Vengrijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre Kristupas Šleiva laimėjo aukso medalį. Europos čempionato trečios vietos laimėtojas Tatos olimpiniame centre vykusiose varžybose svorio kategorijoje iki 72 kilogramų (15 dalyvių) įveikė keturis varžovus.

„Finale man pavyko paguldyti suomį Mikko Peltakangą. Jam esu pralaimėjęs Zagrebo turnyre prieš mėnesį, čia revanšas pasisekė su kaupu. Žinojau, kad suomis skraido, leidau jam pramušti rankas iš apačios ir, surakinęs, numečiau, - po varžybų akistatą su skandinavu komentavo panevėžietis. – Bet pagrindinė dvikova buvo ne su suomiu, kurį prieš Zagrebą esu nugalėjęs tris kartus paeiliui, o su daugkartiniu Europos čempionatų prizininku serbu Aleksandru Maksimovičiumi. Jie, serbai, visame sporte vienodi – žaidžia su teisėjais, apeliuoja, vaidina. Imtynėse labai chitrai ima už pirštų. Kai kurie teisėjai pasiduoda spaudimui. Šiame turnyre ne vieną kartą ginčai buvo sprendžiami vaizdo peržiūrų pagalba. Ketvirtfinalio dvikova baigėsi lygiosiomis 3:3, tačiau serbas turėjo nuobaudą, kuri ir lėmė mano pergalę“.

Kvalifikacinėje imtyje Kristupas nugalėjo vengrą Martiną Tothą (9:0), o pusfinalyje palaužė tautietį Titą Kerševičių (4:0).

Šiame svoryje Titas nugalėjo švedą Didriką Silveriną ir šveicarą Michaelį Portmanną, tačiau nusileido minėtam serbui A.Maksimovičiui ir tenkinosi penkta vieta.

Tokią pat – penktą – vietą turnyre užėmė ir Vilius Laurinaitis (97 kg; 18 dalyvių). Joniškietis kvalifikacijoje patiesė vengrą Richardą Rajosą, o aštuntfinalyje nepaliko vilčių olimpinį kelialapį kišenėje turintį lenką Tadeuszą Michaliką (7:1). Vilius pergalių seriją pratęsė imtyje su čeku Arturu Omarovu (2:0). Vis dėlto, pusfinalyje 2012 metų pasaulio jaunimo čempionui teko pripažinti Italijai atstovaujančio gruzino Europos vicečempiono Nikolozo Kachelašvilio pranašumą (0:6). Kovoje dėl bronzos Vilius neprilygo dukart Europos čempionatų bronzos medalių laimėtojui suomiui Matti Elijui Kuosmanenui (0:8).

Po pergalę į savo kraitę įsirašė Justas Petravičius ir Romas Fridrikas.

Svoryje iki 60 kilogramų (13 dalyvių) Justas nugalėjo Europos čempionato penktos vietos laimėtoją Helarį Maegisalu iš Estijos (7:5), tačiau suklupo imtyje su tituluotu Rio olimpinių žaidynių prizininku 37-erių Stigui-Andre Berge (0:4) ir užėmė aštuntą vietą.

Sunkiasvoris Romas Fridrikas (130 kg; 11 dalyvių) įtemptame kvalifikaciniame mūšyje palaužė vengrą Arturą Veghą (9:5). Vis dėlto, visaginiečiui nepavyko peržengti ketvirtfinalio barjero, kuriame teko pripažinti Europos čempiono Alino Alexuc-Ciurariu iš Rumunijos pranašumą (1:6). Paguodoje Romas turėjo galimybę patekti į mažąjį finalą, tačiau pralaimėjo vokiečiui Jello Krahmeriui (1:5) ir tenkinosi septinta vieta.

Kitų mūsų šalies imtynininkų rezultatai kuklesni:

Edgaras Venckaitis (63 kg; 7 dalyviai) pralaimėjo Vokietijos atletams Andrejui Gincui (0:11) ir Abdulmohhamadui Papiui (0:8).

Paulius Galkinas (77 kg; 17 dalyvių) – Matias Lipasti (Suomija) 1:3;

Arminas Lygnugaris (82 kg; 14 dalyvių) – Peter Domok (Vengrija) 1:2;

Julius Matuzevičius (87 kg; 17 dalyvių) – Aleksandar Stjepanetic (Švedija) 0:10;

Martynas Nemsevičius (87 kg; 17 dalyvių) – David Losonczi (Vengrija) 0:11.

Tarptautiname turnyre Vengrijoje galynėjosi 128 imtynininkai iš trylikos šalių.