88 baudos minutės! Muštynės, nuolatiniai apsistumdymai, autsaiderių pergalė prieš lyderius ir geležinė NHL čempiono gynyba. Visa tai buvo galima išvysti Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) rungtynėse, kurios vyko 2009 m. spalio 30 dieną. Tada Rygoje santykius aiškinosi vietos „Dinamo“ ir galingasis Sankt Peterburgo SKA klubas. Tai buvo vienas emocingiausių mačų per visą lygos istoriją.

Šią kvapą gniaužiančią dvikovą balandžio 18-ąją, šeštadienį, nuo 21.30 val. rodys „TV3 Sport“ kanalas ir vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“, o komentuos geriausias ledo ritulio komentatorius Lietuvoje – Maksimas Vojevodinas.

Rygos komanda KHL čempionatuose yra pateikusi ne vieną sensaciją, nors Latvijos komandos biudžetas nuolat būna vienas mažiausių tarp visų ekipų.

Per antrąjį KHL čempionatą rygiečiai reguliariajame sezone Vakarų konferencijoje užėmė aštuntąją vietą. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape „Dinamo“ iš tolesnės kovos išmetė ne bet ką, o vieną pajėgiausių ir vieną turtingiausių lygos klubų SKA. Tada Rusijos komanda reguliariajame sezone aplenkė visus varžovus, tačiau ketvirtfinalio serijoje jie 1:3 neatsilaikė prieš „Dinamo“.

2009-ųjų spalio mėnesio akistatoje netikėtai triumfavo neįtikėtiną kovingumą pademonstravę Latvijos ledo ritulininkai. Tose rungtynėse aistros liejosi per kraštus – Aikštės šeimininkai užsidirbo net 51 baudos minutę, o svečiai – 37! Aikštėje kumščiais santykius aiškinęsi rygietis Jekabs Redlihs ir rusas Maksims Ribins gavo net po 25 baudos minutes.

2009-2010 m. pirmenybes „Dinamo“ pradėjo labai nesėkmingai. Rygos ekipa iki akistatos su SKA turėjo tik 5 pergales per 19 rungtynių ir buvo autsaiderė. Prieš mačą su Sankt Peterburgo klubu rygiečiai buvo kritę į labai gilią duobę – laimėjo vos vieną mačą iš devynių. Tuo tarpu SKA tuo metu buvo rikiavosi pirmojoje Vakarų konferencijos vietoje.

Beje, lygiai prieš mėnesį, 2009 metų rugsėjo 30 dieną, Rygos ekipa namie buvo pralaimėjusi SKA komandai.

Po pergalės prieš galingą Rusijos klubą Latvijos ledo ritulininkams tarsi užaugo sparnai ir jie pradėjo sparčiai kilti turnyro lentelės laiptais.

Vienas iš pergalių prieš SKA kalvių tą sezoną buvo legendinis gynėjas Sandis Ozolinš. „Dinamo“ komandai labai pravertė jo patirtis, efektyvus žaidimas ginantis. Šis žaidėjas prieš spalio 30-osios mūšį su SKA dėl traumos buvo praleidęs dvejas rungtynes, tačiau grįžo su trenksmu. Tuo metu gynėjui jau buvo 37 metai.

Garsiausias visų laikų Latvijos ledo ritulininkas S. Ozolinš net 15 sezonų praleido pajegiausioje pasaulio lygoje NHL. Jis 1996-aisiais atstovaudamas „Colorado Avalanche“ klubui iškovojo Stanley taurę. Latvis net septynis kartus dalyvavo NHL „Visų žvaigždžių“ rungtynėse!

Nuo pirmadienio „TV3 Sport“ kanalas žiūrovus ir toliau džiugins dienos tema. Tai reiškia, kad balandžio 18 visą dieną bus rodomos KHL geriausios kovos. Antradienis ir trečiadienis bus skirti išskirtiniams futbolo mačams. Geriausiomis krepšinio (Eurolygos, NBA bei FIBA) rungtynėmis bus galima mėgautis kitą ketvirtadienį ir penktadienį, o savaitgalis bus skirtas visų itin laukiamiems legendiniams finalams.