kai pamačiau, kokio pajėgumo varžovės, tikėjausi patekti į 60-uką.